veiling / 17 mei 2017 / 1650-1685 Tijdschriften
[1658] [1659] [1660] [1661] [1662]
kavel: 1660 verkocht € 300,00

L'Assiette au Beurre

Nrs. 1-91. 4 avril 1901 - 27 déc. 1902. Gebonden in 2 banden, contemporain linnen (in nr. 8 een pagina beschadigd, voorts intern goed).
L'Assiette au Beurre was het belangrijkste en bekendste politiek-satirisch weekblad van die tijd; de beste kunstenaars droegen eraan bij. Bijdragen van Forain, Paul, Léandre, Steinlen, Ibels, Valloton (een nummer met enkelzijdige litho's "Crimes et Chatiments" in 1902), Van Dongen, Jossot, Caran d'Ache, Willette, etc., etc.