1498-1598 Varia

veiling / 17 mei 2017
kavel: 1559
Twee toverlantaarns: (1) Toverlantaarn van donkergrijs gelakt ijzer,
-met afneembare koperen lens en schoorsteen, gemerkt "GBN" (Gebrüder Bing Bavaria) op het achterdeurtje, ca. 1900, op klauwpootjes, lengte 40 cm. (roestplekjes en binnenwerk ontbreekt).-

verkocht € 130,00
kavel: 1560
[Duits-Franse Oorlog 1870-1871]
-Der Deutsch-Französische Krieg 1870 und 1871. Gedenk-Blätter in Wort und Bild an die Ehrentage der deutschen Nation. Jubel-Ausgabe 1870/1895. Zur 25jährigen Wiederaufrichtung des deutschen Reiches. Max Dittrich [tekst] en Max Heinze [tekeningen]. Dresden & New York. H.G. Munchmeyer. Oblong, groot folio (45 x 57 cm.), bruin linnen band met titel in goudopdruk op voorplat, (1),86 pp. en compleet met 26 litho's over de volle pagina (waarvan 24 in chromolitho). Band met sterke gebruikssporen, eerste blad met kl. beschadiging rechtsonder, verder goed en de schitterende chromolitho's (ca. 40 x 50 cm.) in zeer goede staat.-
€ 350 - € 600
kavel: 1561
[Toverlantaarn accessoires] Verzameling van 23 diverse houten houders voor platen,
-w.o. meerdere met schuifmechaniek, diverse formaten.-

verkocht € 70,00
kavel: 1562
[Toverlantaarnplaten] Verzameling van meer dan 250 glazen platen,
-vrijwel alle 8,5 x 8,5 cm., grotendeels in oorspronkelijke (?)/ contemporaine kartonnen doosjes met ca. 7 platen per doosje en met titeletiket van de fabrikant op de bovenzijde, o.a. Imperial Lantern Plates, Londen (5 doosjes), Wellington Lantern plates, Elstree (7 doosjes), Eastman Lantern (z.pl., 4 doosjes).-

verkocht € 110,00
kavel: 1563
[Toverlantaarnplaten] Verzameling van meer dan 450 glazen platen,
-bewaard in 9 contemporaine dozen en kistjes.-

verkocht € 220,00
kavel: 1564
[Toverlantaarnplaten] Verzameling van ca. 300 glazen platen,
-ca. 4 x 15 tot ca. 9,5 x 28 cm., op enkele na gekleurd en alle met ca. 4 voorstellingen, inclusief veel fraaie series, bewaard in 14 (oorspronkelijke) kisten/ doosjes.-

verkocht € 250,00
kavel: 1565
[Toverlantaarnplaten] Verzameling van meer dan 50 glazen platen,
-op enkele na gekleurd, grotendeels in houten lijsten, voor diverse formaten lantaarns, incl. 2 defecte platen uit ca. 1800 en met 19 beweegbare platen.-

verkocht € 220,00
kavel: 1566
[Bibliografie] Nijhoff Nederlandse Bibliographie van 1500 tot 1540.
-Door Wouter Nijhoff en M.E. Kronenberg. Den Haag, M. Nijhoff, 1965-1971, drie hoofddelen en 2 supplementen, oorspronkelijk uniform goudgeletterd halfleer, bovensnedes verguld/ oorspronkelijk uniform omslag, 4to.-

verkocht € 120,00
kavel: 1567
[Theater] Twee 18e-eeuwse prenten
-De Hel. Amsterdam, G. Smit. 35 x 45,5 cm. Ca. 1745 + Het treurspel de Mophontes, vertoond op den Amsterdamschen Schouwburg voor hunne doorluchtige en Koninglijke Hoogheden, den Eersten juny 1768. 4e bedryf, 3de tooneel. J. Smit, 1768. 31 x 41,5 cm.-
€ 60 - € 100
kavel: 1568
[Kaartspelen]
-Fragment speelkaarten, Darmstadt, 1870. 8 speelkaarten in passepartout + speelkaartenontwerp in kopergravure, bestaande uit 6 kaarten in ongesneden geheel, deels in sjabloon ingekleurd, 1e helft 19e eeuw + Joly et Philippe dans les Deux Gaspard. Th. du Vaudeville, no 447. Handgekleurde kopergravure Mortnet, Paris, ca. 1820 + Bijouterie doosjes kaartspelen. Papier-maché, ca. 1900. Diameter 7,2 cm. + Marque a jeux, papier, ca. 1900 + originele potloodtekening van tabaksroker met speelkaarten. Onbekend, ca. 1810. Afm. 16 x 20 cm - en 1 andere.-

verkocht € 110,00