699-749 Manuscripten

veiling / 16 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
[699 - 708] [709 - 718] [719 - 728] [729 - 738] [739 - 749]
kavel: 699
[Theologie] "Primae Lineae Theologiae Christianae. Prolegomena."
-Manuscript, grotendeels in Latijn met hier en daar Nederlandse aantekeningen verso, een klein deel met hoofdtekst in het Nederlands, geschreven ca. 1800-1830, 4 delen in één band, Latijnse tekst gepagineerd 3-63; 2-280, éénzijdig beschreven bladen; Nederlandse tekst (ongepagineerd): (18); (10) tweezijdig beschreven bladen, iets vroeger verguld halfleer met marokijnen titelschildje, dik 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 700
[Hollandsche Maatschappij van Landbouw] Archief van Mr. Dr. H.P. De Kanter (1844-1906).
-Honderden brieven, briefkaarten en andere documenten, opgebouwd door De Kanter als directeur van de Onderlinge Brandverzekering der Hollandsche Maatschappij van Landbouw (O.B. van de H.M.V.L.), ca. 1890-1910 maar grotendeels 1890-1891.-

verkocht € 170,00
kavel: 701
[Militaria. Signatuur Willem V] Jan Caspar Evers (1765-1830)
-Archiefje van 15 originele, handgeschreven en ondertekende documenten (6x voorgedrukt en met de hand ingevuld), waaronder 9 gezegelde stukken, grotendeels benoemingen in met name genoemde bataljons die de rijke militaire carrière van Evers illustreren, gedateerd 1781-1814, w.o. 6 documenten bekrachtigd door Willem V met zijn signatuur "W. Pr. v. Orange", diverse formaten maar grotendeels ongeveer A4-formaat.-

verkocht € 200,00
kavel: 702
[Indonesië] P.E.E.J. le Cocq d'Armandville (1876-?).
-Archief bestaande uit meer dan 90 items in handschrift of getypt/ gedrukt en deels van zijn eigen hand, gedateerd 1905-1948, onder andere in zijn functie als burgemeester van Palembang (1920-1929), bestaande uit benoemingenspapieren, nota's, extracten, brieven, etc., deels met enveloppen, in moderne klapper.-

verkocht € 100,00
kavel: 703
[Goocheltrucs, bibliografie, kartografie etc.] J.L. Keuchenius (?) J.A.B. (ca. 1810)
-Aantekenschrift, gedateerd "den 12 v. Louwmaand [januari] 1810" en met naam van de samensteller, 75,(1) genummerde p. en 3 los ingestoken vellen, bestaande uit een gerubriceerde boekenlijst (p.1-10, 55-57, 60 en 75, voornamelijk 18de- en vroeg 19de-eeuwse boeken), (goochel)trucs (p.13-19), "de voornaamste grote Mannen onder de Oude Grieken waren:" (p. 22-23), een lijst van koningen en keizers in de 18de eeuw gerubriceerd per land (p. 31-41), de opeenvolgende pausen in die eeuw (p. 44), 13 Amerikaanse staten die in op 13 november 1782 door Engeland vrij zijn verklaard (p. 45), lijst van gesloten vredes in de 18de eeuw (p. 46), lijst van historische personen (p. 50-51) en een lijstje van kaarten (laatste pagina, overige pagina's blanco), oorspronkelijk karton, klein 4to.-
€ 50 - € 100
kavel: 704
[Watervloeden] Teunis Teens Lootsman naar Anna Deketh.
-"Water vloed van den 4 en 5 den Februarij 1825 Uitgegeven ten voordeele Der Ongelukkige In de Provintie Vriesland". Manuscript afschrift, (11) p., met handtekening van Lootsman en datum 1852 op de laatste pagina, van het gelegenheidsgedicht van Anne Deketh, gepubliceerd te Leeuwarden bij Suringar, 1825, draadgebonden katern zonder omslag met korte titel "Water Vloed van den Jaar 1825" op de voorzijde, klein 4to.-
€ 50 - € 100
kavel: 705
[Numismatiek. Exemplaar met fraaie provenance] Medailles de la Republique de Holande [sic]
-Manuscript, ca. 1685, 118 grotendeels éénzijdig beschreven bladen (soms tweezijdig) met beschrijvingen van penningen: 189 [= 194, VII-XI twee keer gebruikt] beschrijvingen in het hoofddeel, IV beschrijvingen onder de kop "Villes" en XI beschrijvingen onder de kop "Personnes Illustres", voorts met 44 blanco vellen, oorspronkelijk verguld marokijn met op het voorplat het wapen van PAULIN PRONDRE [Pondre] DE GUERMANTES (1650-1723) en op het achterplat dat wapen uitgesneden [maar bewaard gebleven] en vervangen door een ingelegd verguld wapen van JEAN LOUIS D'USSON DE BONNAC (1672-1738), vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, alles sneden verguld, folio (enkele krassen en kleine andere defecten).-
€ 1500 - € 3000
kavel: 706
[Heraldiek] "Manuscrit d'heraldique Flamande" (rugtitel).
-Manuscript, ca. 1750, 33 éénzijdig beschreven en geïllustreerde bladen met niet doorlopende paginering (laatste blad genummerd 112), met 62 in gouache ingekleurde wapenschilden en een aantal niet ingevulde schilden, met onderschriften in pen met telkens de namen van echtgenoten (enkele malen met datum, de jongste gedateerd 1712), gebonden door J. Terrier (Lille) in vroeg 20ste-eeuws halfperkament met leren rugtitel, 4to.-
€ 300 - € 600
kavel: 707
Royal Air Force Pilots Flying Log Book + dagboek
-Logboek en dagboek J. Voogt uit 's Hertogenbosch uit 1945-1946. Begonnen op 30 maart 1945 waarna de reis naar London wordt ondernomen om piloot te worden. -

verkocht € 200,00
kavel: 708
[Militaria. Artillerie] S.B. Ortt (ca. 1855-1933). "Extract uit tijdschriften."
-Bundeling van handgeschreven extracten uit tijdschriften 1874-1880, bestaande uit 55 hoofdstukken gebonden in 6 banden, totaal ca. 2500 pagina's ongelinieerd papier, met inhoudsopgave voor alle delen in de eerste band, hier en daar met verfijnde illustraties in pen, enkele uitslaande grafieken en vele berekeningen, met in de delen 1-4 de naam "S.B. Ortt" op het schutblad, in deel 5 en 6 een gedrukt boekbindersetiket van J.W. van Leenhoff & Zoon, Rotterdam, contemporain uniform halfleer met vergulde rug met rugtitel, 4to (defecten aan de banden, leer droog).-

verkocht € 100,00