490-520 Amsterdam

veiling / 6 december 2016
[490 - 499] [500 - 509] [510 - 514]
kavel: 490
[Facsimile uitgaven]
-Vier eeuwen Herengracht. Geveltekeningen van alle huizen aan de gracht, twee historische overzichten en de beschrijving van elk pand met zijn eigenaars en bewoners. Amsterdam, Stadsdrukkerij, 1976. 717, (2) p. In kalfsleren gebonden + Grachtenboek. Naar de oorspronkelijke tekeningen van Caspar Philips Jacobszoon, Amsterdam, 1767. Geschied-bouwkundige beschrijvingen door E. van Houten. Stadsdrukkerij van Amsterdam, 1962. Facsimile ed. in cassette + Amsterdam. Jan Wagenaar deel I-IV, Vis-druk, Alphen a/d Rijn + Amsterdam, Dr. O. Dapper, Vis-druk, Alphen a/d Rijn-

verkocht € 100,00
kavel: 491
De IJzeren Kapel + De Beurs
-De hulpbeurs op den Dam. dichtstukje door J. van Oosterwyk Bruyn. met eene Plaat. Amsterdam, G.J.A. Beijerinck, 1836. 17 pp. + De inwijding der nieuwe beurs van Amsterdam tooneelmatige voorstelling in twee afdeelingen M. Westerman, Amsterdam, 1845. 8vo - en 7 andere mbt. beurs + Het Archief der Ijzeren Kapel in de Oude of Sint Nikolaas kerk te Amsterdam, P. Scheltema, 1850. 336 pp. in blind papieren band + de Ijzeren kapel der Oude of Sint Nikolaas kerk; eene bijdrage tot de geschiedenis der Stad Amsterdam, P. Scheltema, J.D. Sijbrandi, 1848. 52 pp. Rug besch. - en 2 andere.-

verkocht € 110,00
kavel: 492
Beschrijving van het kanaal van Amsterdam naar de Merwede
-Op last van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Bewerkt door P.H. Kemper. Uitgave Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Gebr. van Cleef, 's Gravenhage [1894]. Tekstdeel en tekeningendeel (39 platen in touwgebonden omslag) + Rapporten over den Stand der werkzaamheden aan het Merwedekanaal uitgebracht door een Commissie uit de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam. Met uitslaande kaart. -

verkocht € 110,00
kavel: 493
De Amsterdamse Markten
-Ringgebonden oblong album met 90 foto's van Amsterdamse markten, uit de eind jaren '60/begin jaren '70. Intrigerend archiefje met telkens 6 kodak-kiekjes, soms wat vaag of overbelicht van een van de markten in Amsterdam met daarnaast een tekst hierover als "Waterlooplein. Dagelijks, tot ca. 4 u. 'Rommelmarkt', 'vlooienmarkt'. Voornamelijk 2-e hands, in principe alles. Kleding, fietsen, platen, boeken, sex-literatuur, de laatste tijd ook veel Marokkaanse/Afghaanse etc. uitheemse tassen, kleding e.d. (hoodshop achtig). 's Zomers op zaterdag ook antiekmarkt. Koffie-en patatkramen."-

verkocht € 100,00
kavel: 494
Amstelodamum cum antiquis et Neperrimis pomoeriis
-Justus Danckerts. 1694. Amsterdam in vogelvlucht, aan de bovenzijde het wapen van Amsterdam, links- en rechtsboven een stratenlijst; handgekleurd, kaartbeeld 48 x 57 cm., en ingelijst achter glas, 70 x 80 cm. In goede staat.-

verkocht € 900,00
kavel: 495
Joop Stierhout (1911-1997). Bouw van de Stopera
-Olieverf op doek, zonder titel (Bouw van de Stopera, Amsterdam). Gesigneerd en gedateerd "J.Stierhout '82" (linksonder). Afm. 51,5 x 71 cm. In aluminium lijst, bevestigd op hout.-

verkocht € 850,00
kavel: 496
Bob Buys (1812-1970). Waterlooplein vanaf de Amstel
-Olieverf op doek. Gesigneerd en gedateerd "Bob Buys '46" (rechtsonder). 53 x 64 cm. In lijst.-

verkocht € 420,00
kavel: 497
Historie van den nieuwen Amsterdamschen Schouwburg
-Amsterdam, G. Warnars en P. den Hengst 1775. 56 pp. Klein 4to. In contemporain halflinnen met gemarmerde platten. Compleet met 5 uitslaande kopergravures.-
€ 70 - € 120
kavel: 498
Description de l'Hotel de ville d'Amsterdam
-avec les Explications de tous les Emblèmes, figures, tableaux, statuës etc. qui se trouvent au-dehors, et au-dedans de ce batiment. Amsterdam, 1734. 108 pp. Leer gebonden, prof. vernieuwde rug. 8vo. Met 3 stadsgezichten en 1 plattegrond. -

verkocht € 60,00
kavel: 499
[Jan Mammen] Archief Sint-Agneskerk Amsterdam
-Uitgebreid persoonlijk archief van Jan Mammen m.b.t. de Sint-Agneskerk in Amsterdam waarvan hij o.a. in 1937 de wandbekleding heeft ontworpen en de glas in lood ramen heeft ontworpen en beschilderd in 1940.-

verkocht € 440,00