136- 199 Oude Boeken en kaarten

veiling / 2 november 2009
[136 - 145] [146 - 155] [156 - 165] [166 - 175] [176 - 185] [186 - 190]
kavel: 136
KEUKENMEID (I)
-De volmaakte Hollandsche keuken-meid. Onderwyzende hoe men allerhande Spyzen, Confituren en Nagerechten (...) gezond en smakelyk kan toebereiden (...). Derde druk. Verbeeterd en van zeer vele Drukfeilen gezuiverd. Amsterdam, Steven van Esveld, 1752. Gegr. frontispice. [8], [3], [15], 148 p. Met 1 uitvouwbare afb. Perkament met gemarmerde platten. Vroege druk van dit overbekende werkje. -
€ 250 - € 450
kavel: 137
KEUKENMEID (II)
-Aanhangzel van de volmaakte Hollandsche keuken-meid. Onderwyzende veelerhande zaaken omtrent het toebereiden der Spyzen, Confituuren, en Nagerechten, zelfs voor de Roomsgezinden op Visdagen en in de Vasten. (...)Opgeheldert en verciert met Koopere plaaten. Amsterdam, Steven van Esveldt, 1754. Gegr. frontispice. [2], [8], [18], 140 p. Perkament met gemarmerde platten. De uitsl. platen missen.-
€ 150 - € 250
kavel: 138
KEUKENMEID (III)
-Volmaakte grond-beginzelen der keuken-kunde. (...) Zynde eene beknopte voorstelling en considerable vermeerdering van De volmaakte Hollandsche keuken-meid (...) Amsterdam, Steven van Esveldt, 1769. Gegr. frontispice. [2], [2], [12], 143, [1] p. Perkament met gemarmerde platten.-
€ 350 - € 550
kavel: 139
JEUGDBOEKJES.
-SANDWIJK, G. VAN. Bijbelsche geschiedenis. Een leer-, lees- en prentenboek voor de jeugd door -. Opnieuw bewerkt door A. Rutgers van der Loef. Met 20 gekleurde platen. Leiden, D. Noothoven van Goor, z.j. [pag. ongenumm.]. Linn. Met handgekl. litho's. +1 andere voor de jeugd (totaal 2)-
€ 50 - € 100
kavel: 140
Muziek: Bevindelyke Gezangen bij verscheidene Gelegenheden opgesteld door Jan Jacob Le Mair.
-Apresseo, á Amsterdam, Arnold Olofsen, ca. 1785. 2 Delen in een band, handgeschreven met pagina tekst naast pagina bladmuziek. 64 pag. Met 2 gegrav. titelpagina's.-

verkocht € 100,00
kavel: 141
Thomas Horsfield, Joannes J. Bennett, Robertus Brown: Plantae Javanicae Rariores, descriptae iconibusque illustratae.
-Richard Taylor voor W.H. Allen & Co., Londen, 1838-1852. 4 dln in een band, 4to (36 x 26 cm). (XVI), 258, [1] pag. Engels en Latijn, met gevouwen kaart van Java door J. en C. Walker, naar Horsfield. Compleet met 50 platen waarvan 47 handgekleurde gegrav. kaarten, daarvan 6 dubbelpag., door J.Curtis en E.Weddell. In groenlinnen (gerest.) band. -

verkocht € 2300,00
kavel: 142
ATLAS.
-HandAtlas uber alle theile der Erde und uber das Weltgebaude. Herausgegeben von ADOLF STIELER. Gotha, Justus Perthes, 1876. Met vorbericht (11 p.) en Inhalt (1 pag.) en 90 grensgekl. gegr. kaarten. Vanaf kaart 80 kleine vochtvlek l.o. Orig. H.leer. Oblong. Hoeken en randen omsl. besch. -
€ 300 - € 600
kavel: 143
MASKERADE.
-Optocht gehouden te Haarlem den 1en April 1872. Oblomg leporello. Kleurenlitho (Emrik & Binger) van 24 bladen van 34 cm. elk. Totale lengte 816 cm. In h. linn. omsl. met gekart. platten en omsl. litho. Omslag wat schaafplekjes, litho goed.-

verkocht € 170,00
kavel: 144
MANUSCRIPT.
-Friesland. WENNING, J.IJ. Geschied- en oudheidkundig mengelwerk bijeenverzameld door J.IJ. Wenning. 1868. Volledig handgeschreven, getekend en ingekleurd boekje in perkamenten band, gemaakt door J. Wenning. De titelpag. is handgekleurd. Een uitvouwbare kaart met een tekening van de Wiarda State te Goutum eveneens. Verder ingetekend: Oud Kamminga Burg nabij Leeuwarden, Sijtjema-State te Hallum, Tjaarda State te Rinsmageest, Camminga-Slot te Ballum en de Heeringa State te Marssum. In totaal zijn 60 pagina's beschreven. Curieus unicum. -

verkocht € 460,00
kavel: 145
Muziek: Traite u contrepoint et de la Fugue
-L'expose analytique des règles de la composition musicale depuis deux jusqu'a huit parties réelles. 2 dln. in 1 band. Nieuwe editie door F.J.Fétis, 1760. [4](II)160+160 pag. In gemarmerde band met groenleren rug. -
€ 50 - € 100