1498-1598 Varia

veiling / 17 mei 2017
kavel: 1549
Nederlandse Vegetariërsbond
-14 originele tekeningen in aquarel van beroemde vegetariërs gemaakt voor een Tentoonstelling van de N.V.B., ca. 1925 (Kropotkine, Nietzsche, Darwin, Zola, Domela Nieuwenhuis, Booth, Frederik van Eeden, Schopenhauer, Goethe, Tolstoy, Virchow, Maeterlinck, Richard Wagner en Isadora Duncan). Alle 72 x 46,5 cm. - toegevoegd plakaat Nederlandsche Vegetariërsbond op karton. 65 x 34 cm. (enkele besch.).-

verkocht € 100,00
kavel: 1550
Van Lindonk Special Products uitgaven
-Lot met 38 uitgaven van Van Lindonk Special Products, met o.a. Jongleren, een handleiding voor klunzen, uitgave Cassidy & B.C. Rimbeaux, met netje met jongleerballen + S. Carmiggelt. Huwelijk 22 ix 1990. Uitgave t.g.v. het huwelijk van Christine Florentine Jurry & Cornelis Mark Kraaijeveld van Hemert op 22 september 1990. 8vo, geniet, 12 pp. + Hugo Claus - De eieren van de kaaiman, 62 pp. + Adriaan van Dis - Classics, 59 pp. + Lieve Joris - Amadou Arikaanse notities, 61 pp. + Boudewijn Büch - De universiteit van Tuktoyaktuk, 62 pp. - en Connie Palmen - Home, 61 pp. Alle uitgegeven t.g.v. de VSB beurzendagen, 1992-1995 en 1997. Alle in linnen met opgeplakte voorplaat + Instel stelt zich groter op, 4 pp. met opgeplakte attributen + Eckart Wintzen, toiletrolkokerkadootje met briefje en zeldzame zaadjes - en 29 andere.-

verkocht € 90,00
kavel: 1551
[Fauna] Genera Avium, 1905 - 1914
-Brussels: V. Verteneuil and L. Desmet, 1905-1914, Ed. by P. Wytsman met artikelen van de hand van o.a. Sclater, Bowdler Sharpe, Ogilvie-Grant, Hartert, Hellmayr, Salvadori etc.-

verkocht € 360,00
kavel: 1552
[Klederdrachten/ mode] Verzameling van verschillende gekleede mans- en vrouwen-standen
-ter oefening van jonge schilders en liefhebbers naar het leven geteekend door de kunstteekenaars Perkois en Prins, en in het koper gebragt door den kunstgraveur. M. de Sallieth. Amsterdam, Gebroeders Koster, 1836.-

verkocht € 170,00
kavel: 1553
[Indiase miniaturen] Lot van 59 gouaches met diverse onderwerpen,
-19de/ 20ste eeuw, ca. 12 x 12 (9x) tot ca. 30 x 21 cm. (3x), inclusief series van 4, 8, 10, 12 stuks, alle gemonteerd op papier, vrijwel alle onder passepartout (hier en daar met wormgaatjes of andere kleine beschadigingen).-
€ 2000 - € 3000
kavel: 1554
[Japanse geïllustreerde boeken] Lot van 7 met houtsneden geïllustreerde boekjes,
-eind 19de/ begin 20ste eeuw, w.o. 6 boekjes van 18 x 11,5 cm. met kleurenhoutsnede op vooromslag, drie boekjes samengebonden tot één deel en twee boekjes met identieke titel in karakters op vooromslag, met op elke pagina van alle delen een houtsnede (enkele gekleurd) omringd door tekst.-
€ 300 - € 600
kavel: 1555
[Karikatuur. Militaria] Plakboek van Paul Lefebvre Dibon (1866-1951)
-Album met ca. 35 ingeplakte tekeningen in diverse technieken, 14 ansichtkaarten (geadresseerd aan Lefebvre Dibon), 8 foto's en 18 diverse andere items zoals menukaarten en tijdschriftbladen/ knipsels, sommige gedateerd ca. 1826-1950, tevens ca. 35 blanco bladen, contemporain halfleer met de vergulde initialen "P.L.D." op de rug, 31,5 x 25 cm. (sommige items uit het boekblok stekend en gerafeld, sommige items los).-
€ 300 - € 600
kavel: 1556
[Handelscatalogi. Bedden] Twee catalogi en twee posters: (1) H. Nijman & Co.
-Geschilderde ledikanten, kinderledikanten enz. Rotterdam, april 1934, (2),74,(1) p., met talloze afbeeldingen, oorspronkelijk geniet omslag, oblong 4to.-

verkocht € 100,00
kavel: 1557
Twee toverlantaarns: (1) Toverlantaarn van zwartgelakt ijzer,
-met inschroefbare, verstelbare koperen lens aan de voorzijde en een vaste lens in het midden, met adres Ivens & Co, Nijmegen etc., ca. 1910, lengte 37 cm., in de originele zwartgelakte ijzeren trommel (lakwerk met defecten).-

verkocht € 70,00
kavel: 1558
Twee toverlantaarns: (1) Electrische toverlantaarn van zwartgelakt ijzer,
-gemerkt ARGO MWD (Müller & Wetzig, Dresden) op beide zijden, ca. 1910, op houten plankje met klein merkje "CAPI Amsterdam" (C.A.P. Ivens & Co, Amsterdam), lengte 49 cm. (roestplekjes).-
€ 70 - € 140