veiling / 17 mei 2017 / 1900-1999 WOII
[1900] [1901] [1902] [1903] [1904]
kavel: 1902 verkocht € 50,00

[Bijzonder legermanuscript] "Berichten cahier Commandant 11e Grensbataljon".

Manuscript, (78) p., met berichten voor intern militair gebruik gedateerd van zondag 25 februari tot vrijdag 10 mei 1940 en op de tegenoverliggende bladzijden korte notities aan welke afdelingen (gecodeerd, bijv. "1-11 GB", "2-11-GB" of "Gr.C.M.W." waarbij MW voor Maas Waal staat) de berichten zijn doorgegegeven, gebonden in halflinnen met titeletiket op voorzijde, folio (wat sleets).
Een deel van de blanco (?) bladen achter de militaire notities ontbreekt, achterin zijn niet-gerelateerde aantekeningen m.b.t. directe drukmeters opgenomen, voorzien van getekende illustraties. Op het linnen is herhaald de naam G.H.J. Welling (?) geschreven.

Zeer interessant origineel militair aantekeningenboek, waarin de belangrijkste communicatie van het 11e Grensbataljon in de maanden vóór de capitulatie is opgenomen, tot vlak voor de Slag om de Grebbeberg, waaraan het bataljon deelnam. Zie: https://tinyurl.com/lkqf49g.