1700-1799 Varia

veiling / 8 december 2016
kavel: 1700
[Socialisme en communisme] Wat moeten wij doen? Door graaf Leo Tolstoï.
-Den Haag, B. Liebers & Co., 1892, 107 p., oorspronkelijk omslag. -
€ 50 - € 100
kavel: 1701
Van Egmond's knipprenten; "Plak-album zamengesteld door Saar en Cor Kips."
-Album met titelblad gevolgd door 10 stuks "Van Egmond's knipprenten", titel en platen met in de afbeelding geplakte afzonderlijke letters/ illustraties, gelithografeerd door Emrik & Binger, ca. 1870, oorspronkelijk gelithografeerd kartonnen platten met titel "Plak-Album voor de Nederlandsche jeugd", met linnen rug, oblong folio.-

verkocht € 220,00
kavel: 1702
[Anarchie. Zeldzame Finsterwold-uitgaven] Gedachten door Warrior.
-Finsterwold, J.P. Hommes, z.d. (ca. 1905), 88 p., oorspronkelijk omslag.-

verkocht € 80,00
kavel: 1703
[Anarchie] De practische anarchist, Met een voorwoord van uitgever en schrijver.
-Zonder plaats, uitgever en jaar (ca. 1907), 28 p., oorspronkelijk omslag.-

verkocht € 75,00
kavel: 1704
[Anarchie] Verzameling van ca. 65 grotendeels Nederlandstalige kleine publicaties,
-o.a. Waarom wij Anarchisten zijn en wat wij willen. Openbaar debat tusschen onze kameraad G. Bus en den heer V. Heymans, gewezen professor. Gent, J. Drieghe, 1894, 41 p., oorspronkelijk omslag.-

verkocht € 100,00
kavel: 1705
[Anarchie. Itali├ź] Lot van 27 kleine Italiaanstalige publicaties,
-alle in oorspronkelijk omslag, diverse formaten (nietjes uit ruggen verwijderd).-
€ 50 - € 100
kavel: 1706
[Eerste Wereldoorlog] Lot van meer dan 80 publicaties,
-betreffende de Eerste Wereldoorlog en/of uitgegeven omstreeks 1914-1919, grotendeels Nederlandstalig en dun, bijna alle in oorspronkelijk omslag, diverse formaten (nietjes uit ruggen verwijderd).-

verkocht € 100,00
kavel: 1707
[Socialisme en communisme] Collectie van 14 kleine publicaties m.b.t. Domela Nieuwenhuis,
-w.o.: Autoritair en Libertair Socialisme. Door F. Domela Nieuwenhuis. Amsterdam, Ph. Oudkerk, 1897, 96 p., oorspronkelijk omslag (omslag los, nietjes verwijderd).-
€ 70 - € 140
kavel: 1708
[Socialisme en communisme] Vijf (kleine) publicaties door/ over Frederik van Eeden,
-w.o. Gemeenschappelijk Grondbezit, een toelichting voor den Arbeider. Door Frederik van Eeden. Amsterdam, W. Versluys, 1903, 32 p., oorspronkelijk omslag, kl. 8vo (iets roestvlekkig, goed exemplaar van een zeldzame, fragiele publicatie).-

verkocht € 60,00
kavel: 1709
[Socialisme en communisme] Collectie van 25 kleine publicaties en een fotoreportage,
-de publicaties bijna alle Nederlandstalig, op enkele na gepubliceerd in het interbellum, en in oorspronkelijk omslag (nietjes verwijderd uit ruggen), diverse formaten.-

verkocht € 70,00