1900-1999 WOII

veiling / 17 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
[0 - 1909] [1910 - 1919] [1920 - 1929] [1931 - 1940] [1941 - 1950] [1951 - 1960] [1961 - 1962]
kavel: 0
Derrière le Miroir no 250
-Hommage à Aimé et Marguerite Maeght. Met 24 lithografiën van o.a. Joan Miró, Marc Chagall, Bram van Velde , Henri Matisse, Steinberg, Alechinsky e.a. -
€ 100 - € 200
kavel: 1900
[Tijdschriften] De Pers. Maandblad voor het Nederlandsche perswezen.
-Officieel orgaan van het Persgilde der Nederlandse Kultuurkamer. Redacteur J. Learbuch. Jaargang 1, nummer 1-12 en jaargang 2, nummer 1-5 en 7. Den Haag, september 1942 tot april 1944, 18 nummers, elk 12 of 16 pagina's, advertenties en illustraties, geniet, 4to formaat.-

verkocht € 90,00
kavel: 1901
Vier aanplakbiljetten en 4 kleine publicaties: (1) Bekendmaking,
-van den Commissaris-Generaal voor het Veiligheidswezen, de Hoogere SS- en Politiechef SS-Brigadeleider Rauter. Aanplakbiljet gedrukt in zwart op een rode ondergrond, zonder plaats, uitgever en jaar (1940 of 1941)), 26 x 19 cm.-

verkocht € 160,00
kavel: 1902
[Bijzonder legermanuscript] "Berichten cahier Commandant 11e Grensbataljon".
-Manuscript, (78) p., met berichten voor intern militair gebruik gedateerd van zondag 25 februari tot vrijdag 10 mei 1940 en op de tegenoverliggende bladzijden korte notities aan welke afdelingen (gecodeerd, bijv. "1-11 GB", "2-11-GB" of "Gr.C.M.W." waarbij MW voor Maas Waal staat) de berichten zijn doorgegegeven, gebonden in halflinnen met titeletiket op voorzijde, folio (wat sleets).-

verkocht € 50,00
kavel: 1903
[Anti-Duitse propaganda] Lot van meer dan 40 items, w.o. (1) "Die einzige neue Waffe,
-die Deutschland retten kann... Reichs-Propaganda-Ministerium, irgendwo in den noch nicht besetzten deutschen Gebieten." Ontwerptekening in Oostindische inkt, gemonogrammeerd "MT" [= Rob Korpershoek], 31,5 x 24 cm., op doorschijnend papier (middenvouw en andere kleine defectjes).-

verkocht € 280,00
kavel: 1904
[Foto's en fotokaarten] Lot van meer dan 50 foto's en fotokaarten,
-diverse formaten en onderwerpen.-

verkocht € 110,00
kavel: 1905
[WOI] Poster - British Red Cross
-Tom Purvis. Help Him. A collection will be made for the British Red Cross Societies at this church on Sunday, 2nd Jan. 1916. The Avenue Press, London, 1916. -

verkocht € 220,00
kavel: 1906
[Affiche] Siegfried - Wat het tot zinken brengen van een tanker (...) Duitschland wint
-Wat het tot zinken brengen van een tanker van 10.000 BR.R ton precies beteekent. (...) Dit is slechts een enkel schip! Duitschland Wint. Ontwerp Siegfried. Ca. 1942. 120 x 89,5 cm.-

verkocht € 150,00
kavel: 1907
[Poster] Siegfried - Een tot zinken gebracht schip van 15.000 Br. R. Ton
-beteekent het verlies van het maandrantsoen voor een stad als Amsterdam (...) Duitschland wint den slag op den Atlantischen Oceaan. Ca. 1942. 120 x 89,5 cm.-

verkocht € 150,00
kavel: 1909
[Divers lot met vnl. Duitse pamfletten] Lot van ca. 35 pamfletten en andere druksels,
-eind jaren '30 en de oorlogsjaren, w.o. een groot aantal kiesposters voor verkiezingen van studentenbesturen (vnl. Heidelberg) en de Anschluss-verkiezingen van 10 april 1938, maar ook incl. enkele voorgedrukte, niet ingevulde SS-formulieren, en enkele stuks ongebruikt SS-briefpapier, grotendeels A4 formaat.-

verkocht € 220,00