veiling / 7 december 2016 / 700-725 Manuscripten
[700] [701] [702] [703] [704]
kavel: 702 verkocht € 75,00

Verzameling van 23 gesigneerde brieven/ kaarten, een gedicht en 7 handtekeningen

van Frans Bastiaanse, Ruud Bos, Kees Brusse (3x), Jozef Cohen, Hans Croiset, Albert van Dalsem (2x), Piet Esser, Max Euwe, Annie Fratellini, Arend Hendriks, Richard Flink, Kees van Iersel, Jeroen Krabbé, Fritz Lindemann, Louis van Gasteren, Johan de Meester sr./ jr. (3x), Frans Mijnssen (5x), Jan Musch, Willem Royaards, Helmut Salden, Eduard Verkade en Jo Vincent, gericht aan o.a. Manuel van Loggum (5x) en aan het bestuur/ de penningmeester van De Kring (3x, met perforatiegaatjes).
Bevat o.a. een volledig gedicht "Najaarsochtend" van Frans Bastiaanse (16 febr. '18), een kaartje van Arend Hendriks m.b.t. een door hem gemaakt ex libris, schriftelijke opzeggingen van het lidmaatschap van de Amsterdamse kunstenaarssociëteit De Kring door Jeroen Krabbé (kaartje gedateerd 29-9-'86, nam na 21 jaar afscheid), Kees Brusse (7 januari 1973) en Johan de Meester jr. (22 mei 1976), een bedankbrief van Johan de Meester sr. aan "Hooggeachte Heer Veth" i.v.m. een gunstige kritiek van Veth, brieven van Frans Mijnssen gedateerd 1907 (2x) en 1946 (3x) en vroege brieven van Kees Brusse aan Manuel van Loggem gedateerd 1952 en 1960.