1500-1549 Fotografie

veiling / 7 december 2016
[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1535]
kavel: 1500
Fabrizio Ferri - Open Eyed
-Milan, Idea Books, 1989. 1e druk. 4to, 54 pp. Stempeltje vorige bezitter op titelblad, voorts goed exemplaar.-
€ 100 - € 200
kavel: 1501
Dolf Toussaint (1924-)
-Oud-koetsier Leonardus Johannes Worrell. Uit fotoboek De Jordaan, Amsterdam, 1965. Zilvergelatinedruk. 39 x 39 cm. Aan achterzijde in potlood gesigneerd.-

verkocht € 150,00
kavel: 1502
Dolf Toussaint (1924-)
-Eerste Anjeliersdwarsstraat 36. Links de Anjeliersstraat. Zilvergelatinedruk, 39 x 39 cm. Op achterzijde in potlood gesigneerd.-

verkocht € 100,00
kavel: 1503
Dolf Toussaint (1924-)
-Café Koevoet, Lindenstraat 17. Zilvergelatinedruk, gesigneerd aan achterzijde. 39x 39 cm. -

verkocht € 100,00
kavel: 1504
Album
-Photographiën. Ca. 1900. Album met 68 foto's in albumen print, waarvan 10 foto's van een groep jonge vrouwen op vakantie in de Alpen, 17 x 23 cm.; 10 foto's van Parijs, 1900, 21 x 27,5 cm.; 6 foto's van Frankfurt, 2 foto's van de Funeral procession Queen Victoria, 14 foto's Lake district, Cumbria met o.a. Crummock Water, Coniston, Buttermere 10,7 x 16,8 cm. - en 20 foto's van Zürich en Luzern, 20 x 25 cm. Alle net in album ingeplakt - hierbij nog 6 losse foto's.-
€ 100 - € 200
kavel: 1505
Werkspoor Amsterdam (1956)
-Fotograaf waarschijnlijk Dolf Kruger. Foster Wheeler waterpijpketel voor het G.E.B. te Dordrecht. Album met 36 foto's van de installatie van deze ketel. 23 x 17 cm. -

verkocht € 160,00
kavel: 1506
Anoniem (tweede helft 19de eeuw). De haven van Algiers geblokkeerd door de Franse vloot.
-Albumen foto, ca. 1880, 18 x 33,5 cm., in lijst (iets roestvlekkig).-

verkocht € 100,00
kavel: 1507
[Indonesië. Bijzonder fotoalbum met twee series] Karel G.J. d'Arnaud Gerkens Jr.
-"Onze huurwoning met flinken tuin te Weltevreden (Batavia), in Gang boentoe No.8 (Koningsplein Westzijde); 1899-1907 en 1908-1912. Opnamen van (Karel G.J.) d'Arnaud Gerkens Jun:r. Afdrukken vervaardigd bij de firma Charls [sic] en Van Es te Weltevreden, behalve Nos. 1, 2, 8 en 10, door een Chineesch fotograaf te Weltevreden vervaardigd." Album met getypte titelstrook en 25 (van 27) ingeplakte foto's, alle ca. 17 x 22 cm. (1x ovaal), alle met getypt strookje met uitleg, enkele met extra uitleg over afgebeelde personen in manuscript in de marges, oorspronkelijk linnen, 25 x 33 cm.-

verkocht € 200,00
kavel: 1508
Foto-archief Karel Helmers
-Foto-archief Karel Helmers met ca. 700 foto's van celebrities als Willem Duys, Pleuni Touw en Prins Bernard, fotoseries gemaakt in Frankrijk, een album met veelal foto's Amsterdam - en veel familiekiekjes, opdrachtwerk en enkele zelfportretten.-

verkocht € 160,00
kavel: 1509
Kabinetfoto-album
-Ca. 1880-1900. Familie-album met 48 foto's, meest aan achter- of voorzijde voorzien van fotograaf, zoals E. v.d. Kerkhoff Amsterdam/Arnhem, H.W. Wollrabe Hoffotograaf 's Gravenhage, en J.L.T. Huijsen, Hoorn. In bruin album met floraal motief en koperen sluiting.-
€ 50 - € 80