600-606 Topografie Europa

veiling / 16 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
kavel: 600
Lot van 7 items, grotendeels betreffende Zwitserland
-W.o.: (1) Der Rhein von Strassburg bis zur holländischen Grenze in technischer und wirtschaftlicher Beziehung (...) von E. Beyerhaus. Koblenz, Königl. Rheinstrombauverwaltung, 1902, VIII,128,(2) p., met groot uitslaande plattegrond van Mannheim/ Ludwigshafen, 6 uitslaande kaarten en profielen, 137 illustraties in de tekst, oorspronkelijk verguld en geïllustreerd linnen door de Leipziger Buchbinderei, folio (deukjes in onderrand van platten en kl. andere defectjes).-
€ 70 - € 140
kavel: 601
[Portugal] Lot met diverse reisgidsen, ca. 1900
-Onder andere uitgaven van Koninklijke Hollandsche Lloyd, Michelin en Hachette World Guides.-
€ 75 - € 150
kavel: 602
Lot van 28 stuks, w.o.: (1) "Ducatus Lutzenburgicus."
-Gegraveerd kaartje, 12 x 17,5 cm., waarschijnlijk gegraveerd door Abraham Goos, ca. 1630.-

verkocht € 70,00
kavel: 603
[Parijs. Atlas] Histoire physique, civile et morale de Paris,
-depuis les premiers temps historiques jusqu'a nos jours (...) par J.A. Delaure (...). Seconde édition (...). Atlas. Parijs, Guillaume, 1823, VII,(1),48 p., met groot uitslaande, gegraveerde plattegrond met grenskleuring van Parijs in 1823 (47 x 63 cm.) en 4 groot uitslaande, gegraveerde historische plattegronden, contemporain gemarmerd half kalfsleer met marokijnen titelschildje.-

verkocht € 100,00
kavel: 604
[Fortificaties] 2 gravures: "D'Voornaamste Fortresse aen de rivier den Rhyn".
-"D'Voornaamste Fortresse vant Koningryck Napels en Sicielie in Italie". Twee oudtijds handgekleurde, dubbelfolio gravures, beide ca. 46 x 60 cm. (plaatrand), uitgegeven door Cornelis Dankerts (Amsterdam), ca. 1680.-
€ 100 - € 200
kavel: 605
[Pallas - Rusland]
-Second voyage de Pallas ou voyages entrepris dans les pays méridionaux de l'Empire de Russie, pendant les années 1793 et 1794 par M. le Proffesseur Pallas. Paris. L.M. Guillaume et Deterville. 1811. Vertaald uit het Duits door De la Boulaye en Tonnelier. Compleet in 4 delen en de platenatlas.-
€ 1000 - € 2000
kavel: 606
[Rhein - Mosel - Haardt]
-Malerische Ansichten des Rheins, der Mosel, des Haardt und Taunusgebirge in 72 Blaettern mit einem kurze Texte. Heidelberg. Joseph Engelmann [ca. 1820]. Folio, 42 x 29 cm., geïllustreerde band met titel, compleet met 72 zichten op de Rijn, Moezel, Haardt en het Taunusgebergte. Standaardwerk uit het begin van de 19e eeuw. De gravures door Fries, Roux e.a. De tekst en de bladen in zeer goede staat.-
€ 2500 - € 5000