veiling / 7 juni 2016. / 770-799 Erotica
[770] [771] [772]
kavel: 770 € 150 - € 300

Die legitime Erotik

Die Brautnacht: Eine ethnologisch-kulturgeschichtliche u. sexualphysiologische Schilderung ihres Wesens und ihrer Bedeutung; Eine Morphologie ihrer Erscheinungsformen. Die legitime Erotik band I, Dr. Alex. Harwich, Gina Kaus und Alfred Kind, Verlag für Kulturforschung, Wien, Berlin, Leipzig, 1931. 192 pp. met 7 diepdruk bijlages en 6 op karton gemonteerde foto's. In linnen met vergulde bandtekening. Lichte verkleuring en wat sleets aan boven- en onderzijde rug + band 2: Flucht aus der Ehe, Eine psychologisch-physiologische darstellung, ein beitrag zur soziologie der sexualmoral und der Geschichte der untreue in der Ehe. Dr. Alfred Kind und Julian Herlinger, 224 pp. met diverse (beeld)statistieken. Wat sleets aan rug, verder goed exemplaar.
Beide curieuze pseudo-wetenschappelijke werken met twijfelachtige statistieken (85% procent van de stadsbewoners heeft gonorroe, 45% van de plattelandbewonende vrouwen gaat vreemd etcetera) en illustraties; de wellustige afbeeldingen of fraaie foto's achterin "Die Braut-nacht" zijn weinig wetenschappelijk van aard.
(totaal 2)