Toekomstige Veilingen

2100-2120 Varia II

veiling / 8 december 2016
[2100 - 2109] [2110 - 2119] [2120 - 2120]
kavel: 2100
[Kookboeken]
-Lot met 25 boeken m.b.t. koken en wijn, w.o. Het nieuwste Kookboek. Premie op Warendorf's Geïll. Familie-Kalender voor 1906. Amsterdam, van Holkema & Warendorf. 62 pp. In oorspronkelijk illustratieve omslag + Hoe maakt men American Plain-en fancy drinks. W. Slagter, W.B. Moransard, Amsterdam, 1922. 240 pp. in linnen geb. + Cocktail Recepten door Jeanne Zelle. H.A.M. Roelants, Schiedam, 1929. 128 pp. In later halfkunstleren band - en 22 andere. -

verkocht € 80,00
kavel: 2101
Journaal
-Kasregister 1876-1883 van een verzekeringsmaatschappij. Folio uitgave in leer, met 472 pp. volgeschreven met betalingen aan en voor bedrijven door het hele land. -

verkocht € 80,00
kavel: 2102
[Boekband] Rembert Dodoens Cruijdeboeck facsimile
-Facsimile editie van Dodoens Cruijdeboeck uit 1554. Archief-exemplaar uitgever. In luxe band, volledig in oude stijl gemaakt. In leer gebonden met geribde rug, metalen klampen en zijstrook en -schildjes blindgestempeld ruitmotief en vergulde florale bandversiering. Boekband door Julius Licator 1986. -
€ 250 - € 450
kavel: 2103
[Boekbanden] Andreas Vesalius
-Facsimile van Andreas Vesalius De Humani Corporis Fabrica 1543. Folio. Archief-exemplaar uitgever, in luxe band gebonden; in oude stijl gemaakt. In leer gebonden met geribde rug, metalen klampen en zijstrook en vergulde florale bandversiering en stempel. Boekband door Julius Licator, 1985.-
€ 250 - € 450
kavel: 2104
[Boekband] Simples Medecines
-Antwerpen, de Schutter, 1984. Facsimile editie met Engelse vertaling 215, 293 pp. Archiefexemplaar, in luxe band gebonden; leren band met metalen klamp, geribde rug met vergulde florale versiering, vergulde bandstempel en metalen randbescherming. -
€ 200 - € 400
kavel: 2105
Jan Swammerdam.
-Biblia Naturae sive Historia Insectorum. Facsimile uitgave van de editie te Leiden, bij Isaak Severinus en Boudewijn en Pieter vander Aa, 1737-1738. Utrecht, De Banier en Goudriaan, De Groot, 1980, 2 delen, 1034 p. (paginering doorlopend) + platen, tekst in het Nederlands en Latijn, groot 4to. + Cronyk van Zeeland. Bikker boeken Vlissingen, Interbook international Schiedam, 1976. 774,(52) pp. In kunstleer met vergulde rug en bandversiering. -

verkocht € 70,00
kavel: 2106
Beginselen der Stelkunst,
-Ten gebruike van de Kadetten der Koninklijke Artillerie- en Genieschool te Delft. Vrij gevolgd naar het Fransch van S.F. Lacroix. door I.R Schmidt. Den Haag en Amsterdam. Gebroeders van Cleef. 1825. 8vo., blauw gekartonneerde band. titel met drukkersvignet, XV,(1),402 pp., gebruikssporen.-

verkocht € 50,00
kavel: 2107
Proeve van een onuitgegeven Staathuishoudkundig Geschrift,
-Het welvaren der stad Leyden, opgesteld in den jare 1659, door Mr. Pieter de la Court. B.W. Wttewaal. Leiden. S. en J. Luchtmans. 1845. 8vo., half-leer, titel op rug in goudopdruk, gemarmerde platten en schutbladen, portret de la Court, XXVIII,229 pp. en uitvouwbare Geslachtstafel. *De verhouding tussen De la Court en Leiden was niet ondubbelzinnig hartelijk; hethaaldelijk werd hij bedreigd wegens zijn anti-orangistische gezindheid. Het welvaren der stad Leyden werd pas in 1911 volledig uitgegeven.-

verkocht € 70,00
kavel: 2108
Verhandeling over de Hunebedden.
-Verhandeling, ter verantwoording der vragen: Welke volkeren hebben de zoogenoemde hunebedden gesticht (..) Nicolaus Westendorp. Groningen. Oomkens. 1822. 8vo., gekartonneerd, XVI,317,(1),(8),49,(2) pp., compleet met 2 uitslaande platen. Slordige band, stukje uit titelpagina, verder goed.-

verkocht € 130,00
kavel: 2109
[Klassieken] 6 werken, w.o.: Phaedri,
-Aug. Liberti, Fabularum Aesopiarum. Libri V. cum integris commentariis Marq. Gudii, Joan. Schefferi e.a. Curante Petro Burmanno. Leiden S. en J. Luchtmans. 1778. 8vo, leer, titel op rug in rood en goudopdruk, platten met bordure in goudopdruk, geïll. frontispice, titel met vignet, (54),398,258 pp. + index; goed exemplaar.-

verkocht € 80,00