700-725 Manuscripten

veiling / 7 december 2016
[700 - 709] [710 - 719] [720 - 725]
kavel: 700
[Muziek] Verzameling van 15 stuks bladmuziek in druk en manuscript, met opdrachten
-Bevat o.a.: Aan Anke Schierbeek. Beiaard. Gedicht door Vada. Gecomponeerd door A. Diepenbrock. Partituur gedrukt door Gebr. Braakensiek, Amsterdam, ca. 1916, 5 p., oorspronkelijk koordgebonden omslag, folio.-

verkocht € 200,00
kavel: 701
[Muziek] Verzameling van 25 stuks bladmuziek in druk en manuscript, door of met opdrachten
-van o.a. Ernest d'Agrèves (1949), Martin Lunssens (1934, aan concertmeester Zimmerman van het Concertgebouw), Jacques Chailley (aan Marius Flothuis), F. Granville Runeck (1919), Théophile Dronchat, Wolfried Liebscher (1936, aan Zimmerman), Paul Miry (4x, aan Arie Kuipers, 1904-1905), Jacques Ibert, Juliette Folville (1886) en Franz Wagner (totaal 25).-

verkocht € 220,00
kavel: 702
Verzameling van 23 gesigneerde brieven/ kaarten, een gedicht en 7 handtekeningen
-van Frans Bastiaanse, Ruud Bos, Kees Brusse (3x), Jozef Cohen, Hans Croiset, Albert van Dalsem (2x), Piet Esser, Max Euwe, Annie Fratellini, Arend Hendriks, Richard Flink, Kees van Iersel, Jeroen Krabbé, Fritz Lindemann, Louis van Gasteren, Johan de Meester sr./ jr. (3x), Frans Mijnssen (5x), Jan Musch, Willem Royaards, Helmut Salden, Eduard Verkade en Jo Vincent, gericht aan o.a. Manuel van Loggum (5x) en aan het bestuur/ de penningmeester van De Kring (3x, met perforatiegaatjes).-

verkocht € 75,00
kavel: 703
[Leporello van 25 meter lang] Burmees manuscript,
-19de/20ste eeuw, op 144 tweezijdig beschreven, aaneengezette bladen van dik papier, 10 regels per pagina, aan het begin met gekleurde boekversieringen, de leporello tussen twee verguld leren platten met hoog reliëf, ingelegd met stukjes gekleurd en spiegelend glas, alle sneden verguld, 39 x 17,5 x 8,5 cm.-

verkocht € 90,00
kavel: 704
[Bradford Grammar School] Feestalbum van de Franse schoolmeester Adolphe Domry,
-ter ere van zijn 25-jarig verblijf en carrière in Engeland, gemaakt te Bradford, 1898, 6 éénzijdig beschreven, dik kartonnen bladen, waarvan 2 met gekalligrafeerde en met goud gehoogde huldetekst, de overige met in totaal ca. 80 handtekeningen, gebonden door John Dale & Co, Bradford in verguld marokijn, voorplat met venster waarachter de vergulde initialen "AD", zijden schutbladen, alle sneden verguld, 21,5 x 19 cm.-

verkocht € 160,00
kavel: 705
[Koran] Manuscript Koran,
-Ottomaans, waarschijnlijk 18de eeuws, 454 p. tekst in zwarte en rode inkt, 27 regels per bladzijde, op handgeschept, gepolijst papier, watermerk kroon, ster en maan ("crown star crescent", diverse varianten), gebonden in kenmerkende band van blindgestempeld vol schapenleer met omslagflap, 29,5 x 21 cm.-
€ 800 - € 1600
kavel: 706
[Molens] "Aanleidinge tot de Kennis en het Maaken van een Gewoone Scheprad Watermolen:
-Waar door men volgens eene Alphabetische orde zeer gemakkelyk kan naagaan de Samenstelling en Opbouw vaan zoodanig Werktuig (...). Cornelis de Graat Oud 71 Jaaren MDCCLXXXVI." Manuscript bestaande uit een titelpagina, 93 grotendeels éénzijdig beschreven bladen en enkele onbeschreven bladen, met uitslaande doorsnede van een molen in pen en inkt en handgekleurd met gele waterverf, verder 5 illustraties in pen en inkt (3x grijs gewassen en 1x tevens met roze waterverf) en 1 (zeer vage) illustratie in potlood, alle op de keerzijde van tekstpagina's, contemporain gemarmerd karton, 24,3 x 19,5 cm.-

verkocht € 750,00
kavel: 707
Brief van stoffenhandelaar Louis Schlemm aan mevrouw Louvrex geb. Wuchters
-Brief in pen en inkt, gedateerd "Curaçao, pro April 1794", betreffende de handel in stoffen, kousen en hoeden, op drie pagina's van een bifolium, 33,5 x 21,5 cm, met als bijlage 6 stukjes originele stof met uitlegbriefje ("differente pattroonen, de Bouquette verder van malkander") en met de oorspronkelijke envelop met lakzegel (met ook de naam van kapitein Herm. Kniebel op de envelop).-

verkocht € 200,00
kavel: 708
[Genealogie en Heraldiek] "Armoiries des Familles nobles et Patriciennes de la Néerlande.
-Par le Comte W. Alfred de Bijlandt." Met: "Clèves, Julier, Berg, Provinces Rhénanes, Westphalie". Manuscript wapenboek, 19de eeuw, met gekalligrafeerde titelpagina gevolgd door het hoofdwerk in 11 delen van elk ca. 40 bladen, met op recto van elk blad 16 wapenschilden in gouache, gevolgd door een tweede werk met nog eens ca. 80 bladen met elk 20 wapenschilden in gouache, beide delen op alfabetische volgorde compleet van A tot en met Z en met en op de tegenover de wapenschilden liggende pagina naamlijsten in pen, alle delen samen in vroegere vergulde schoolprijsband met het wapen van Zwolle op beide platten en marokijnen titelschildje op de rug, 4to (defectjes aan de band).-

verkocht € 900,00
kavel: 709
[Handtekeningen] Handtekeningen-boekje van Hannelore Schülke,
-met 57 bladen met in totaal 60 handtekeningen in pen, van acteurs, toneelspelers, zangers etc., deels gedateerd 1955, met achterin een ingeplakte lijst met de namen leesbaar uitgeschreven, kunstleren bandje met goudgeletterd "Poesie" op het voorplat (plakbandreparaties).-

verkocht € 160,00