veiling / 7 december 2016 / 700-725 Manuscripten
[707] [708] [709] [710] [711]
kavel: 709 verkocht € 160,00

[Handtekeningen] Handtekeningen-boekje van Hannelore Schülke,

met 57 bladen met in totaal 60 handtekeningen in pen, van acteurs, toneelspelers, zangers etc., deels gedateerd 1955, met achterin een ingeplakte lijst met de namen leesbaar uitgeschreven, kunstleren bandje met goudgeletterd "Poesie" op het voorplat (plakbandreparaties).
Met los ingelegd: vier bladen met de handtekening in pen van Sergei Rachmaninoff, alle gedateerd 1939. Voor zover wij dit nagingen hebben alle personen die hun handtekeningen destijds in het boekje hebben gezet, inmiddels een eigen Wikipedia-artikel. Bevat de handtekeningen van o.a. Paul Dahlke, Arthur Rabenalt, Claus Biederstaedt, Margit Nünke, Herbert von Meyerinck, Maria Litto, Hans Richter, Renate Holm, Claude Farell, Paul Kulm, Sebastian Fischer, Eric Ode, Bobby Jahn, Maria Valente, Grethe Weiser, Marianne Koch, Armando Francioli, Margit Saad, Alice Babs, Rudolph Schock, Erika Beer, Dorit Kreysler, Nadia Gray, Anneliese Uhlig, Louis Armstrong (beetje uitgeveegd maar goed leesbaar), Rita Paul, Lou van Burg, Eva Kerbler en Edelweiss Malchin (samen op één blad), Leon Askin, Christian König, Martha Eggert en Georg Thomalla.