1600-1617 Varia - curiosa

veiling / 17 mei 2017. Kijkdagen 12-14 mei van 11.00 tot 17.00
[1600 - 1609] [1611 - 1617]
kavel: 1600
[Art Nouveau] Schaduwvanger + schaal met libelles
-Schaduwvanger, metaal, met aan binnenzijde 2 libellen en aan buitenzijde 4 kleinere libellen. In bruin en groen. Licht geroest, van een libelle aan buitenzijde ontbr. staartstukje. Diameter 30 cm. + koperen schaal met twee libelles en een salamander aan buitenzijde, bloem in het midden. Diam. 27 cm.-

verkocht € 75,00
kavel: 1601
Spelen
-The ten little niggers, T. Ordish & Co, London, ca. 1900. Doosje deels vernieuwd aan binnenzijde + Spoor-lottospel NS, ca. 1940 + Woorden Maken en Woorden schaken. Perry & Co, ca. 1900 - en 19 andere spelletjes als domino, dammen, vlooienspel en kugel-mosaik + 15 maskertjes (identiek) - en 2 andere. -

verkocht € 550,00
kavel: 1602
[Speelgoed] Karl Bub treinset
-Nürnberg, ca. 1930. Bub gelithografeerde locomotief met tender, twee passagierswagons en een goederenwagon. Rails: wissel, spoorwegovergang met slagbomen (twee helften aaneen), kruising, seinpaal, 7 bochten en 3 rechte stukken. Met opdruk "KBN Made in Germany/ Bavaria". -
€ 75 - € 150
kavel: 1603
Toverlantaarn platen Mazo, Paris
-Lot met ca. 200 glasplaten, meest in series, uitgegeven door Mazo, Paris, ca. 1900. Onderwerpen zijn o.a. Trein/tram; 10x, Cuisine au gaz; 12x, La mine; 12x etc. -
€ 150 - € 300
kavel: 1604
[Speelgoed] Speelgoedauto's
-Militaire boot. Dinky Toys D. UKW 825, France, schaal 1/55 + King Tiger German Heavy Tank, Corgi Toys + Gorgi Toys London Transport Routemaster bus - en 16 andere auto's/vrachtauto's en opleggers van Dinky toys, matchbox, Corgi e.a.-

verkocht € 70,00
kavel: 1605
Twee gelithografeerde blikken: (1) "Sporting Club 100". Sigarenblik,
-ca. 1890, met adres van de blikfabriek Wed. J. Bekkers en Zoon te Dordrecht op één van de zijkanten en met de naam van de sigarenfabrikant "J.W.K." en "Kampen" op twee hoeken, met ruiter en de tekst "Gedeponeerd. Sporting Club 100" op het deksel, diverse jachtscènes op de zijkanten, binnenzijde deksel met papieren etiket van de fabrikant, 24,5 x 11 x 10 cm. (oppervlakkige beschadigingen).-

verkocht € 90,00
kavel: 1606
[Spellen] Lot van 7 spellen en 2 boekjes,
-w.o.: (1) "Famos-Druckerei No. 117b". Drukkerij-setje met een houten blokje met losse rubber letterstrips, een metalen zetblokje met aan achterzijde in te steken greepje, een pincetje en een inktkussentje in blikken doosje, letterdruk gebruiksaanwijzing, uitgegeven door Emil Halle, ca. 1920, in oorspronkelijk kartonnen doosje, 11 x 14,5 x 2 cm.-

verkocht € 100,00
kavel: 1607
[Stevengraph] "Palais du Trocadero. Souvenir de l'Exposition Universelle Paris 1878."
-Afbeelding in goudkleurig en zwart geweven zijde, 13 x 24 cm., in contemporain lijstje.-

verkocht € 40,00
kavel: 1608
[Speelgoed] Herzberg houten speelgoed
-Lot met huisjes, boompjes, dieren als olifanten, zebra's, zwemmer en meer. Eerste helft 20ste eeuw + houten carrousel met 5 karners aan touwtreksysteem. -

verkocht € 80,00
kavel: 1609
[Speelgoed] Sleutels en onderdelen
-Lot met tientallen sleutels van o.a. Schuco, Meccano etc. + enkele onderdelen van blikken treinen, losse wielen etc. Daarbij enkele tinnen soldaatjes en autootjes. -

verkocht € 60,00
[1600 - 1609] [1611 - 1617]