2400-2482 Luchtvaart

veiling / 8 december 2016
[2400 - 2409] [2410 - 2419] [2420 - 2429] [2430 - 2440] [2441 - 2450] [2451 - 2460] [2461 - 2470] [2471 - 2480] [2481 - 2482]
kavel: 2400
Messerschmitt "Taifun"
-Entwurf und Gestaltung C. Berger. Foto's H. v. Perckhammer/Inge Stölting/Werkfoto Marg. Thiel. Berlin, ca. 1937. 32 pp., touwgebonden. Luxueuze en fraai vormgegeven handelscatalogus met 18 tipped-in foto's en verder geïllustreerde tekst. -

verkocht € 200,00
kavel: 2401
Het vliegveld E.L.T.A. Nummer
-3e jaargang no. 8, 1919. Licht vlekkerig, verder goed ex. van dit zeldzame nummer + Bommen op Nederland door M.J.M. Gemmeke. Jacob van Campen, Amsterdam, 1933. 112 pp. Met fotomontage omslag + Dictionnaire des estampes & livres illustrés sur les ballons & machines volantes des debuts jusques vers 1880 avec leurs prix, J.E. Darmon, Montpellier, H. Barral, 1929. 135 pp. Gebrocheerd. Rug wat ingesch. + The Story of the Airship. Hugh Allen, 1931. 84 pp. Titelp. ontbreekt + Graf Ferdinand von Zeppelin. Ein Mann der Tat, U. Bömel, Joahnnes Blante, Emishofen, 1908 - en de Pelikaan Puzzle, ca. 1934 in originele doos. -

verkocht € 130,00
kavel: 2402
Douglas DC2 - De Uiver
-Bijzonder uitgebreid album met ca. 125 foto's (deels latere afdrukken, meest origineel), ca. 15 ansichten, tijdschriftnummers, artikelen, 26 enveloppen luchtpost met stempels van de Uiver, inclusief post uit de verongelukte Uiver met stempel 19 december 1934 (!) en officiële programma's van o.a. de terugkeer van de Vlucht Amsterdam Melbourne, 1934 en de Vliegende Hollanders, 3 verschillende gidsjes met kaftontwerp Alfred Mazure - en diverse folders en flyers. -

verkocht € 850,00
kavel: 2403
[KLM] Nederlandsch-Indische Luchtvaart Maatschappij
-Bijzonder uitgebreid dossier met foto's, circa 40 (!) timetables/flyers tussen 1928 en 1938. Met o.a.: Dienstregeling LMI, 1928; Lucht-reis-gids voor Ned. Indië, 1930, 1931, 1932 en diverse andere t/m 1938, en paraphernalia m.b.t. de N.I.L.M. zoals kofferlabels - en 44 foto's, deels latere afdruk, maar ook enkele prachtige afdrukken van bemanning etc. Met in totaal 73 gevulde (ingestoken) bladen op tijdsvolgorde gedocumenteerd. -

verkocht € 1600,00
kavel: 2404
[Lufthansa]
-Uitgebreid dossier m.b.t. de Lufthansa tot 1940 met originele foto's en latere afdrukken, fotokaarten, timetables/folders (in totaal 40) tussen 1926 en 1940, kofferlabels etc. Alle los ingestoken in beschermhoezen. Map met 98 pp. -

verkocht € 400,00
kavel: 2405
Postvluchten tot 1940 van in en naar Nederland
-Privé-album met getypte tekst en poststukken tussen 1922 en 1940. Hierin o.a. een luchtpoststuk, waarschijnlijk door de SNETA vervoerd, gefrankeerd met de complete serie luchtpostzegels die oorspronkelijk en alleen bestemd waren ter voldoening van het te betalen luchtrecht, afgestempeld op de laatste dag dat ze gebruikt werden, 30 mei 1922. Ook een postvluchtstuk uit de eerste vaart van de Graf Zeppelin.-

verkocht € 280,00
kavel: 2406
Album luchtpost Nederland - Nederlands-Indië
-Album op chronologische volgorde met begeleidende getypte tekst en ingestoken luchtpost vanaf 1931 t/m 1936. Inhoud: 47 enveloppen/kaarten gestempelde luchtpost, vloeiblad KLM Batavia-Holland, 10 foto's, enkele gesigneerde foto's van piloten en andere parafernalia. Met o.a. een poststuk uit de ongeluksvlucht van de F VII-B PH-AFO "Ooievaar" op 6 december 1931. -

verkocht € 300,00
kavel: 2407
LUTO (Luchtvaart-tentoonstelling Den Haag 21-30 september 1935)
-Archief met gidsen, loten, flyers, etc. m.b.t. de loterij ten behoeve van de LUTO, bestaande uit Luto gids Malieveld, Luto gids IJsclubterrein, sticker, briefkaart in oranje, blauw en enveloppes, twee trekkingslijsten "LUTO", postertje 2e verloting LUTO, 24 x 34 cm. Deze alle met perforatiegaatjes. De affiche voor Vlieg-Kracht-Loten voor de verloting van de Stichting "Nationaal Luchtvaartfonds", 1939. Gevouwen, midden onder open bij vouw, zonder papierverlies en niet geperforeerd. 80 x 60 cm. + 5 standaarden voor de 1e loterij en 7 kartonnen standaarden voor de 2e loterij, 34 x 24 cm. - en ca. 30 andere papieren zoals briefpapier, enveloppe en flyers, deze alle met perforatiegaatjes.-

verkocht € 280,00
kavel: 2408
KLM 1920-1932
-Lot van twee albums met ingestoken folders en timetables m.b.t. KLM van 1920 tot 1932. Inhoud album I: Vloeiblad KLM 1920 (?) + Luchtreisgidsje 1921, 16 pp. Geniet + Officiele lucht-reisgids, 1921 + Luchtreisgids, 1922 + Winterdienst 1922 flyer + Royal Dutch Air Service Cy + Luchtreisgids 1923 + Luchtreisgids Winterdienst 1923 + Luchtreisgids 1924 + Luchtdienstfoldertje 1924 + twee timetables winterdienst 1924/'25 in Nederlands en Frans + Winterdienst 1924/'25 6 oktober, Nederlands en Engels + Winterdienst aanvang 5 october 1924/'25 + folder "Menschen van hun tijd..." + Luchtreisgids KLM 1925 no. 1 + 5 foldertjes "bijlages reisgids" + KLM time table 1925 + Winterservice folder no. 1, 1925/'26 + Luchtreisgids no. 1, 1926, krantje met luchtstempel 1926 + Sommerflugplan KLM 1926 + Time table Summer 1926 + KLM Royal Dutch Air Lines winter 1926/'27 + Luchtreisgids 1927 + Duitse folder KLM 1927 + Zweedse folder KLM 1927 + Scandinavië folder KLM 1927 + Summer service KLM Airlines 1927 + When travelling by KLM. Royal Dutch Air Lines + How to see Holland 1927 + KLM Airlines, 1927. Ontwerp Corsten + Luchtreisgids 1928, bijlage en nog een + 2 folders Royal Dutch Airlines 1928 + Duitse editie + Folder KLM 2 '28, oplage 1000 ex. + 6 andere. Inhoud album 2: 40 folders en timetables tussen 1929 en 1932.-

verkocht € 1700,00
kavel: 2409
K.L.M. Amsterdam-Batavia
-Album met 28 ingestoken folders/timetables op volgorde van jaartal, tussen 1932 en 1935. -

verkocht € 320,00