veiling / Fine Arts, Affiches, WOII, Ephemera, Erotica, Reclame, Sport, Scheepvaart, Speelgoed, Varia / 1800-1899 Fine Arts: 20ste eeuw
[1822] [1823] [1824] [1825] [1826]
kavel: 1824 € 2000 - € 4000

Georgi Giseken (= Paul Louis Antoine van Buren Lensinck, (1907-1989))

""Allee". Komp. II." Olieverf op doek, 45 x 35 cm., getiteld, gesigneerd en gedateerd 1925 in verf op de keerzijde, zonder lijst (enkele kleine beschadigingen).
Prachtig abstract jeugdwerk uit de tijd van De Stijl, door de intrigerende schilder Paul Louis Antoine van Buren Lensinck, over wie nog maar weinig bekend is. Hij was een telg uit een oud boekdrukkersgeslacht. Van Giseken zijn bijdragen bekend aan het tijdschrift De Kroniek (eind jaren 20). Hij exposeerde in de jaren 70 in musea en galeries in Nice. Giseken was bevriend met de Zwitserse schrijver en dichter Ludwig Hohl (1904-1980). Zie Ludwig Hohl, Unterwegs zum Werk. Eine Biographie der Jahre 1904 bis 1937 (volledig online beschikbaar): "Georgi Giseken, geboren in 1907, Maler und Grafiker, stammt aus Holland und heisst eigenlich Paul Louis Antoine van Buren Lensinck."