1498-1598 Varia

veiling / 17 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
kavel: 1498
Speelgoed catalogus Au Paradis des Enfants Jeux & Jouets Ouachée
-Handelscatalogus speelgoed met staalgravures door V. Rose, Parijs, ca. 1900. Geniet, 20 pp. Met o.a. stoommachines, automobiles mécaniques en zootropes. Afbeeldingen met prijsopgave. -

verkocht € 50,00
kavel: 1499
[Automobilia] Autofolders Wereldtentoonstelling Parijs 1900
-Baille-Lemaire, constructeur Paris: Voitures Automobiles. 4 pp. Folder, 14 x 10,5 cm. + pamfletje Hanzer Fréres, 4, rue Baudin - Petit-Ivry + Tricycle porteur Interchangeable Plancq, Paris. 4 pp. + Tricycle Automobile L. Créanche. Leporello, 6 pp. + Exposition Universelle 1900. -Classe 30.- Groupe 6 Annexe de Vincennes, Stand 5 "La Cenia", Central Autombile, Neuilly (kaartje aan 2 zijden bedrukt) + kaartje met foto-afdruk "Voitures Automobiles et Moteurs "Ader" (à Pétrole) + Voitures Automobiles C.E. Henriod, inventeur Neuilly. A l'alcool - Au pétrole-a l'acétylène. Folder, 2 pp., 4to, beschadigd met rode vlek op het papier + Les Ateliers Vivinus (Société anonyme) Bruxelles + Capots, réservoirs, radiateurs pour automobiles. Uitvouwbare folder L. Liotard Jne, rue de Lorraine 22 Paris. 56 x 74 cm. - en 6 andere, waaronder een beschadigde catalogus van Automobiles Usines Prunel, 1905. 12 pp. Oblong, geniet (kaft beschadigd, binnenzijde goed).-

verkocht € 220,00
kavel: 1500
[Nederlands-Indië] Gedenkboek der Samarang-Joana Stoomtram-Maatschappij 1907
-De Tramwegen op Java. M.M. Couvee, 's-Gravenhage, 1907. 118 p. met vele bijlages en fotopagina's. Ills. linnen gebonden. Mooi exemplaar. -
€ 50 - € 80
kavel: 1501
[Handelscatalogi en handelsfolders] Verzameling van meer dan 150 items,
-grotendeels bestaande uit flyers en folders voor technische apparaten (ca. 1930-1965, w.o. fraaie ontwerpen) maar ook inclusief 26 diverse, rijk geïllustreerde handelscatalogi (1909-ca. 1960). -
€ 100 - € 200
kavel: 1502
[Zilveren bureau-accessoires] Inktstandaard, kroontjespen en briefopener.
-Kristallen inktpot met zilveren montuur, op ronde standaard van mahoniehout en zilver, Ø 19,5 cm., met zilveren kroontjespen in de vorm van een veer, lengte 20 cm. en briefopener met zilveren greep en lemmet van (walrus?)ivoor, lengte 33 cm.-

verkocht € 80,00
kavel: 1503
[Miniatuur-theater met toevoegingen] Serie van 17 chromolithografische platen op 15 bladen
-Alle uitgegeven door J.F. Schreiber in Esslingen, ca. 1890 en ca. 36 x 42 cm. (2x dubbel dat formaat), grotendeels met titels in Frans, Duits, Engels en Nederlands (hier en daar met defecten, alle met vouwen), in niet-bijbehorend kartonnen omslag.-

verkocht € 70,00
kavel: 1504
[Spaanse burgeroorlog] Veertien publicaties: (1) C.N.T. F.A.I. 19 julio 1936 Espana
-Barcelona, uitgegeven voor de Officinas de Propaganda C.N.T. F.A.I. door Seix Y Barral Impresa Collectivizada, z.d. (1936), tekst in Spaans, Frans, Engels, Duits en Zweeds, (72) p., met kaart van Spanje en talloze (deels schokkende) fotografische (fotomontage) illustraties, oorspronkelijk omslag, 4to.-

verkocht € 140,00
kavel: 1505
[Handelscatalogi] Twee publicaties en vele toevoegingen: (1) Jubileumalbum N.V.V.V.
-Herinnering aan het 3e lustrum der Nederlandsche Vereeniging van IJzerhandelaren. Aangeboden door de ontvangende afdeling Noord-Holland en Utrecht (...). Toasten en humoristische portretten. Krabbeltjes van Hahn Jr. en bijschriften van J.W. v. Wetering. Amsterdam, Geyer, 1923 (gedrukt door de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen), 130 p., met vele illustraties en advertenties, oorspronkelijk in goud bedrukt koordgebonden karton, oblong 4to.-

verkocht € 100,00
kavel: 1506
[Handelscatalogi] Twee stuks: (1) Peck & Co, Amsterdam. No. 2 E.
-Catalogus van de meest gangbare artikelen. Handelscatalogus, ca. 1935, 448 p., met talloze illustraties en een zeer uitgebreide index (vanaf p. 418), oorspronkelijk in goud bedrukt linnen, klein folio, met bijbehorend Prijzenboek, Januari 1936, 99 p., oorspronkelijk omslag, klein folio.-

verkocht € 70,00
kavel: 1507
[Handelscatalogi] Vijf stuks: (1) Afbeeldingenboek der Firma Friedr. Herber Abr. Sohn.
-Fabriek van fijne Staalwaren. Solingen, F. Herder, z.d. (ca. 1930), V,(1),172 p., met talloze illustraties van messen en scharen, oorspronkelijk linnen, folio. -
€ 100 - € 200