veiling / 17 mei 2017 / 1498-1598 Varia
[1500] [1501] [1502] [1503] [1504]
kavel: 1502 verkocht € 80,00

[Zilveren bureau-accessoires] Inktstandaard, kroontjespen en briefopener.

Kristallen inktpot met zilveren montuur, op ronde standaard van mahoniehout en zilver, Ø 19,5 cm., met zilveren kroontjespen in de vorm van een veer, lengte 20 cm. en briefopener met zilveren greep en lemmet van (walrus?)ivoor, lengte 33 cm.
Standaard met merkteken Van Kempen en tweede gehalte, jaarletter onduidelijk (ca. 1892) en met gegraveerde tekst: "Aan Th.H.A.J. Abeleven Secretaris-Penningmeester 1867-1892. De Leden en Honoraire Leden der Nederlandsche Botanische Vereeniging." De briefopener met gegraveerde datum 17 april 1910, met merktekens en getallen in de rand bij het ivoor, waarschijnlijk 3de gehalte zilver (ivoren punt licht beschadigd). (totaal 3)