Toekomstige Veilingen

450-499 Amsterdam

veiling / Veiling 17 deel 1 (van 2)
[450 - 459] [460 - 469] [470 - 471]
kavel: 450
Drie Amsterdamse stadsgezichten door Jan Mammen (1899-1978).
-Drie penseeltekeningen in diverse grote formaten, alle gesigneerd en gedateerd april/ mei/ juni 1956, alle met informatie over het afgebeelde deel van de stad Amsterdam in potlood (herhaald in een andere hand in potlood op verso) (kleine defecten zoals vergeelde marges).-
€ 70 - € 140
kavel: 451
[Met 51 extra gravures uit Commelin] Amsterdam in zyne opkomst,
-aanwas, geschiedenissen, voorregten, koophandel, gebouwen, kerkenstaat, schoolen, schutterye, gilden en regeeringe, beschreeven door Jan Wagenaar. Amsterdam, I. Tirion/ Yntema en Tieboel, 1760-1767, 3 delen, (10),XXIV,743; 552; (2),564 p., met 80 (van 81), deels uitslaande, gegraveerde platen en 51 EXTRA gegraveerde platen (deels uitslaand) uit Commelin, contemporain uniform halfleer (I en III) en modern halflinnen met de oude rugstrip opgeplakt, folio.-
€ 300 - € 600
kavel: 452
Pieter Willem Kievit (1889-1965). (Westertoren, Amsterdam).
-Olieverf op doek, 74 x 57 cm., gesigneerd l.o. (verdoekt).-
€ 200 - € 400
kavel: 453
Complete set van 4 gegraveerde plattegronden Amsterdam,
-alle ca. 25 x 29 cm. en met het adres "N. Visscher excudit", ca. 1670, geletterd a-d in de rechterbenedenhoek (alle met oude manuscriptnummers in blanke bovenhoek en gladgestreken middenvouw).-
€ 700 - € 1400
kavel: 454
[Stadhuis] Beschreibung des Rath-Hauses der Stadt Amsterdam,
-mit einer Erklärung von denen hieroglyphischen Figuren, Mahlereyen und Bilder (...). Aus dem Holländischen übergesetzet durch Adolph Friederich Marci (...). Amsterdam, P. Mortier, 1766, (4),90,(2) p., met 4 uitslaande, gegraveerde platen, contemporain sitspapieren omslag, klein 8vo (kleine defectjes).-
€ 250 - € 350
kavel: 455
[De Kruyf] Vues choisies d'Amsterdam et ses environs
-Dessinées d'apres nature par C. de Kruyf et autres artistes. Amsterdam, F. Buffa & Fils, 1825, gegraveerde titelpagina, tweetalige letterdruk index op de platen en 45 aquatint platen door A. Lutz en W.H. Hoogkamer, grotendeels naar Cornelis de Kruyf, los als uitgegeven met 2 oorspronkelijke blauw papier omslagen (met datum 1824) bewaard, folio.-
€ 750 - € 1250
kavel: 456
[Almanakjes] Naamwijzer en adresboek der leden; uitmakende het Stedelijk Bestuur
-van Amsterdam; alsmede van deszelfs Ambtenaren en Officianten (enz). Amsterdam. Stads-Drukkerij [de jaren] 1838, 1845, 1846, 1847 en 1848. 5 deeltjes uniform gebonden, 12mo. Perkament, groen, jaar op rug in goudopdruk, voor- en achterplatten met het wapen van Amsterdam in goudopdruk. Goede exemplaren. (totaal 5)-
€ 80 - € 160
kavel: 457
Album Prof. Mr. J. van der Hoeven Amsterdam
-Aangeboden bij het afscheid van Prof. Mr. J. van der Hoeven t.g.v. zijn afscheid als rector magnificus van de universiteit van Amsterdam, 1968. Album met 83 ingeplakte zwart-wit foto's van faculteitsgebouwen van de universiteit van Amsterdam. -
€ 70 - € 120
kavel: 458
Convoluut reglementen, verordeningen, handleidingen, verslagen enz. ca. 1830 - 1860
-1. Ordonnantie voor de stedelijke belasting op de wijnen en sterke dranken te Amsterdam, gepubliceert den 15den October 1824, Burgemeester en Wethouderen der Stad Amsterdam. (get.) D.W. Elias, W.J. Backer. 2. Reglement voor het Bestuur van het Amortisatie-Fonds der Stad Amsterdam. Stads-drukkerij. 1834. 3. Instructie voor de beëedigde Kleine Pandjeshuishouders binnen de Stad Amsterdam. De secretaris der Stad Amsterdam. W.J. Backer. 1840. 4. Ordonnantie op het Loodswezen der Stad Amsterdam. Stads-drukkerij. 1844, met uitslaande tabel. 5. Reglement en tarief voor de makelaars binnen de Stad Amsterdam. Stads-drukkerij. 1845, en 24 andere. -
€ 80 - € 150
kavel: 459
De Beurs van Amsterdam
-P. Scheltema. Amsterdam, G. Portielje, 1846. 86 pp. Met staalplaten. In orig. kart. band, wat verweerd aan buitenzijde + emaille bord: Amsterdamsche Beurs Club. Overtoom. 51 x 16 cm. -
€ 75 - € 125