1950-1999 Speelkaarten, papieren speelgoed en speelgoed

veiling / 8 december 2016
[1950 - 1959] [1960 - 1969] [1970 - 1979] [1980 - 1999]
kavel: 1950
Speelkaartenpers
-Duitsland, ca. 1890. Eiken kaartenpers op koperen pootjes met 4 afgewerkte bakjes met messing deksel in vorm van speelkaart en benen fiches, 4 messing speelbakjes op elke hoek en fraai uitgewerkte pers in het midden. Hierop 2 kaartspelen uit de tijd van firma Stralsund. 25 x 38 x 30 cm.-

verkocht € 240,00
kavel: 1951
Speelkaartenkist
-Mahoniehouten speelkist, ca. 1900, Frankrijk. Hierin 2 sets handgekleurde staalgegraveerde speelkaarten, van firma Giuco, Genova, Italiƫ, 1901 (waarvan 1 incompleet) met gemarmerde achterzijde, een set parelmoeren fiches. Toegevoegd: een Jeu de Bog, Coquerret, Paris. Kraagvormig spel met afbeeldingen van speelkaarten. Afm. kist 22,5 x 30 x 5 cm.-

verkocht € 80,00
kavel: 1952
Speelkaartenkist
-Notenhout met parelmoer ingelegde speelkist. Duitsland, ca. 1910. Met hierin 4 notenhouten kistjes met benen fiches en 5 patience spelletjes van B. Dondorf. 16 x 28 x 6 cm.-

verkocht € 60,00
kavel: 1953
Speelkaartenkist
-Japanse lakdoos met vergulde versieringen, ca. 1910. Hierin 4 lakdoosjes met daarin bakelieten fiches en 4 patience-spelen van de firma Dondorf, Frankfurt. Afm. 24 x 17 x 6 cm.-

verkocht € 60,00
kavel: 1954
Speelkaartenkist
-Eikenhouten speelkaartenkist met ingelegde emaille speelkaartjes op deksel. Duitsland, ca. 1910. Hierin 4 doosjes met benen fiches, 2 kaartspelen van firma Dondorf, Frankfurt. Afm. 26 x 14 x 5 cm. + speelkaartenkist. Eikenhouten speelkaartenkist met glazen deksel, ca. 1950. Hierin 4 eikenhouten kistjes met gekleurde fiches en 2 spelen van de firma Dondorf, Frankfurt, ca. 1900. Kaarten met vergulde hoeken in mintconditie in originele verpakking. Afm. 26 x 16 x 7 cm. -
€ 75 - € 125
kavel: 1955
Speelkaartenkist
-Eikenhouten speelkaartenkist met glazen deksel, ca. 1950. Hierin 4 eikenhouten kistjes met gekleurde fiches en 2 spelen van de firma Dondorf, Frankfurt, ca. 1900. Kaarten met vergulde hoeken in mintconditie in originele verpakking. Afm. 26 x 16 x 7 cm. -
€ 60 - € 100
kavel: 1956
Speelkaartenkist
-Notenhouten speelkaartenkist met fraai ingelegde parelmoeren dekselversiering. Gelakte afgewerkte binnenzijde met 4 notenhouten kistjes. Hierin Dondorf kaartspel, gemaakt voor de Deense markt, ca. 1890. In perfecte conditie in orig. verpakking. Afm. 27 x 15,5 x 5,5 cm. -
€ 75 - € 125
kavel: 1957
Speelkaarten borden KPM
-Ca. 1800. 3 borden met illustratie van speelkaarten in het midden, daaromheen een floraal decor. Diameter elk 15 cm., stempel KPM op achterzijde.-

verkocht € 120,00
kavel: 1958
Speelkaartenborden
-Hoisy le Roi, Parijs, 5 borden, ca. 1900. Diameter 20 cm. + Le Whist, sierbord, Frankrijk, ca. 1880. Diameter 21,5 cm. - en 1 andere, ca. 1900. 27 cm. Alle met speelkaartenmotief.-
€ 65 - € 130
kavel: 1959
Borduursel Klaverkoning
-Frankrijk, ca. 1750. Borduursel met goudbrocaat, zijde, nerts; kroon ingelegd met 2 pareltjes. 12 x 8 cm.-
€ 100 - € 200