700-725 Manuscripten

veiling / 7 december 2016
[700 - 709] [710 - 719] [720 - 725]
kavel: 710
[Handtekeningen] Handtekeningenboekje van Inés Althoff,
-voornamelijk 1948-1954, met honderden (ingeplakte) handtekeningen van acteurs, muzikanten, schrijvers, kunstenaars, soms met opdracht, deels op of met ingeplakte programma's, gebonden in eenvoudig bruin linnen.-

verkocht € 150,00
kavel: 711
[Militaria] (Lyst van resolutien en ordres betrekkelyk den dienst van 't Corps der Genie).
-See the Dutch description: Verzameling van 186 extracten van resolutiën oorspronkelijk uitgegeven van 10 mei 1672 tot 23 januari 1799, voornamelijk in manuscript maar ook met gedrukte katernen, totaal ca. 800 p., met handgeschreven inleiding door Directeur-Generaal H. van Hooff (gedateerd "'s Hage den 27e Februarij 1799 5e jaar der Bataafsche Vrijheid"), voorts met letterdruk index (11 p.), oorspronkelijk half schapenleer, vergulde, geribde rug met marokijnen titelschildje, folio (scharnieren ingescheurd).-

verkocht € 300,00
kavel: 712
"Hollandsche Resolutien en Commissorialen. Van 1737 tot 1758 op haare datums geschikt."
-Handgeschreven titelpagina gevolgd door een verzameling van enkele honderden handgeschreven extracten en afschriften, ondertekend door diverse ambtenaren waarbij de naam C. Boeij het vaakst voorkomt (naast bijvoorbeeld F. Fagel en Willem Buys), totaal ca. 1000 pagina's, oorspronkelijk perkament, folio (hier en daar wat smoezelig).-

verkocht € 200,00
kavel: 713
[Den Bosch] Bernard Willem de Roy van Wichen.
-"Bijvoegzel op de Memorie van defensie voor 's Bosch." Handgeschreven tekst, 10 pagina's, ondertekend "Actum 's Bosch den 23 April 1799 B.W. de Roy van Wichen", folio.-

verkocht € 200,00
kavel: 714
[Geschiedenis] Histoire Universelle
-écrite par H.L. van Hooff. Vroeg 19e-eeuws handschrift met Franse tekst; bevat beschrijvingen van belangrijke historische figuren. 554 met de hand genummerde pagina's. Kl. 4to. Gekartonneerd omslag. Titel en naam (H.J. van Hooff) op rug; deze ontbreekt grotendeels. De naam Van Hooff is biografisch niet terug te vinden. Intern zeer goed.-
€ 80 - € 160
kavel: 715
[Geschiedenis] Handschrift in 2 delen over de Vaderlandsche Geschiedenis
-Vroeg 19e-eeuws handschrift met Nederlandse tekst. Beschrijving van 8 van de 10 tijdvakken waarin Van Hooff de Nederlandse geschiedenis verdeelt. Het begint met de Romeinse tijd en eindigt 20 februari 1812. Diverse aant. in hetzelfde handschrift. 495 beschreven en met de hand genummerde pagina's. 2 delen, uniform gebonden. Kl. 4to. Half leer. Titel en naam (H.J. van Hooff) op rug in goudopdruk. De naam Van Hooff is biografisch niet terug te vinden. Rug enigsz. geschaafd, intern zeer goed. (totaal 2)-
€ 120 - € 200
kavel: 716
[Peins] Archiefje van hoofdonderwijzer Arjen Bernard Mulder (geb. 1840)
-bestaande uit meer dan 40 stuks officiële documenten, grotendeels gedateerd tussen 1858 en 1893 (ook enkele latere, niet gerelateerde documenten), w.o. aktes van bekwaamheid, toelatingen, benoemingen, etc., samen in eenvoudige contemporaine portfolio.-

verkocht € 70,00
kavel: 717
[Nelson Mandela]
-Aanvraag door het hoofd van gevangenis Pollsmoor Tokat van 9 april 1984 voor een jaarabonnement Time Magazine voor gevangene no. D220/82 Nelson Mandela aan The American + Overseas Publications in Johannesburg. Gesigneerd door het hoofd van die gevangenis. -

verkocht € 50,00
kavel: 718
Willy Sluiter (1873-1949)
-Briefkaart van Sluiter aan Jacques Suermont, 1921, aan zijn oom waarin hij zich verontschuldigt geen kans te zien langs te komen. "Maar om zo maar eens over te wippen, daar heb ik geen tijd voor. Als maar druk gelukkig." + nog een briefkaart met tekening in inkt van man die vrouw zijn liefde verklaart.-

verkocht € 200,00
kavel: 719
Lizzy Ansingh (1875-1959)
-Lot met 4 brieven van Lizzy Ansingh aan haar klant, mevrouw Vink. Drie hiervan geschreven in 1955 en 1956. Ansingh vraagt haar nog eens langs te komen en haar oude werken nog eens te tonen. Verder haalt ze herinneringen op als "Herinner mij die uit 1898 toen Breitner er voor zorgde dat ik er een doorloopende kaart voor, ik weet niet meer hoe lang, voor kreeg. Ik ben druk aan 't werk, maakte kleine poppenschilderijen, een moeder met wieg, een meid vol plichtsbesef met mattenklopper - en een fee met gouden tooverstaf, deze maakte ik vandaag". Ze ondertekent een brief met "Lizzy Ansingh oud 81", een andere met "stok oud". In originele enveloppes, met twee bijgevoegde kaartjes.-

verkocht € 220,00