veiling / 7 december 2016 / 700-725 Manuscripten
[706] [707] [708] [709] [710]
kavel: 708 verkocht € 900,00

[Genealogie en Heraldiek] "Armoiries des Familles nobles et Patriciennes de la Néerlande.

Par le Comte W. Alfred de Bijlandt." Met: "Clèves, Julier, Berg, Provinces Rhénanes, Westphalie". Manuscript wapenboek, 19de eeuw, met gekalligrafeerde titelpagina gevolgd door het hoofdwerk in 11 delen van elk ca. 40 bladen, met op recto van elk blad 16 wapenschilden in gouache, gevolgd door een tweede werk met nog eens ca. 80 bladen met elk 20 wapenschilden in gouache, beide delen op alfabetische volgorde compleet van A tot en met Z en met en op de tegenover de wapenschilden liggende pagina naamlijsten in pen, alle delen samen in vroegere vergulde schoolprijsband met het wapen van Zwolle op beide platten en marokijnen titelschildje op de rug, 4to (defectjes aan de band).
Een deel van wapenschilden nog niet ingevuld om aanvullingen mogelijk te maken. Twee zeer bijzondere, complete manuscript wapenboeken. Aan het boekblok en de paginering is te zien dat Alfred van Bijlandt het werk eerst in delen voltooide, alvorens ze gezamenlijk in te laten binden. De totale hoeveelheid wapenschilden komt uit op meer dan 8000.