1300-1409 Kunst en toegepaste kunst

veiling / 17 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
kavel: 1300
Vier diverse werken: (1) Abraham Frederik Hubeek (1884-1952). "Korenschoven."
-Olieverf op doek, 27,5 x 39 cm., gesigneerd en gedateerd 1912 l.o., getiteld en gesigneerd op verso, zonder lijst.-
€ 70 - € 140
kavel: 1301
Hendrik Maarten Krabbé (1868-1931). Vier kleurenmezzotinten: (1) "Grandmother favorite".
-Kleurenmezzotint, 32 x 26 cm., gesigneerd, gedateerd 1913, genummerd 1/100, getiteld en "2e proef" in potlood.-

verkocht € 70,00
kavel: 1302
Vijf portretten: (1) Jan Mammen (1899-1978). (Oude man).
-Tekening in zwart krijt, bladgrootte 32 x 24 cm., gesigneerd en gedateerd 1928 r.o. (montagesporen in marges, w.o. punaisegaatjes).-
€ 50 - € 100
kavel: 1303
Vier tekeningen door Jan Mammen (1899-1978). (1) (Molen aan de rand van een rivier).
-Tekening in zwarte inkt en gouache op blauw papier, 28,5 x 43,5 cm., gemonogrammeerd r.o. (scheuren/ defecten, maar te restaureren, sfeervol avondgezicht).-

verkocht € 50,00
kavel: 1304
Jan Mammen (1899-1978). Lot van 14 prenten en 12 tekeningen,
-in maat variërend van 22,5 x 15 tot 31,5 x 33 cm., deels gesigneerd en deels gedateerd (w.o. jeugdwerk).-
€ 70 - € 140
kavel: 1305
Jan Mammen (1899-1978). Archief van meer dan 50 tekeningen in diverse technieken,
-voornamelijk uitgewerkte studies met gebruik van kleurrijk gouache, van glas-in-loodramen voor diverse (kerk)gebouwen of andere gerelateerde onderwerpen, diverse (grote) formaten, deels gesigneerd en enkele voorzien van informatie over de locatie.-

verkocht € 220,00
kavel: 1306
Jan Mammen (1899-1978). Lot van ca. 20 stuks reclame-kunst,
-voornamelijk bestaande uit houtsnede bijvoegsels in diverse formaten van nummers van het Geïllustreerd Slagersvakblad (1924-1925, enkele complete nummers aanwezig) en het Geïllustreerd Schildersblad (1923-1928, incl. groot uitslaande platen) maar ook inclusief enkele originele ontwerpen.-

verkocht € 100,00
kavel: 1307
Vijf stuks diverse grafiek: (1) Arie Teeuwisse (1919-1993). (Stier spietst stierenvechter)
-Droge naald, 45 x 35 cm., gesigneerd en genummerd 10/10 in potlood l.o. (minimale defectjes).-

verkocht € 120,00
kavel: 1308
Dertien diverse tekeningen: (1) Piet van der Hem (1885-1961). "Kemphanen".
-Studieblad met 8 tekeningen in pen en bruine inkt voltooid als aquarel, getiteld in pen rechtsboven, 45 x 66,5 cm.-

verkocht € 70,00
kavel: 1309
[Escher, M.C. (1898-1971)] Drie exemplaren: (1) De Nederlandsche Bachvereeniging.
-Matthäuspassion van Johan Sebastian Bach 1685-1750. Op goeden vrijdag in de Groote Kerk te Naarden. Amsterdam, gedrukt door M.J. Portielje voor D.N.B., zonder datum (1938 of later), (23) p., oorspronkelijk geniet omslag in paars bedrukt met in het blok gemonogrammeerde houtsnede van Escher.-

verkocht € 170,00