1220-1259 Dans, theater en film

veiling / 7 december 2016
[1220 - 1231] [1232 - 1241] [1242 - 1251] [1252 - 1259]
kavel: 1220
[Signaturen]
-Album 1964/65 met 44 handtekeningen van bekende klassieke componisten, dirigenten, solisten en operazangers. O.a. John cage, Aram Khachaturian, Charles Munch, Byron Janis, Jan Willem van Otterloo, Herman Krebbers en Istvan Kertesz. -

verkocht € 75,00
kavel: 1221
[Ballet]
-Balletprogramma's tussen 1889 en 1956. Met o.a. Pantomime de la Statue, scenario de Paul Arène, musique de Gabriel Pierné, dessins de A.F. Gorguet, Paris, 1889 + Moscow theatre festival, 1-10 september 1934. 19 pp. kaftje aan binnenzijde gerestaureerd + Jushny's theater; der Blaue Vogel. 16 pp. Voorzijde ontwerp J. Bilibine, met tipped-in plates van bekende Russische art deco illustratoren. Rug hersteld - en 53 andere waaronder The New York City Ballet, ballets Jooss, Holland festival. -
€ 100 - € 200
kavel: 1222
Amsterdamsche Schouwburg coulissendecors 1738
-8 theaterdecors en scenes. Gravures Jan Punt en J. Smit, J. Smit, Amsterdam, 1738. Alle handgekleurd. Tekststrook onder ontbreekt en is bij twee aan achterzijde geplakt (Zonnehof en de Berg van Parnas), verder o.a. Het Bosch. Alle 32 x 42 cm.-

verkocht € 360,00
kavel: 1223
Bladmuziek
-Album met 60 bladen bladmuziek, meest voor 1940. Waarin o.a. O.a. Eine vergnügte Neger-Hochzeit, Anton J. Benjamin, Hamburg, 1903 en The Jolly Dancer, excentric Rag by N. Snoeck, B. H. Smit, Amsterdam. 2nd edition, ca. 1920.-
€ 50 - € 100
kavel: 1224
[Handtekeningen] Ballet
-Twee boekjes met handtekeningen van Balletdansers en choreografen. Met in totaal 40 signaturen. O.a. Jiri Kylian, Rudy Dantzig, Hans van Manen e.a.-

verkocht € 70,00
kavel: 1225
[Gesigneerd] Bladmuziek
-'Die Meistersinger von Nürnberg' van R. Wagner, 477pp., gesigneerd op de eerste bladzijde door de uitvoerende meesterzangers waaronder Tilly Cahnbley-Hinken, gedateerd Utrecht, 1912 + 'La Légende de l'Ondine' (1882) met 4 staalgravures + Het Feest te Raamsdonk. J.G. Kempen. Op. 8. Manuscript bladmuziek, ca. 1880. 127 pp. in linnen geb. - en 7 andere. Toegevoegd: 23 x bladmuziek, alle van Nederlandse componisten, o.a. Coplas. Henk Badings, uitgave Broekmans en Van Poppel, Amsterdam, 1935 + "Fest-Marsch für Infanterie gesetzt von Friederich Schneider". "Seiner Majestät Wilhelm des Allerdurchlauchtichsten Königs der Niederlände Preisswürdigsten Armee ehrfurchtsvoll gewidmet von den Componisten". Manuscript bladmuziek in pen, ca. 1833, titel, opdracht en (12) p. muziek, gevolgd door twee soortgelijke stukken met titelblad en (6) p. respectievelijk titelblad en (8) p. bladmuziek, samengebonden in contemporain verguld groen karton, folio + Sapho. Pièce lyrique en cinq actes d'après le roman de Alphonse Daudet (...). Musique de J. Massenet. Programmaboekje, Parijs, Heugel & Cie., 1897, (6) p., met fraaie ornamentele Art Nouveau randen, folio. Met gesigneerde opdracht van Massenet in pen op de keerzijde van de titel: "Á mon ami Deplaix très cordialement, Massenet 27 nov. '97." Ingeplakt in de "Partition chant et piano" van hetzelfde stuk, ibid., idem, 1897, (8),227 p. bladmuziek, oorspronkelijk omslag, folio (opnieuw in de band gezet met reparaties aan de rug) en -

verkocht € 200,00
kavel: 1226
Programmaboekjes
-Lot met 3 albums en 1 map met een verzameling van circa 125 programmaboekjes en enkele tientallen knipsels m.b.t. concerten uit de periode 1840-1914. Waaronder enkele vroege programmaboekjes en knipsels van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst uit de periode 1830-1905 en enkele programmaboekjes van het Concertgebouw Amsterdam uit 1906 (o.l.v. Willem Mengelberg). Toegevoegd: een foto van David Oistrach; een muziekkalender uit 1940, uitgegeven door J. Philip Kruseman; een programmaboekje uit 1946 met signatuur van Sir Thomas Beecham en een uitgave van het Tsjechische Tempo, een 'revue musicale' gewijd aan Josef Suk. Door hem gesigneerd. -

verkocht € 260,00
kavel: 1227
Vervallenb
-This item contains no English description. See the Dutch description: -
€ 0 - € 0
kavel: 1230
Programmaboekjes
-Ca. 75 programmaboekjes, waaronder een groot aantal Residentie orkest, Concertgebouw en Holland festival, vrijwel alle tweede helft 20ste eeuw. Een groot aantal met signaturen, waaronder die van Aafje Heynis, Joan Sutherland, David Oistriach, Victoria de los Angeles en Gerald Moore. -

verkocht € 75,00
kavel: 1231
Programmaboekjes
-3 albums met daarin ingestoken meer dan 75 programmaboekjes, alle tweede helft 20ste eeuw, veelal gesigneerd, o.a. door Arthur Grumiaux, Philip Glass en Mstislav Rostropovitsj.-

verkocht € 75,00