170-449 Oude boeken varia

veiling / 16 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
[170 - 179] [180 - 203] [204 - 213] [214 - 223] [224 - 233] [234 - 243] [244 - 253] [254 - 263] [264 - 273] [274 - 283] [284 - 293] [294 - 303] [304 - 313] [314 - 323] [324 - 333] [334 - 343] [344 - 353] [354 - 363] [364 - 373] [374 - 383] [384 - 393] [394 - 403] [404 - 413] [414 - 423] [424 - 434] [435 - 444] [445 - 449]
kavel: 170
[Buffon]
-Oeuvres complètes de Buffon avec les extraits de Dauventon et de la classification de Cuvier. [Compleet in 9 delen]. Bruxelles. Adolphe Deros et Cie. 1852 + Histoire Naturelle de Lacépede comprenant les Cétacées, le Quadrupedes Ovipares, les Serpents et les Poissons (...) Cuvier avec des notes et la nouvelle classification de M. A.-G. Desmarest. [2 delen]. Idem. 1853.-

verkocht € 420,00
kavel: 171
Verhandeling over den Oorsprong, de Uitvinding, Verbetering en Volmaking der Boekdrukkunst
-Jacobus Koning (...) door de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen te Haarlem, in Mei 1816, met den Gouden Eerprijs bekroond. Haarlem. A. Loosjes, Pz. 1816.-

verkocht € 100,00
kavel: 172
De Papiermaaker (...) vermeerderd met aanmerkingen en aanhangzels door P.J. Kasteleijn
-Uit het Fransch van den Heere De La Lande. Dordrecht. A. Blussé en Zoon. 1792. Nieuwere gekartonneerde band en schutbladen, XVI,284 pp., compleet met 14 uitslaande platen in kopergravure. Het papier buiten de zetspiegel deels sterk gebruind, tekst en platen niet aangetast.-

verkocht € 400,00
kavel: 173
[Convoluut] Volledige beschrijving van alle konsten, ambachten, handwerken, fabrieken,
-trafieken, derzelver werkhuizen, gereedschappen, enz. Ten deele overgenomen uit de beroemdste buitenlandsche werken. De leerlooier, leertouwer, wit- en zeemlooijer, de kaarsenmaaker, de houtskoolbrander, de zeepsieder, de zijdeverwer, de sterkwaterstooker, de waschbleeker en waschkaarsenmaaker dubbel, de suikerraffinadeur, de plateelbakker, de bierbrouwer en mouter dubbel, de honingbijënteelt, de azijnmaaker, de zijdenteelt en kweeking van de moerbezienboom, de teling en bereiding van meekrap, de bouwkunstenaar en de porceleinfabriek, door P.J. Kasteleijn e.a. Dordrecht, A. Blussé en Zoon. 1789-1806.-

verkocht € 1200,00
kavel: 174
[P.C. Hooft's Werken in twee delen]
-P.C. Hooft's Nederlandsche Historien, seedert de Ooverdraght der Heerschappye van Kaizar Kaarel den Vyfden op Koning Philips zynen Zoon, tot de doodt des Prinsen van Oranje (...). Amsterdam. Johan van Someren, A. Wolfgangk, H. en D. Boom. 1677 [derde druk] en P.C. Hooft's Werken. Tweede Deel. Ten deele nooit te vooren gedrukt: Behelzende zyne Historien van Henrik de Groote, en van de Huize Medicis; zyne Brieven; Vertaalingen (enz.). Amsterdam. J. van Someren e.a. 1677.-

verkocht € 150,00
kavel: 175
[Botanie] Afbeeldingen der artseny-gewassen
-met derzelver Nederduitsche en Latynsche beschryvingen [door Johannes Zorn]. Deel 1, 2, 3, 4 en 5 (van 6). Amsterdam, J.C. Sepp en Zoon, 1796-1800, elk deel met (variërende) gegraveerde titelpagina, in totaal met 500 handgekleurde, gegraveerde platen met begeleidende letterdruk tekst.-

verkocht € 1150,00
kavel: 176
[Encyclopedie] Algemeen huishoudelijk, natuur-, zedekundig- en konst-woordenboek
-Vervattende veele middelen om zijn goed te vermeerderen, en zijne gezondheid te behouden (...) enz. enz. M. Noel Chomel. Tweede druk geheel verbetert en vermeerdert door J.A. de Chalmot. [Compleet in 7 delen]. Leiden en Leeuwarden. J. le Mair en J.A. de Chalmot. 1778.-

verkocht € 200,00
kavel: 177
[Napoleon]
-Bonaparte receiving Josephine the cast off Mistress of Barra with the command of the Army of Italy/ Bonaparte empfängt Josephine, die verwordene Geliebte von Barras über die Italienische Armee. Engeland, ca. 1813/14. Kopergravure in rood op katoenen doek. 17,5 x 33 cm.-
€ 125 - € 250
kavel: 178
[Pharmaceutica]
-Archeus Febrium Faber et Medicus sive exercitatio medico-practica de usu et methodo rationali, solida, certa et secura. Johanne Henrico Cohausen. Amsterdam. Salomon Schouten. 1731. Klein 12mo, 120 pp., titel in rood en zwart met vignet, papieren omslag (beschadigd), watervlekjes, verder goed. 120 pp. Samengevoegd met: Premiere partie des Oeuvres Charitables de Philbert Guybert. Paris. Jean Jost. 1632, met 9 van de 10 hoofdstukken, alle met separate titel; hoofdstuk 10 ontbreekt, 12mo, kunstleer, opnieuw gebonden, nieuwe schutbladen, geïll. frontispice, gerestaureerd, 602 pp., de laatste ca. 90 pp. ontbreken; verder goed en interessant ex.-

verkocht € 80,00
kavel: 179
[Pharmaceutica]
-Medicina pharmaceutica of groote algemeene Schatkamer der drögbereidende Geneeskonst. [Robert de Farvacques]. Leiden. 1741. Drie delen in een band. Nieuwe half-kunstlederen band met gekartonneerde platten, titel op rug in goudopdruk; folio, 2x titel, 434,340,(30),(12),222,(8) pp., incompleet ex. met div. niet-professionele reparaties, de ontbrekende pp. in fotocopie los bijgevoegd. 6 (van 7) gravures aanwezig + The Complete Herbal. Nicolas Culpeper M.D. London. Thomas Kelly. 1844 met het portret van de auteur en 18 gegraveerde platen met telkens 9 handgekleurde afbeeldingen; rug ontbreekt, voorplat los.-

verkocht € 60,00