1290-1377 Kunst en toegepaste kunst I

veiling / 7 december 2016
[1290 - 1299] [1300 - 1309] [1310 - 1319] [1320 - 1329] [1330 - 1339] [1340 - 1349] [1350 - 1359] [1360 - 1369] [1370 - 1377]
kavel: 1290
Avant-Garde
-A legacy regained: Nikolai Khardzhieve and the Russian Avant-Garde. Palace editions, 2002. 400 pp. Geb. met s.o. + Theo van Doesburg. Oeuvre catalogus, centraal Museum Kröller-Müller, Thoth, 2000 + Theo van Doesburg. De Vijand een sprookje, Houtpers, Haarlem, 1981. 8vo, nr. 105/150 - en 8 andere.-
€ 70 - € 120
kavel: 1291
Haggadah de la Ve Coupe (1980)
-Jerusalem, Georges Israel, Editeur, 1980. Olifantenfolio, in originele groen velours map met vergulde titel in het Hebereeuws. Portfolio met 20 lithografiën en serigrafiëen, alle gesigneerd. - en een origineel(!) op board 64,5 x 50 cm. -

verkocht € 400,00
kavel: 1292
Theo van Doesburg - De Stijl
-Aankondigingsbiljet de Stijl - le Style - der Stil - The Stile-. Theo van Doesburg, ca. 1925. 36 x 17 cm. In zeer goede conditie. -

verkocht € 220,00
kavel: 1293
[Rusland] History of CPSU. A manual for schools in marxism-leninism in two parts.
-Ontwerp N.M. Michailov. Moskou, Publisher of Political Literature, 1970, 2 delen, met 30/ 28 "posters", los als uitgegeven in de oorspronkelijke omslagen, oblong groot folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 1294
Centraal Museum Utrecht. Mededelingen.
-Redactie Anthon Beeke, Adeline Janssens, Jos de Meyere, Gerard Stigter, Frans van Burkom en anderen, Nummer 5, 7, 8/9, 10-13, 15, 6/17, 20/21, 22, 23/24 + supplement, 26, 27 en 30-33. Utrecht, 1974-1981, alle met illustraties, 23 delen van de serie in 19 oorspronkelijke omslagen, diverse formaten.-

verkocht € 70,00
kavel: 1295
Uitgeverij K.N.U.S.T.
-'r buchje Snabignieg. Dorothé Krol, K.N.U.S.T. Nijmegen, 2e druk, 1990 (52 pp.) + Boner 9190 and the sneak. Judy Radul + West Land Post Bode - en 4 andere. -

verkocht € 60,00
kavel: 1296
Utagawa Toyokuni (1769-1825)
-Vrouwenverblijf. Houtsnede ca. 1795. 20 x 26,7 cm. In passepartout. -
€ 100 - € 150
kavel: 1297
Theo van Hoytema (1863-1917)
-Pauw. Lithografie, gesigneerd aan rechter onderzijde. Zwart-wit met gele steunkleur. 17,5 x 31,5 cm. In passe-partout. -
€ 600 - € 1000
kavel: 1298
Piet van der Hem (1885-1961)
-4 verschillende voorstudies in aquarel voor de poort van het Antonius Gasthuis (in Leeuwarden?) naar voorbeeld van de poort uit 1682. Met begeleidende brief (beschadigd met bovenmidden verlies van stukje tekst) van van der Hem aan Jan Mammen waarin hij de tekeningen bespreekt. -
€ 150 - € 300
kavel: 1299
Ernst Jandl. Bernhard Jäger. Hosi-Anna
-Bad Homburg, Gulliver-Presse, 1964 (=1964-1966), uitgegeven in 28 genummerde en door Jandl gesigneerde exemplaren (dit exemplaar genummerd "3" in ballpoint in het colofon en "III 67" in potlood in benedenhoek van laatste blanco), (124) p. (incl. 1 blanco blad aan het eind), met (kleuren)litho's en tekst in typografische experimentele (kleuren)letterdruk door Bernhard Jäger en Thomas Bayrle, oorspronkelijk lithografische platten met linnen rug, in schuifdoos, folio (43,5 x 31 cm.).Toegevoegd 2 45rpm toerenplaten: Hosi + Anna. Mit zweifarbigem Textplakat (aanwezig). Wagenbachs Quartplatte 6 -en Laut und Luise Ernst Jandl liest Sprechgedichte. Wagenbachs Quitplatte 2-

verkocht € 1600,00