veiling / 17 mei 2017 / 1498-1598 Varia
[1502] [1503] [1504] [1505] [1506]
kavel: 1504 verkocht € 140,00

[Spaanse burgeroorlog] Veertien publicaties: (1) C.N.T. F.A.I. 19 julio 1936 Espana

Barcelona, uitgegeven voor de Officinas de Propaganda C.N.T. F.A.I. door Seix Y Barral Impresa Collectivizada, z.d. (1936), tekst in Spaans, Frans, Engels, Duits en Zweeds, (72) p., met kaart van Spanje en talloze (deels schokkende) fotografische (fotomontage) illustraties, oorspronkelijk omslag, 4to.
Iets roestvlekkig, omslag wat sleets op de rug en aan randen. Met los ingevoegd een brochure (16 p.) van de C.N.T.-F.A.I. in Nederlandse vertaling. (2) Les 13 points pour lesquels combat l'Espagne. Zonder plaats, Éditions Espagnoles, 1938, 16 p., oorspronkelijk geniet omslag, 10,5 x 7,8 cm. (klein defectje aan het eind); (3) Durango, eens een zonnige, Spaansche stad. De rebellen kwamen...! [Door W.J.M. Englet onder pseudoniem E. de Nève]. Zonder plaats, uitgever en jaar (gedrukt te Amsterdam door Reiman, 1937), 16 p., met 8 (schokkende) fotografische illustraties, oorspronkelijk geniet omslag (roestvlekkig); (4) Het bloed van uw broeder roept! Spanje. Door Ds. L.H. Ruitenberg. Ned. Herv. predikant te Beers. Den Haag, Federatie van religieus-socialistische gemeenschappen, 1938, 14 p., oorspronkelijk geniet omslag; (5-14) en met nog 10 andere m.b.t. de Spaanse burgeroorlog (totaal 14).
  Highslide JS