1900-1999 WOII

veiling / 17 mei 2017
[0 - 1909] [1910 - 1922] [1923 - 1933] [1934 - 1943] [1944 - 1953] [1954 - 1962]
kavel: 1910
[Manuscripten] Verzameling van ca. 65 originele manuscripten,
-bestaande uit originele handgeschreven en getypte brieven, ingevulde formulieren, persoonlijke papieren gevangenisbescheiden etc., per stuk in beschermende plastic mapjes gestoken.-

verkocht € 1200,00
kavel: 1913
[N.S.B.] Weerafdeling. Lot van 14 getypte/ gestencilde stuks correspondentie op 18 bladen
-Grotendeels gedateerd 1940-1941, alle A4-formaat en (op één na) met het algemene N.S.B.-logo (4x) of het logo van de Weerafdeling (9x), met meegestencilde/ originele handtekeningen van Algemeen Commandant (A.J.) Zondervan (4x), de Heerbanleiders H.C. van 't Hof (3x) en J.E. Feenstra, Q.W.A. Bleys, F.G.C. van der Post en anderen (enkele geperforeerd).-

verkocht € 850,00
kavel: 1914
[N.S.B.] Collectie van 28 getypte/ gestencilde brieven,
-alle met het logo van de N.S.B. in de bovenmarge, gedateerd 1937-1944, ondertekend in pen of met gestencilde handtekening, enkele met stempel van de Secretaris-Generaal (C.J. Huygen) met datum van binnenkomst, bijna alle A4-formaat (3x A5), sommige bestaande uit meerdere bladen (sommige geperforeerd).-

verkocht € 600,00
kavel: 1916
[N.S.B.] Collectie van ca. 75 gestencilde of gedrukte stukken,
-incl. enkele getypte stukken en stukken van aanverwante groeperingen, bestaande uit (soms meerbladige) voorschriften en instructies, afschriften, mededelingen, aanmeldingsformulieren, enkele tijdschriftnummers, bestelformulieren voor N.S.B.-items, etc. etc. (sommige geperforeerd).-

verkocht € 600,00
kavel: 1917
[Klein drukwerk] Lot van ca. 40 stuks divers (zeldzaam) klein drukwerk,
-grotendeels met illustraties en anti-Duits, grotendeels uit de oorlogsjaren (sommige iets vroeger of iets later), diverse formaten.-

verkocht € 200,00
kavel: 1918
[Klein drukwerk] Lot van meer dan 350 stuks klein drukwerk,
-grotendeels éénbladig maar ook inclusief boekjes, voornamelijk uit de jaren '30 en '40, o.a. bestaande uit nummers van (illegale) kranten (Trouw, De Vonk, Het Parool etc.) en bulletins, afschriften van correspondentie, formulieren, stukken betreffende de Anti-Oorlog-beweging en de diverse Vredesacties, pro- en contra Duitse pamfletten, politieke pamfletten en programma's, stukken betreffende de distributie, bestelkaarten, stukken betreffende de Nederlandsche Kultuurkamer (o.a. bewijzen van aanmelding), typoscripten, stukken betreffende de positie van kerkelijke partijen, stukken betreffende de bevrijding, enkele documenten van de Stichting 40-45, etc. etc. etc.-

verkocht € 340,00
kavel: 1919
[Binnenlandse Strijdkrachten] Verzameling van 46 originele items,
-deels met begeleidende originele documentatie, bestaande uit 12 diverse stoffen armbanden (1x niet BS), 17 legitimatiebewijzen (w.v. 7 gebruikte), 5 invorderingsdocumenten en 9 andere items, ca. 1945-1946.-

verkocht € 900,00
kavel: 1920
[Marten Toonder] De Metro + De Gil
-(1) De Metro. Satyrisch tijdschrift (wisselende ondertitel). Verzameling van 18 nummers (van 36 uitgegeven) als volgt: Nr. 6 (genummerd als jaargang 6 nr. 1). Amsterdam, 19 jan. 1945, voortgezet als (Nieuwe Serie) Nrs. 7-14; vervolgens voortgezet als (jaargang 2) Nrs. 17-19, 23-25, 27-28. Amsterdam, D.A.V.I.D., 10 Mei, 1945-30 Maart 1946; jaargang 3 nummer 2, 1 juni 1946. Oorspronkelijke afleveringen als uitgegeven. Wat roestvlekkig en gebruind, maar nog in zeer goede staat.-

verkocht € 100,00
kavel: 1921
[Onderscheidingen] Verzameling van 7 onderscheidingen,
-w.o. een IJzeren Kruis met jaartallen 1813 en 1939, een speldje met tekst "119 Regiments - Treffen 25.X. 1936", een onderscheiding van zink (?) met tekst "Winterschlagt im Osten 1941/ 42", een "Infanterie-Sturmabzeichen", een onderscheiding van de "Royal Highlanders Black Watch" (Canada) en "The Defence Medal 1939-1945" (Groot Brittannië). Toegevoegd: een uniformknoop van de National Sozialistische D.A.P. (totaal 8 stuks).-

verkocht € 140,00
kavel: 1922
Originele tekeningen WOII
-7 originele karikaturale tekeningen WOII, gesigneerd J.V.G. met onderschriften als "In Berlijn wordt het rantsoen vergroot!" en "De muren hebben ooren". Alle 32 x 25 cm. + 2 originele aquarellen voor kalender 1946 m.b.t. de oorlog - en de eerste tekening in afgedrukte vorm als kalenderblad.-

verkocht € 75,00