600-631 Topografie Europa

veiling / 6 december 2016
[600 - 609] [610 - 619] [620 - 629] [630 - 631]
kavel: 600
[Parijs] "Notre Dame de Paris."
-Aquatint (uitgegeven door J.L. van Bever, Antwerpen), 50 x 76,5 cm. (beeld)/ 67 x 99,5 cm. (blad), ca. 1815-1825.-
€ 200 - € 400
kavel: 601
[Milaan] "Cathedrale de Milan".
-Aquatint uitgegeven door J.L. van Bever (Antwerpen), 50,5 x 77 cm. (beeld)/ 68,5 x 100 cm. (blad), met de naam van de uitgever in de plaat, ca. 1815-1825.-

verkocht € 280,00
kavel: 602
[Keulen. Convoluut] Sacrarivm Agrippinæ hoc est Designatio ecclesiarvm Coloniensium:
-præcipuarum reliquiarum: quarundam itidem antiquitatum memorabilium, una cum peregrinatione (...) ab (...) F. Erhardo Winheim Albimoenio collecta. Keulen, B. Gualterus, 1607, 2 delen in één band, (30),(2 blanco),520 [=322]; 143,(1) p., met gegraveerde titelpagina met een profiel van de stad Keulen, contemporain blindgestempeld perkament.-

verkocht € 160,00
kavel: 603
[Scandinavië] Regnorum Sueciæ,
-Gothiæ, magnique ducatus Finlandiæ, ut & Livoniæ, Bremensis ducatus, partis Pomeraniæ ad Suecos pertinentis, & urbis Wismariæ, descriptio nova [door Martin Zeiler]. Amsterdam, Aegidius Janssonius Valckenier, 1656, (33),(3 blanco),783 [=777],32 p., met gegraveerde titel, groot uitslaande kaart, 2 uitslaande profielen en 12 dubbelpagina stadsgezichten/ plattegronden, contemporain overlappend perkament, 12mo.-
€ 800 - € 1600
kavel: 604
[Lapponia] Joannis Schefferi Argentoratensis Lapponia
-Id est, regionis Lapponum et gentis nova et verissima descriptio. In qua multa de origine, superstitione, sacris magicis, victu, cultu, negotiis Lapponum, item Animalium, metallorumque indole, quae in terris eorum proveniunt (...). Frankfurt, C. Wolff/ J. Andreae, 1673, (14)378,(2) p., titel in rood en zwart en met illustratie, met uitslaande gegraveerde kaart en 24 houtsnede illustraties in de tekst, contemporain overlappend perkament, 4to.-

verkocht € 700,00
kavel: 605
[Windsor. Convoluut van meerdere reisgidsen] The Beauties of the Royal Palaces:
-Or, a pocket companion to Windsor, Kensington, Kew, and Hampton Court. Also, a Compendious Gazetteer, to the towns, villages, villas, and remarkable places, within sixteen miles of Windsor (...) To which are added, short sketches of the lives of the most eminent painters. Windsor, C. Knight, z.d. (ca. 1790-1794), 4 delen in één band, (2),IV,128; 42,(66),(4),44 p., met uitslaand, gegraveerd gezicht en uitslaande, handgekleurde gegraveerde kaart, contemporain gemarmerd en gepolijst kalfsleer, rug verguld met marokijnen titelschildje.-
€ 300 - € 600
kavel: 606
[Atlas] Schauplatz der fünf Theile der Welt,
-Mit bestaendiger Rücksicht auf die besten Originalwerke in drey Theile zusammengetragen von einer Gesellschaft Geografen. Nach und zu Büschings grosser Erdbeschreibung Herausgegeben von F.I.I. von Reilly. Erster Theil. Enthält, 1 Ungarn und das Osmannische Reich in Europa, 2 Polen und Preussen, 3 das russische Reich in Europa, 4 Schweden, Dänemark und Norwegen, Island und Grönland, 5 Grossbrittannien und Irrland. Gestochen von Ignaz Albrecht. Wenen, 1791, (2) letterdruk tekstp., verder volledig gegraveerd: frontispiece voor het gehele werk, titel van deel 1, drie platen met wapens, een wereldkaart, een kaart van Europa (van 2) en 90 (van 91) genummerde kaarten, alle kaarten handgekleurd en/of met grenskleuren, contemporain halfleer, oblong folio.-

verkocht € 1600,00
kavel: 607
Raffelsperger Geographishes Lexikon. Lot van 17 gelithografeerde kaarten op 24 bladen,
-met (grens)kleuring, (incl. dubbele), diverse edities, Wenen (& Londen), ca. 1840-1850, alle bladen bestaande uit 8 stukken geplakt op linnen en ca. 40 x 50 cm., samen opgevouwen in boekvormige kartonnen box met vergulde, geribde rug, 22,5 x 16 cm. (hier en daar roestvlekjes, box licht geschaafd).-

verkocht € 320,00
kavel: 608
Lot met vijf werken, w.o.: Das Ahrthal
-Malerische ansichten nach Originalzeichnungen in Stahl gestochen. Bonn, Verlag von J Habicht, 20 pp. Halflinnen, ca. 1850. 12 x 16 cm. + Reisvertellingen door J. Herman de Ridder met platen. Schoonhoven, S.E. van Nooten, 1861. 211 pp. - en 3 andere.-

verkocht € 90,00
kavel: 609
Album Deutschen Volkstrachten
-Original-Zeichnungen mit erklärenden Notizen von Albert Kretschmer. Leipzig, J.G. Bach's Verlag, ca. 1870. Album met 20 lithografieën en 38 pp. tekst. In groenlinnen band met vergulde titel en blindstempeling in de band.-

verkocht € 100,00