750-768 Kunst & Toegepaste Kunst

veiling / 7 juni 2016.
[750 - 759] [760 - 768]
kavel: 750
Antoon Molkenboer (1882-1960). Lot van 36 gelithografeerde bijvoegsels van De Kroniek,
-1895-1897, diverse formaten, alle opgezet op drager (ca. 40 x 57 cm.), met verklarende onderschriften in pen en aanduiding van het Kroniek-nummer.-
€ 70 - € 140
kavel: 751
Aat Veldhoen. Rotaprints
-Vijf vroege rotaprints van Aat Veldhoen (1962-1964), gesigneerd en deels genummerd. Onderschrift bij één van de vijf: "naar een onbekende Japanse meester". -
€ 100 - € 200
kavel: 752
Joan Collette (Johan Nicolaas Collette 1889-1958)
-"Magnificat Anima Mea Dominum". Aquarel, 16,5 x 8,7 cm. + "Ecce Panis Angelrum Factus Cibus Via Torum. Sequentia F.S. Sacr.". Aquarel, 15,6 x 8,7 cm. In een passepartout geplaatst + Programma Stadsschouwburg Amsterdam, omslag lithografie Joan Collette. 24 x 31 cm. In passepartout. Toegevoegd: Adriaan Roland Holst omslag Schelpennummer Wendingen. 26 x 21,5 cm. In passepartout.-

verkocht € 70,00
kavel: 753
Willem Witsen (1860-1923). Voorstraathaven te Dordrecht VI
-Ets en aquatint, 17,8 x 23,1 cm., "No 90" en gesigneerd "Witsen" in potlood, onder passepartout (gebruind en in marge aangevreten).-

verkocht € 170,00
kavel: 754
Margje Toonder-Herblot (1908-1991)
-Twee abstracte gouaches, 19,5 x 5,7 en 20,5 x 6,6 cm., beide gesigneerd "Margje" in pen, uniform ingelijst achter passepartout, met op keerzijde "Margje Toonder Coveta '79" en "1826" respectievelijk "1825' en haar adres en telefoonnummer op keerzijde. -
€ 60 - € 120
kavel: 755
[Valkerij]
-Twee litho's (?) voltooid als aquarel en gehoogd met gom, Engeland, ca. 1850, beide 22 x 29,5 cm., ingelijst achter passepartout in lijsten uit de tijd.-

verkocht € 400,00
kavel: 756
W. Kauer. Kopie van Romeins-Grieks marmermasker,
-gemaakt van geverfd gips (?), gesigneerd "W. Kauer 41" en "Kopieren verboten" ingekrast in de binnenrand, 25 x 19 cm., met ijzeren stang aan binnenzijde voor wandbevestiging. -

verkocht € 130,00
kavel: 757
J. A. Neuhuys (1895-1968)
-Mensen in een straat (gezicht op stadhuis Rotterdam voor 1940). Ets, 25,2 x 19,5 cm. Gesigneerd en '3' in potlood. Onder passepartout - en 2 andere etsen.-
€ 70 - € 120
kavel: 758
Marius Bauer (1867-1932) + R.N. Roland Holst (1868-1938)
-Een tempelolifant in Madura. Ets, 13,2 x 11 cm. Op Japans. Gesigneerd en nr. 5 (van 100) in potlood. Onder passepartout (watervlekken) + De Wandeling (naar Matthijs Maris). R.N. Roland Holst. Aquatint. 17,7 x 8 cm. Onder passepartout - en 1 andere door Antoon der Kinderen.-

verkocht € 70,00
kavel: 759
[Art Deco] Musterblätter für Naturzeichnen und Malen
-15 Musterblätter für Naturzeichnen und Malen von Richard Godron, Hauptlehrer I Klasse für Naturzeichnen u. Malen an der Städt: Gewerbeschule Münche. Verlag von Günther Wagner Hannover und Wien, ca. 1900. Lintgebonden map met 15 bladen. 32 x 56,5 cm. Schutflappen deels losgescheurd, verder vrij goed en compleet ex + Planzenblätter im Dienste der bildenden Künste und des Kunstgewerbes. 20 Tafeln in lithographischem Naturselbstdruck. Mit erläuterndem Text von Prof. Fedor Flinzer. Leipzig, E. Haberland, 1899. Folio met 19 (van 20) bladen - en 85 losse bladen uit verschillende portfolio's met voorbeeldbladen uit dezelfde tijd. -

verkocht € 100,00
[750 - 759] [760 - 768]