2000-2041 Vrijmetselarij

veiling / 8 december 2016
[2000 - 2009] [2010 - 2019] [2020 - 2029] [2030 - 2040] [2041 - 2041]
kavel: 2000
Wenteltrap
-Symbool voor de tweede graad en Merk-vrijmetselarij. Hoogte 63 cm., handgemaakt in gelakt hout. Vermoedelijk Engeland, ca. 1900.-
€ 200 - € 300
kavel: 2001
Whiskey decanter
-George Paterson, Cookstown, Noord-Ierland, 1852. Zeldzaam gaaf exemplaar. Uitbundig versierde decanter met maconnieke symbolen: Passer-Winkelhaak, Royal Arch, Zon en Maan, Jacobsladder, Vijfpuntige ster. Hoogte 27 cm. Diameter 20 cm. -
€ 400 - € 600
kavel: 2002
Vrijmetselaarspenning Leiden, 1809
-Penning ter herinnering aan het 50-jarig bestaan van Loge La Vertu in Leiden. Tevens herinnering aan de buskruitontploffing in de stad*. Op de voorzijde de dreigende Dood achter een maçonniek altaar, die door een hand uit de wolken tegengehouden wordt. Op de achtergrond de deels verwoeste stad. Op keerzijde een gedicht in Latijn ter ere van de koning. Leiden, 1809. Afm. 47 x 38 mm. Verguld zilver. Ovaal. -
€ 450 - € 750
kavel: 2003
Maçonnieke reiswekker
-In lederen etui, Engeland, ca. 1900. Diameter wekker ca. 6 cm. Afm. etui ca. 11 x 11 cm. Wijzerplaat met prachtige maçonnieke symbolen, met naametiket "Mr & Mrs Toye".-
€ 300 - € 500
kavel: 2004
Art Deco maçonnieke bureauklok
-Met roos en bijenkorfsymbool, tempel van Salomon. Cijfers in typische art deco stijl. Metalen lijst, handgeschilderde wijzerplaat. Ca. 1925. Afm. 13,5 x 13,8 cm.-
€ 500 - € 700
kavel: 2005
Maçonniek wandbord
-Makkum, 1948. Gemaakt voor Loge Concordia Res Parvae Crescunt, Sneek. Diameter 27 cm.-

verkocht € 150,00
kavel: 2006
Prisoner of War Jewel
-Frankrijk, ca. 1805. Prisoner of war jewel gemaakt door Franse krijgsgevangen in 1805 tijdens de Napoleontische oorlog, gemaakt van reststoffen. Gevat in zilveren rand. Ovaal, 40 x 53 mm. -

verkocht € 460,00
kavel: 2007
Maçonniek Plate Jewel
-Handgegraveerd ovaal zilveren juweel. Engeland, ca. 1780. Rijk gegraveerd met vrijmetselaarssymbolen. Afm. 65 x 50 mm. -
€ 1400 - € 1700
kavel: 2008
Meester diploma Grand Lodge of Ireland
-Lodge 51 Belfast, 3 april 1850. Op naam van James Bernard. Kopergravure. In lederen map met florale randdecoratie. -

verkocht € 140,00
kavel: 2009
Wetboek voor de Broederschap der Vrij-metselaren in de Bataafsche Republiek
-en derzelver onderhoorige coloniën en landen. J.A. de Mist, 1798. Mooi exemplaar in oorspronkelijke groen-gekartonneerde band met goudopdruk. (11), 49 pp. met om de genummerde pagina een onbedrukt leeg blad (bedoeld voor aantekeningen).-
€ 500 - € 800