1900-1999 WOII

veiling / 17 mei 2017
[0 - 1909] [1910 - 1922] [1923 - 1933] [1934 - 1943] [1944 - 1953] [1954 - 1962]
kavel: 1934
Kranten collaboratie
-Ca. 110 N.S.B.-/ Duitsgezinde/ nationaalsocialistische kranten uit de oorlogsjaren.-

verkocht € 150,00
kavel: 1935
Duitse kranten en tijdschriften
-Ca. 70 Duitse kranten, tijdschriften en klein drukwerk uit de oorlogsjaren, verschillende formaten. Bevat o.a.: 21 nummers Deutsche Zeitung in den Niederlanden, 1940-1945 (nummer 285, 2 mei 1945 kopt: "Der Führer kämpfend gefallen"); 11 nummers Das Reich, 1944-1945; Westland Folge 1-3, gedrukt bij Volk und Reich Verlag Amsterdam, 1943; Volkischer Beobachter 10. Oktober 1941 ("Der Feldzug im Osten entschieden!"); Sonderheft Die Wehrmacht: Wir kämpfen in Spanien; 2x papieren strook met opdruk "Lieber gestritten und ehrlich gestorben, als Freiheit verloren und Seele verdorben"; 3x Mitteilungen für die Truppe, september 1944; en tijdschriften als Neue Volk (2x) en Die Post (6x) (totaal ca. 70).-

verkocht € 160,00
kavel: 1936
Twee herinneringsplaten: (1) "Belgisch memorandum 1940-1945."
-"Glorie aan onze Helden gestorven voor het vaderland, Krijgsgevangenen, weggevoerden en burgerlijke slachtoffers. Veldtocht 1940-1945. Gemeente Bellem."-

verkocht € 70,00
kavel: 1937
[Korps Mariniers]
-Bescheiden van Jan Pieter Baas (1925-1946) uit Sint Laurens. Baas sneuvelde in Indonesië. Distributie stamkaarten van zijn ouders, foto's, zakboekje Korps Mariniers, indelingskaartje Cursus Maleisch voor Oorlogsvrijwilligers 1944, een brief van zijn atletiekvereniging, certificaat behorende bij het ereteken voor orde en vrede - en kaart en foto's van zijn graf op het Nederlands ereveld Kembang Kuning te Surabaya door de Nederlandse Gravendienst Zuid-West-Pacific. -

verkocht € 160,00
kavel: 1938
[Indonesië] Vrouwenkamp op Java
-Vrouwenkamp op Java, J.H. Hooykaas-van Leeuwen Boomkamp. Kolff & Co, Amsterdam-Batavia 1946. Exemplaar van Njonja C. Boendermaker die geïnterneerd was in een vrouwenkamp. Twee tekeningen in het boek geplakt met onderschrift 'aankomst Holland 4 mei 1946' en een van werkende vrouwen, met paraaf A.S. Daarbij een postkaart van Boendermaker vanuit kamp Ambarawa en kaart aan haar van een vriendin in het Indonesisch, met de vraag hoe het met haar en kinderen gaat en de hoop dat de oorlog snel ophoudt.-
€ 50 - € 80
kavel: 1939
Vlaamse Volksbeweging
-Het bloedbad van Abbeville. Maurits van Gijsegem. 2e dr., Volk en Staat, Antwerpen, 1942 + De Leider. Schets van het leven van Staf de Clercq door Ant. Mermans. Volk en Staat, Antwerpen, 1942 + Edingen. Onze grond. Staf de Cercq, ca. 1938 + Vlamingen op! Frans van Immerseel, ca. 1942. 24 pp. + Dietschland Hou Zee! Kester 1934-35. Vlaamsch Nationaal verbond, 3e dr. Staf de Clercq + Dietbrand. 1e jaargang nr. 7, 1934 onder leiding van Wies Moens - en 27 andere.-

verkocht € 185,00
kavel: 1940
[WOI] Guerre Publicité et marques de Fabrique
-illustré de 300 vignettes. Oorlog Reclame en Fabrieksmerken met 300 afbeeldingen. J. Gevers & Co, Anvers, ca. 1918. 40 pp. -

verkocht € 60,00
kavel: 1941
[WOI]
-Rede van den Rijkskanselier Dr. von Bethmann Hollweg 1915. 4 pp. + Mededeeling aan de Belgische uitgewekenen. Pamflet, oct. 1914. 50 x 32 cm. + pamflet aan de burgers van Hasselt geen vijandelijkheden te tonen aan de Duitse bezetter, 17 augustus 1914* + 2 andere pamfletten + Bulletin van de Nieuwe Rotterdamsche Courant 28 Oct. 1918 + Deutschlands Schuld und das Deutsche Schuldbekenntnis. Pamflet, ca. 1923 + Rede van den burgemeester in de raadszitting van Donderdag 14 november 1918 - en 2 andere - en 10 andere pamfletten en uitvouwbare documenten.-
€ 80 - € 150
kavel: 1942
[N.S.B.]
-Nationaal Socialisme en landbouw. H.J. van Houten. Nenasu, ca. 1936. 24 pp. + Pastoor Leonards en de Nederlandsche R.K. Pers. 1938. 31 pp. + Dat Had Europa van het bolsjewisme te verwachten! Van de Heilsboodschap tot het nekschot. 8 pp. Propagandablaadje in fotomontage, zw-w. met rode steunkleur + Franeker in Angst! de N.S.B. marcheert! - en 12 andere.-

verkocht € 130,00
kavel: 1943
[Nationaal Front] Arnold Meijer
-Wat wil Zwart Front. Derde druk, De Ramshoorn, Oisterwijk, 1938. 46 pp. + Tusschen Leeuw en Adelaar een vergroot Nederland de wacht van Europa. De Veste, Oisterwijk, 1945 + Arnold Meijer leider van nationaal front vraagt waarheen Nederland? De Veste, 1940 + Wat wil Nationaal Front, De Veste, 's-Gravenhage, 1941 + Nee, Mussert! Arnold Meijer onderzoekt en veroordeelt Mussert's houding en beginselen. De Ramshoorn, Oisterwijk, 1938 - en 11 andere van Meijer.-

verkocht € 220,00