500-539 Cartografie & atlassen

veiling / 16 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
[500 - 509] [510 - 519] [520 - 527]
kavel: 500
[Waterstaatskaarten] Lot van 7 kaarten
-Schiermonnikoog 2. 1873. Folio, gekleurde litho van Schiermonnikoog en aanliggende gebieden met verklaringen omtrent zeewering, polders, boezems, bedijkingen en buitenwaterstanden. Harlingen 2. 1873. Harlingen 3. 1873. Stavoren 1. 1873. Stavoren 2. 1873. Enkhuizen 2. 1883 en Medemblik 2. 1867.-

verkocht € 100,00
kavel: 501
[Waterstaatskaarten] Lot van 6 kaarten
-Groningen 1. 1888. Folio, gekleurde litho van een deel van de provincie Groningen, ten noorden van de Stad Groningen tot Baflo met verklaringen omtrent zeewering, polders, boezems, bedijkingen en buitenwaterstanden. Groningen 2. 1888. Tussen Delfzijl en Loppersum. Zwolle 1. 1882. Tussen Vollenhove en Schokland. Zwolle 2. 1883. Ten zuiden van Meppel. Zwolle 4. 1883. Ten oosten van de stad Zwolle en Groenlo 4. [1881] Tussen Eibergen en Ottenstein.-
€ 80 - € 150
kavel: 502
-Amsterdam 1. 1866. Folio, gekleurde litho van een deel van de provincie Noord-Holland, ten noorden van Amsterdam en Haarlem met verklaringen omtrent zeewering, polders, boezems, bedijkingen en buitenwaterstanden. Alkmaar 2. 1866. Het deel van Noord-Holland rond Hoorn. Alkmaar 3. 1883. Het gebied rond het Alkmaardermeer. Dit blad in 15 segmenten op linnen. 's-Gravenhage 1. 1868 en 1918 (2 kaarten). 's-Gravenhage 3. 1868. Het gebied van westelijk Den Haag tot Benthuizen. -

verkocht € 80,00
kavel: 503
-Utrecht 1. 1882. Folio, gekleurde litho van het gebied in de buurt van Roelof Arendsveen met verklaringen omtrent zeewering, polders, boezems, kanalen, droogmakerijen, bedijkingen en buitenwaterstanden. Utrecht 2. 1869. Het gebied ten Z-O van Hilversum. Gorinchem 2. 1870. Het gebied rond IJsselstein en Lexmond. Willemstad 2. 1872. De polders boven Numansdorp. Willemstad 3. 1872. Het gebied ten noorden van St. Annaland en St. Philipsland. Willemstad 4. 1872. De gebieden en polders bezuiden Willemstad.-
€ 80 - € 150
kavel: 504
[Waterstaatskaarten] Lot van 8 kaarten
-Middelburg 1. 1872. Folio, gekleurde litho van een deel van Walcheren ten noorden van Middelburg met verklaringen omtrent zeewering, polders, boezems, bedijkingen en buitenwaterstanden. Middelburg 3. 1872 met Vlissingen en Breskens. Zierikzee 1. 1872 tussen Ouddorp en Brouwershaven. Zierikzee 2. 1872 tussen Dreischor en Wissekerke. Valkenswaard 3. 1880. Het grensgebied tussen Nederland en België van Altweert tot Bree. Roermond 2. 1890. Het grensgebied tussen Nederland en Duitsland bezuiden Tegelen. Roermond 3. (dubbel). 1890 van Roermond, westelijk naar Beersel.-
€ 100 - € 200
kavel: 505
[Haven- en vestingsteden] Roeder ca. 1800.
-Blad 62. Kopergravure. Plano (50 x 68 cm.) 23 haven- en vestingsteden, o.a. Marseille, Brest, Calais, Gibraltar en Bordeaux. Blad 63. Idem. 20 haven- en vestingsteden, o.a. Duinkerken, Nieuwpoort, Antwerpen, Hoorn, Enkhuizen, Medemblik en Kopenhagen. Blad 68. Idem. 10 haven- en vestingsteden, o.a. Venetië en Genua. Blad 92. Idem. Plan du Canal de Trollhatta met profielen. -

verkocht € 130,00
kavel: 506
[Manuscriptkaart] Zeehaven te Lemmer
-EVK, febr. 1894. Gekleurd manuscriptkaartje met wapenschild, tekst en titelschildje. Monogram EVK rechtsonder. 25 x 30,5 cm.-

verkocht € 60,00
kavel: 507
[Friesland] "Bolzvardia (...). Stavria (...). Harlinga. Hindelopia."
-Vier handgekleurde, geëtste en gegraveerde gezichten op één blad, 36 x 44 cm., uit Braun en Hogenberg, Civitates Orbis Terrarum, ca. 1580 (middenvouw als uitgegeven).-
€ 100 - € 200
kavel: 508
[Zuid-Holland] "Rhinolandiae, Amstelandiae et circumjacent (...)."
-Oudtijds handgekleurde, gegraveerde kaart naar Balthasar Floris van Berckenrode, 45 x 54 cm., Amsterdam, G. Valck en P. Schenk, ca. 1700, met oude manuscripttitel op de blanco keerzijde (iets inktvraat door het gebruikte grensgroen, middenvouw als uitgegeven).-
€ 150 - € 300
kavel: 509
[Noord-Brabant] "Quarta pars Brabantiae cujus Caput Sylvaducis."
-Gegraveerde kaart met grenskleuring naar Willibrordus van der Burcht, met de wapenschilden van de Brabantse steden in het gebied ter linker- en rechterzijde, genummerd XXIIX in de plaat rechtsboven, 41 x 51,5 cm., z.pl., Janssonius- van Waesberghe, Moses Pitt en Stephanus Swart, afkomstig uit "The English Atlas", 1682 (licht gebruind en met vouwen).-
€ 350 - € 700