1550-1699 Kunst en toegepaste kunst II

veiling / 7 december 2016
kavel: 1551
[Surrealisme] Lot van 11 uitgaven
-Jean-Paul Clébert. Mythologie d'André Masson. Pierre Cailler, Genève, 1971. 243 pp. Met 22 tipped-in ill. Gebonden met s.o. + H.L.C. Jaffé. Willink. Meulenhoff/Landshoff, 1979, Amsterdam. In linnen geb. + catalogus Mirós Barcelos. Mayoral Galeria d'Art, Barcelona, 2010. 165 pp. Gebonden, uitgegeven zonder s.o. En: 8 andere uitgaven/catalogi met werk van o.a Max Ernst en Victor Brauner.-
€ 60 - € 90
kavel: 1552
[Sculptuur] Lot van 11 uitgaven
-Leonardo Sciascia. Emilio Greco. Il Cigni edizioni d'arte, Roma, 1971. 246 pp. In slipcase uitgever + Robert Morgan. Hanneke Beaumont (monografie). Editions Cercle d'Art, Paris, 2008. 240 pp. + Joan M. Marter. Alexander Calder. Cambridge University Press, 1991. Eerste druk. 302 pp. Alle gebonden met s.o. En: 8 andere uitgaven met werk van o.a. Jean Arp en Henry Moore waaronder 2 doubletten.-
€ 80 - € 120
kavel: 1553
[Belgische schilders] Lot van 9 uitgaven
-Philippe Roberts-Jones. Le dictionnaire des peintres belges du XVIe siècle à nos jours. La Renaissance du Livre, Bruxelles, 1995. 1198. 586; 466 pp. Goede set van 3 delen in slipcase, gebonden met s.o. En: 6 andere uitgaven over o.a. James Ensor en Paul Delvaux, 1 doublette. Toegevoegd: 2 uitgaven over Panamarenko.-
€ 90 - € 130
kavel: 1554
[Kubisme/fauvisme/Realisme] Lot van 10 uitgaven
-Katalin von Walterskirchen. Maurice de Vlaminck: Verzeichnis des graphischen Werkes. Holzschnitte, Radierungen, Lithographien. Benteli Verlag, Bern, 1974. 280 pp. + Louis Valtat: Catalogue de l'oeuvre peint 1869-1952. Tome I. Editions Ides et Calendes Neuchatel, Paris, 1977. 324 pp. Gebonden met s.o. + Manel Mayoral. 35 Picassos. Galeria D'art Mayoral, Barcelona, 2008. 123 pp. Halflinnen + François Gromaire, Françoise Chibret-Plaussu. Marcel Gromaire: La Vie et l'oeuvre, catalogue raisonné des peintures. La Bibliotheque des Arts, Parijs, 1993. 303 pp. Gebonden met s.o. + Lewis Carroll, Marcelin Pleynet. Júlio Pomar: La Chasse au Snark. Éditions Galerie Piltzer, Parijs, 1999. Oplage van 400 ex. In slipcase, gebrocheerd met s.o. - en 5 andere uitgaven over m.b.t. Georges Braque en Juan Gris.-

verkocht € 100,00
kavel: 1555
Catalogi Stedelijk Museum
-Grote collectie gebundelde catalogi van het Stedelijk Museum Amsterdam per jaar gebundeld in 13 halflinnen blinde banden, deels op rug gedateerd. 1963-1965 (1 feb.), 1965-1966 (24 jan.), 1967- 1969, 1972-1975, 1980 en 1981. Met o.a. Willem de Kooning, Jan Schoonhoven, Dennis Oppenheim, Dieter Roth, Foto's uit de Sovjet-Unie, enz. Aan de randen afgesneden.-

verkocht € 220,00
kavel: 1556
[Schilderkunst] Lot met 18 naslagwerken,
-w.o. Le livre de Leonor Fini: Peintures, dessins, écrits, notes. Parijs, Mermoud-Clairefontaine, 1979. Met s.o. Met: Oskar Kokoschka: Aquarelle und Zeichnungen. Londen, Thames & Hudson, 1962. En met: Egon Schiele: Women. Londen, Richard Nagy, met 1 andere m.b.t. Schiele en met nog 14 andere naslagwerken m.b.t. schilders en schilderkunst zoals o.a. vrouwen in kunst, Henri Matisse, Albert Lebourg, Federico Beltrán Masses en Maurice Utrillo.-
€ 60 - € 120
kavel: 1557
[Abstract Expressionisme] Lot van 13 uitgaven
-Mark Rothko - Retrospective Exhibition in Japan. The Tokyo Shimbun, 1995. 266pp. Genaaid gebrocheerd met s.o. + Françoise Brütsch. Monografie Serge Poliakoff. Editions Ides et Calendes, Neuchâtel, 1993. 198 pp. Gebonden met s.o. + Sam Francis Remembering. Gallery Delaive, Amsterdam, 2004. 188 pp. Oplage van 1000 ex. En: 7 andere waaronder Willem de Kooning en Hans Hofmann.-
€ 100 - € 140
kavel: 1558
[COBRA en Nouveau Réalisme] Lot van 16 uitgaven
-Tentoonstellingscatalogus Karel Appel. Galerie Beyeler, Basel, 1988. Met stofomslag + Max-Pol Fouchet. Wilfredo Lam. Éditions Cercle d'Art, Parijs, 1998. 287 pp. Gebonden met s.o. En: 6 andere (1 doublette) + Bernard Lamarche-Vadel. Arman. La Différence, Parijs, 1987. 400 pp. In slipcase. Boekblok wat los, slipcase lichte beschadiging + Jean-Paul Ledeur. Yves Klein. Editions Guy Pieters, Knokke, 2000. 331 pp. Gebonden met s.o. En: nog een uitgave over Arman en 2 van Ans Marcus waarvan 1 in ongeopend plastic. Toegevoegd: 3 uitgaven postmoderne kunst met Damien Hirst, Jeff Koons en David Hockney. -

verkocht € 80,00
kavel: 1559
[Escher, M.C (1898-1971)] De Nederlandsche Bachvereeniging
-Matthäuspassion van Johan Sebastian Bach 1685-1750. Op goeden vrijdag in de Groote Kerk te Naarden. Amsterdam, gedrukt door M.J. Portielje voor D.N.B., 1960, met inlay, 23 p., oorspronkelijk geniet omslag in paars bedrukt met in het blok gemonogrammeerde houtsnede van Escher (Locher/Bool 302, goed exemplaar).-

verkocht € 60,00
kavel: 1560
Herman Nijgh (1909-2000) - Heemaf
-Lot van 5 vloeibladen die Nijgh ontwierp voor Heemaf in de jaren '30. (1) "Ook uw motor", (2) "Voor eletriciteit Heemaf. Heemaf in het verkeer", 1939, (3) "Heemaf Hengelo Holland", (4) Idem, andere voorzijde, (5) "Industrie en landbouw gaan hand in hand. Electrische kracht van de fabriek naar 't land". Alle ca. 26 x 19 cm.-

verkocht € 240,00