veiling / 17 mei 2017 / 1900-1999 WOII
[1914] [1916] [1917] [1918] [1919]
kavel: 1917 verkocht € 200,00

[Klein drukwerk] Lot van ca. 40 stuks divers (zeldzaam) klein drukwerk,

grotendeels met illustraties en anti-Duits, grotendeels uit de oorlogsjaren (sommige iets vroeger of iets later), diverse formaten.
Bevat o.a.: (1) "Jood en niet-Jood één in strijd!" Origineel illegaal flyertje van geel papier, met als opdruk een jodenster aangepast met de genoemde anti-Duitse tekst, ca. 1943, 12 x 11 cm. (De Illegale Pers nr. 937, zeldzaam); (2) "Ned. beweging voor Eenheid door Democratie. Een goede raad. Brandt uw vingers niet. Stemt dus níet op Nationaal-Socialisten of Communisten." Gebruikt luciferpakje gefabriceerd door Atria N.V. Diemen, met nog twee lucifers bewaard, 9,5 x 4 cm. (uitgevouwen); (3) "Oranje zal overwinnen! Nederland zal herrijzen!" Omslag van een sigarettenpakje, gedateerd 31 augustus 1941, 9 x 16,5 cm. (uitgevouwen); (4) "Gevaar! Gestapo! Weest op uw hoede! Doodvonnissen (...)." Flyertje uitgegeven in oktober 1944 door Vrij Nederland en de gezamenlijke illegale organisaties, 6 p., 14,5 x 11,2 cm.; (5) "Oorlog met de tekenpen!" Illegaal stripverhaaltje met tekst en illustraties door "MJ" [= Rob Korpershoek], december 1944, 12 p. (de illustraties zijn ook los in een andere versie aanwezig in het lot) (totaal ca. 40).