1200-1236 Fotografie

veiling / 17 mei 2017
[1200 - 1209] [1210 - 1220] [1221 - 1231] [1232 - 1236]
kavel: 1221
[Hilversum] Fotorapportage van het transport van de kei van Hilversum naar de stad, 1921.
-Album met 32 ingeplakte foto's door een onbekende fotograaf, grotendeels 8 x 13 cm., contemporain koordgebonden slap karton, oblong folio. -

verkocht € 150,00
kavel: 1222
Foto-album Europa 1902
-Foto-album met 86 foto's ingestoken op 43 bladen, de meeste met jaartal 1902 en onderschrift in hs. Voornamelijk Italië met Venetië en Milaan; Budapest en Gap met de Alpen. De gebouwen en sfeerbeelden geven een duidelijk tijdsbeeld. Oblong, 12 x 20 cm., grijs linnen bandje met dito bindlint, losrakend in band, 2 bladen los, slordig bandje; interessante collectie.-

verkocht € 100,00
kavel: 1223
Foto-albums Roma en Nice & Monaco
-Roma: oblong, 16 x 25 cm., rood linnen bandje, 18 foto's van voorn. Romeinse gebouwen, opgeplakt, slordig bandje en foto's hier en daar met bruine vlekjes, stempel foto-atelier Menascl Vittorio. Roma. Nice & Monaco: Victor Hubert, éditeur. Savona, successeur. Nice. Oblong, 16 x 24 cm., rood linnen bandje met titel in goudopdruk, goud-op-snee, 18 foto's opgeplakt. Bandje met kleine imperfecties. Intern zeer goed.-

verkocht € 50,00
kavel: 1224
Leda Rafanelli (1880-1971), de waarzegster van Mussolini. Serie van 15 persfoto's,
-alle met stempels van Pat Press Photo Milano en Ringierpress World op de keerzijde, zonder datum (jaren '50), alle 18,2 x 13 cm. en met aangehecht tekststrookje.-

verkocht € 70,00
kavel: 1225
Diverse series, w.o. "De 700 oudjes in de Amsterdamse Roeterstraat." 10 persfoto's,
-op drie na met het stempel van A.B.C. Mendelssohn/ A.B.C. Press Service, alle gedateerd "2-5-'47" en "Prins 8" en met tekst in potlood op de keerzijde, ca. 17 x 16 tot 23 x 17 cm., samen met nog 5 andere persfoto's in papieren mapje van N.V. Uitgeversmaatschappij "De Prins", Amsterdam.-

verkocht € 70,00
kavel: 1227
Twee stereokijkers met stereofoto's: (1) Stereokijker van mahoniehout
-gemerkt "Unis France Stéréoscopes Paris", met matglazen openklapbaar achterpaneel, opklapbaar spiegeltje in bovenpaneel, twee lenzen in voorpaneel verstelbaar met draaimechaniek, 16,5 x 10,5 x 14 cm.-

verkocht € 120,00
kavel: 1228
Zulu-vrouw met kinderen
-Albumen print, ca. 1900. 21 x 15,5 cm. Op karton geplakt. -

verkocht € 90,00
kavel: 1229
Album
-Foto-album met 296 foto's, ca. 1900. Voornamelijk privé-foto's van een priester, o.a. een foto van de Campveersche Toren in Veere en een foto van de Kneip Mädel in Heerle - en 21 foto's van schepen. -
€ 70 - € 120
kavel: 1230
[Black interest]
-Twee foto's ca. 1910 van een groep van 8 zwarte arbeiders en 4 blanke opzichters, een aan buiten- en een aan binnenzijde van een opslagplaats. Afm. elk 15 x 21 cm. - en 3 andere, uit dezelfde tijd. -

verkocht € 80,00
kavel: 1231
[Indonesië]
-Privé-album met ca. 250 foto's, vrijwel alle genomen in Indonesië van bijvoorbeeld Javaanse dansers of straatleven op het eiland Madoera. Eigendom van een van de zeelieden op de M.S. Baloeran, ca. 1930. Oblong touwgebonden album. -

verkocht € 340,00