veiling / 7 juni 2016. / 582-699 Kunst & Toegepaste Kunst
[681] [682] [683] [684] [685]
kavel: 683 verkocht € 180.00

[Wendingen] H.Th. Wijdeveld. "Gedeelten uit mijn voordracht voor de Studenten

van de Universiteit van Amsterdam 21 Febr.: 1973". Gefotokopieerde tekst met titelblad in viltstift, gevolgd door 16 éénzijdig bedrukte bladen (gepagineerd: 7, 4 en 5 ongepagineerde bladen), eerste pagina met gedrukt adres "H.Th. Wijdeveld De Lairessestraat 14B Amsterdam" en zijn telefoonnummer, gesigneerd en gedateerd Febr: 1973 in pen op het laatste blad, spiraalgebonden.
Vormgegeven als een soort syllabus en waarschijnlijk als zodanig in een kleine oplage geproduceerd, al konden wij geen andere exemplaren terugvinden. Bevat de volgende teksten: "Het ontstaan van de Amsterdamse School en het tijdschrift Wendingen", p. 1-7, verkorte versie van een schrijven aan G.W.B. Borrie uit 1968; "Death of Frank Lloyd Wright. Extracts from letters of Lewis Mumford, and Wijdeveld, written after the death of Frank Lloyd Wright: April 22nd, 1959", p. 1-4 en met 5 enkelbladige stukken w.o. kopieën van een lofdicht over Wijdeveld van Herman Finsterlin en een brief van Dudok aan Wijdeveld (beide 1972). Het laatste blad met uitgebreide aantekening in pen: "In 1964 zond ik mijn stad een Raadhuis project (op 12 jarige leeftijd begon mijn werk op een architecten bureau aan de Herengracht - 1897). Ik ontving zelfs geen antwoord... maar de Gemeente Raad schreef daarna een internationale prijsvraag uit. 800 inzendingen 50 uit Japan."