230-489 Oude boeken varia

veiling / 6 december 2016
[235 - 244] [245 - 254] [255 - 264] [265 - 274] [275 - 284] [285 - 294] [295 - 304] [305 - 314] [315 - 324] [325 - 334] [335 - 344] [345 - 354] [355 - 364] [365 - 374] [375 - 384] [385 - 394] [395 - 404] [405 - 414] [415 - 424] [425 - 434] [435 - 444] [445 - 454] [455 - 464] [465 - 474] [475 - 484] [485 - 489]
kavel: 235
Duyfkens en Willemynkens Pelgrimagie.
-Tot haren Beminden, binnen Jerusalem. Boetius a Bolswert. Amsterdam. Erven vande Putte. Z.J. 16mo, perkamenten omslag, geïll. frontispice met titel (beschadigd en in copie, A4, los toegevoegd), 230,(10) pp., compleet met 27 houtsneden, slordig perkamenten omslag, gescheurd, de houtsneden in krachtige afdrukken. Schaars.-
€ 80 - € 160
kavel: 236
[Gracianus] L'Homme de Cour de Baltasar Gracian
-Traduit & commenté par le Sieur Amelot de la Houssaie. Paris. La Veuve Martin. 1696 Et se trouve en Anvers chez Barthelemy Foppens. 12mo, leer, titel op rug in goudopdruk, geïll. frontispice, titel met drukkersvignet, (56),372 pp., lakzegel, namen en ex libris op schutblad, aant. op titel.-

verkocht € 70,00
kavel: 237
[Rome] The Civil and Constitutional History of Rome
-from its Foundation to the Age of Augustus. Henry Bankes. [2 delen]. London. John Murray. 1818. 8vo, gekartonneerd, titels met plakker op rug, 410 en 399,(1) pp., voorin gebruind, Vol I. losrakend in band.-
€ 60 - € 100
kavel: 238
[Emblemata] Idea Principis Christiano-Politici 101 sijmbolis expressa
-A. Didaco Saavedra Faxardo Equite &. Amsterdam. Jacob van Meurs. 1651. 12mo, titel op rug in rood en goudopdruk, geïllustreerd frontispice met titel, (20),831,(4) pp., compleet met 101 emblemata. Gebruikt exemplaar, in goede staat.-

verkocht € 180,00
kavel: 239
[Klassieken] Quinti Horatii Flacci. Opera.
-2 delen. Londini. Gul. Sandby. 1749. 8vo, titel op rug in rood en goudopdruk, uniform gebonden, geïlllustreerd frontispice, 2x titel in rood en zwart met vignet van Horatius door Müller, VI,(2),166-353 pp., compleet met 35 kopergravures over de volle pagina door J.S. Müller. Naam en ex libris op schutblad, gebruind en kleine imperfecties. -

verkocht € 80,00
kavel: 240
[Dissertaties] De Annulo Saturno.
-Commentatus Est Elto Martens Beima. Leiden. S. en J. Luchtmans. 1842. 4to, blauw papieren omslag, 252 pp., div. figuren en tabellen in de tekst; achterin IV uitslaande platen; het omslag gedeeltelijk los, deels onafgesneden. Belangrijke dissertatie over de Saturnus-bewegingen.-
€ 100 - € 200
kavel: 241
De Hermetica Aegyptiorum vetere et paracelsicorum nova medicina.
-Liber Unus. Quosimul in Hermetis Trismegisti omnia, ac universam cum Aegyptiorum tum Chemicorum doctrinam animadvertitur. Herman Conring. Helmstadt. Henning Muller. Sumptibus Martin Richter. 1648.-
€ 80 - € 160
kavel: 242
[Romeinse Geschiedenis] C. Velleii Paterculi
-quae supersunt ex Historiae Romanae Voluminibus Duobus cum integris scholiis, notis, variis lectionibus (...) curante Petro Burmanno. Leiden. S. Luchtmans. 1744. 8vo, perkament, titel op rug in hs., platten met bordure en centraal ornament en hoekornamenten met floraal motief in goudopdruk, geïll. frontispice door F. v. Bleyswyk, titel in rood en zwart met drukkersvignet, (40),748 pp., band met kl. besch., verder goed ex. van deze belangrijke bewerking.-
€ 100 - € 200
kavel: 243
[Prijsbanden] Den Haag en Dordrecht
-Cajus Suetonius Tranquillus et recensione Francisci Oudendorpii. Leiden. S. Luchtmans. 1751. Perkament, titel op rug in hs., wapen Den Haag op voor- en achterplat.-

verkocht € 110,00
kavel: 244
Nederlands Verquikking of d'Ontwaekte Leeuw
-Waer Mercurius tydung brengt, van alle het gene in de Vereenigde Nederlanden is voorgevallen, op de ses Eerste Maenden des Jaers 1673. Amsterdam. Jan Claesz. ten Hoorn. 1673. Kl. 4to, half linnen, geïll. frontispice, titel met drukkersvignet, verso kopergravure met wapen van Johan Honigh, (4),144 pp.-

verkocht € 120,00