570-596 Maaskamp

veiling / 6 december 2016
[570 - 579] [580 - 589] [590 - 596]
kavel: 570
[Prenten] Lot van 10 (grote) portretten en twee andere prenten,
-w.o.: Charles Howard Hodges (1764-1837). Serie van 4 mezzotint portretten, van Daendels, Pichegru, Willem Frederik en De Winter, alle ca. 30 x 25 cm., 1895-1997 (Willem Frederik zonder adres en datum).-

verkocht € 700,00
kavel: 571
[Prenten] Lot van 9 (grote) prenten: w.o: "Vrede". "Oorlog".
-Twee stippel-gegraveerde allegorische prenten door Jacques Kuyper, 50 x 40 cm., uitgegeven door Maaskamp in Juni 1802/ Augustus 1802, beide aanwezig in 2 varianten: gedrukt in kleuren en gedrukt in zwart.-

verkocht € 180,00
kavel: 572
[Prenten] Lot van ca. 25 diverse prenten, w.o.: "Het Rapenburg te Leijden".
-"Zoo als het zich vertoonde even voor de schrikkelijke uitbarsting van een schip, geladen met buskruit op den 12 januarij 1807 (...)." Grote aquatint door F. Diterich naar F.A. Milatz, 42,5 x 57,5 cm., ca. 1807.-

verkocht € 150,00
kavel: 573
Jaarboeken van het Koningrijk der Nederlanden
-door Martinus Stuart (...). 1814-1822, uitgegeven door Maaskamp van 1818 tot 1826, 9 jaargangen in 16 delen, elk deel met gegraveerde titel door W. van Senus naar E. Maaskamp (behalve 1820, II), oorspronkelijk uniform bedrukt karton (met defecten aan ruggen, platten van het laatste deel los).-

verkocht € 70,00
kavel: 574
Vaderlandsche historie, vervattende de geschiedenissen der Vereenigde Nederlanden,
-van de vestiging van het erfstadhouderschap in de mannelijke en vrouwelijke linie tot aan 's lands verlossing uit de inlijving in het Fransche keizerrijk. Door Martinus Stuart. 1821-1826, 4 delen, met gegraveerde titel, 15 portretten en 5 platen, later uniform halflinnen (hier en daar roestvlekkig, ruggen verkleurd).-
€ 70 - € 140
kavel: 575
Voyage pittoresque dans l'intérieur des provinces septentrionales du royaume des Pais Bas,
-au commencement du dix-neuviéme siècle. Publié sous la direction de E. Maaskamp. 1819, 3 delen, VIII,216; XII,(2),299,(5); XX,399 p., met 3 gegraveerde titels, groot uitslaande, gegraveerde kaart in grenskleuren, 20 handgekleurde, gegraveerde kostuumplaten en 37 aquatint gezichten en platen, modern uniform leer.-

verkocht € 200,00
kavel: 576
Reis door Holland in de jaren 1807-1812.
-Met afbeeldingen. In 3 deelen. Zonder datum (1813), 3 delen, VI,250,(2); VIII,(2),316,(4); XVIII,416 p., met 3 gegraveerde titelpagina's, 20 handgekleurde, gegraveerde kostuumplaten en 37 aquatint gezichten en platen, modern halfperkament in oude stijl.-

verkocht € 200,00
kavel: 577
Reis door België in het jaar 1814 en 1815.
-Met Platen, Kaarten, Gezichten en Kostumen. Tweede druk/ Met adres van Maaskamp en Brussel, P.J. de Mat, 1815, (2),XXIII(1),224 p., met gegraveerde titelpagina, groot uitslaande gegraveerde kaart van België met grenskleuring, groot uitslaande gegraveerde plattegrond van Brussel, dubbelpagina gegraveerde plattegrond van Antwerpen, een aquatint profiel op Antwerpen en 2 andere aquatint gezichten, een gezicht op de schouwburg, een dubbelpagina gegraveerde plattegrond van het Brusselse park en 9 handgekleurde kostuumprenten, modern slap karton in oude stijl (goed, onafgesneden exemplaar).-

verkocht € 150,00
kavel: 578
Drie reisboeken en 1 andere: (1) Voyage par la Hollande fait dans l'Annéé 1806.
-Avec figures. Tome Premier. Zonder datum (1807), (4),216,(3) p., met gegraveerd portret, gegraveerde titel, 8 handgekleurde kostuumplaten en 12 aquatint gezichten en platen, contemporain halfleer.-

verkocht € 130,00
kavel: 579
Reise in Holland im Jahre 1806.
-Aus dem Französischen übersetzt. Erster Band [door Evert Maaskamp]. Mit 21 Kupfern. Leipzig, G. Fleischer dem Jüngern, 1808, (2),IV,(4),222 p., met uitslaand gegraveerd portret, 8 handgekleurde, gegraveerde kostuumprenten en 20 gegraveerde gezichten en platen, contemporain karton, rug verguld met marokijnen titelschildje (band met wat slijtage aan randen).-

verkocht € 160,00