1900-1999 WOII

veiling / 17 mei 2017
[0 - 1909] [1910 - 1922] [1923 - 1933] [1934 - 1943] [1944 - 1953] [1954 - 1962]
kavel: 1954
[Nationaal-Socialisme]
-Nationaal-Socialistisch Jaarboek 1942-1943 en 1944 + Voor Volk en Vaderland. Tien jaren strijd van de Nationaal-Socialistische beweging der Nederlanden 1931-1941, 2e dr., N.S.B., 1943 + Ontwakend Volk. Maandblad voor de vorming van den Nederlandschen geest, W.Th. Boissevain e.a., Nenasu, Leiden. Bundeling van 12 nummers 1941 + 4 boeken van Max Blokzijl - en 5 andere.-

verkocht € 180,00
kavel: 1955
[Propaganda-affiche] Moskou Beveelt!
-Goedgekeurd door het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten no. 152 Hangtijd van 5 Dec. tot 31 Dec. '43. Anti-Russisch propaganda-affiche met afbeelding van een Duitse soldaat die de geallieerden gadeslaat tijdens hun strategische bespreking in 1943: "Moskou beveelt!". -

verkocht € 130,00
kavel: 1956
-verhaal Lucas 2: 1-7 verbeeld in het Bijbelse beeld gevolgd door een pagina met oorlogsbeeld. 14 pp. Handgemaakt, touwgebonden, 4to, pagina's in gemengde techniek. Achterin colophon: oplage 8 ex. Met signatuur Lex Darts(?), 1946. -
€ 70 - € 120
kavel: 1957
[N.S.D.A.P.]
-Lot van 19 N.S.D.A.P. uitgaves in aanloop naar WOII, alle in zeer goede conditie. O.a. Hermann Goring. Die Jungmädelschaft. Blätter für Heimabendgestaltung der Jungmädel, Berlin, nr. 5, 1939 + Adolf Hitler. Volk und Rasse. 6e Auflage, Hillgers Deutsche Bücherei, Nr. 600 + Vom Frontgeist zum Volksgeist. Die kriegervereine im Dritten Reich. Otto Riebicke, ca. 1934 - en 15 andere.-

verkocht € 160,00
kavel: 1958
[Nationaal-Socialisme] Hermann Göring
-24 persfoto's met Hermann Göring. Foto's tussen 1935-1944 genomen. O.a. het huwelijk van Göring, rede bij inauguratie als minister-president en bij de viering 'Schönheit der Freude'. -

verkocht € 320,00
kavel: 1959
[Nationaal-Socialisme] Joseph Goebbels
-34 persfoto's m.b.t. Joseph Goebbels. Foto's tussen 1935-1944 genomen. O.a. Rede im Rundfunk!, Kriegstagung der Reichsfilmkammer en Staatsakt verstorbenen Reichssportführer von Tschammer und Osten, 30-3-43'.-

verkocht € 280,00
kavel: 1960
[Nationaal-Socialisme] Persfoto's
-25 diverse foto's van het Derde Rijk, o.a. 5 foto's met Adolf Hitler, schermsport foto 'Fechten um den "Goldenen Bären von Berlin" met Hauptscharführer Liebscher, Major A.D. Jürst en Gruppenführer Heydrich en de 'Feierlichte Beisetzung des Kardinals Karl Caspar in Prag'.-

verkocht € 240,00
kavel: 1961
[WOI] Franse loopgraven publicaties
-Klein formaat kranten, uitgebracht voor de soldaten in de loopgraven. 16 items, van 11 verschillende kranten. Alle uit 1915 en 1916. In speciaal gemaakte halflinnen map gestoken.-

verkocht € 200,00
kavel: 1962
Oorlogsprenten
-Serie van 10 lithografische voorstellingen door Is. Naarden met onderwerpen als "Klompen Mode 1944", "De Hongertocht" en "Oogst 1940-45". Afm. elk 31,5 x 27 cm. Bijgevoegd: Het menschelijk lichaam. Zijn bouw en inwendige organgen. Met een beweegbaar model. Dr. Schmidt, 5e verbeterde druk, Deventer Ae. E. Kluwer, 1915. 34 pp. met beweegbaar model aan achterzijde - en een anatomisch model, uitslaand blad in 6 pagina's, waarvan 2 met beweegbare platen. -

verkocht € 55,00