Toekomstige Veilingen

1-119 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

veiling / Veiling 17 deel 1 (van 2)
[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40] [41 - 50] [51 - 60] [61 - 70] [71 - 80] [81 - 90] [91 - 100] [101 - 110] [111 - 119]
kavel: 1
Extreem zeldzaam beweegbaar boekje: The Paignion.
-With Sixty-Five Figures, which can be placed in any of the Twelve Views to form an infinite variety of domestic Scenes. (Londen), F.C. Westley, 162, Picadilly, z.d. (tussen 1836 en 1839), 12 handgekleurde gelithografeerde pagina's en 17 (van 65) los in te steken handgekleurde gelithografeerde menselijke figuurtjes, oorspronkelijk omslag met titeletiket (titel daarvan overgenomen) op buitenzijde voorplat en label met gebruiksaanwijzing op binnenzijde voorplat.-
€ 70 - € 140
kavel: 2
[Zeldzaam Russisch abc-boek] Maliutkina azbuka.
-sostavil i illiustriroval, Aleksiei Eisner. (Sint Petersburg), Tovarishchestva M.O. Vol'f, (1903), (1),28 p., met chromolithografische illustraties op elke pagina, oorspronkelijk chromolithografisch karton met linnen rug, klein folio (minimale defectjes, wat slijtage op de hoeken). -
€ 100 - € 200
kavel: 3
[ABC] Van A tot Z
-Rijmpjes bij prentjes voor kleine studentjes door Tine van Berken. Tweede druk, H.J. W. Becht, Amsterdam, ca. 1890. 14 pp. Oblong, met om en om geïllustreerde pagina's in sepia en kleurenlitho. 24 x 33,5 cm. -
€ 90 - € 140
kavel: 4
Dick Bruna (1927-2017). "Miffy's Birthday. Miffy goes flying".
-Vier afdrukken op één vel van twee verschillende omslagen voor Nijntje-boekjes, zonder aanduiding van uitgever of drukker, plano, 80 x 40 cm. (drie exemplaren, met oppervlakkige schaafplekjes/ vlekjes).-
€ 50 - € 100
kavel: 5
Lot van 7 prentenboeken, w.o. 4 gepubliceerd tijdens WOII en één beweegbare.
-O.a.: (1) Kinderland. Een prentenboek om op te zetten. [Op laatste plaat:] Samenstelling en illustraties: Carré en ter Braake, Rotterdam N. (Hillegersberg). Rotterdam, Wyt, z.d. (ca. 1943), 8 éénzijdig bedrukte tekstpagina's en 8 gekleurde platen met 5-9 illustraties die overeind kunnen worden gezet met een kartonnen steuntje, oorspronkelijk halflinnen, oblong folio.-
€ 70 - € 140
kavel: 6
Lotgevallen van een paardrijder
-Amsterdam, J. Vlieger, ca. 1884. 12 pp., halflinnen. Prentenboek, compleet met 12 paginagrote litho's. Enkele kleine gebruikssporen, goed ex.-
€ 60 - € 90
kavel: 7
Honden- en Apenspel
-C.E.G. Alan Bergman's Honden- en Apenspel. Haarlem, J.J. van Brederode, n.d. (1880), 10 tekstp., 6 volpagina chromolitho's en chromolith. omslag. Rug met dun touwtje gerestaureerd + In den Dierentuin, Kreymborg & Co, ca. 1920, 10 pp. + Jacht op wilde en andere dieren. Zwanenberg's Zeep en Zeeppoeder, ca. 1920. O.a. een illustratie over 2 pagina's van de jacht op een walvis. -
€ 75 - € 125
kavel: 8
De historie van de drie katjes
-Rijmen en Vertelsels voor de kinderkamer van J.J.A. Goeverneur. Utrecht, C. van der Post Jr., ca. 1890. 4to, 6 pp. tekst en 6 chromolithogr. volpagina illustraties. -
€ 60 - € 100
kavel: 9
E. Sigall - De geschiedenis van Schrik en Schrok
-J. Vlieger, Amsterdam, ca. 1885. 12 pp., 8 gelithografeerde platen en gelith. platten. 4to, in halflinnen. -
€ 60 - € 90
kavel: 10
Motorboek - en 4 andere prentenboeken
-Een boek met rijmpjes over alle soorten van Motoren door Enid Blyton. Met vier platen in Kleurendruk, ca. 1930 + Kakelbont en kogelrond, kerngezond en Roer je mond, ca. 1920. 16 pp. + Duimelijntje. Sprookjes van H.C. Andersen, platen van Elsa Beskow, Amsterdam, van Holkema & Warendorf, 1909 - en 2 andere. -
€ 75 - € 125