2500-2619 Varia

kavel: 2499
Guillotine Sigarenknippers t.b.v. de Prins Hendrik Stichting Egmond aan Zee
-Twee "guillotine" sigarenknippers. Zaanlandsche Blikfabriek Woud & Schaap, Krommenie, 2e helft 19de eeuw. Elk 6 x 3,5 x 1,2 cm.-
€ 150 - € 250
kavel: 2500
[Vioolspelers] Verzameling van 11 prenten,
-negen maal 19de-eeuws en twee maal 20ste-eeuws, deels gekleurd, diverse formaten, meerdere onder passe-partout of gemonteerd op drager (enkele met kleine defecten als kreukjes, scheurtjes etc.).-
€ 100 - € 200
kavel: 2501
Album met meer dan 34 ingeplakte, gegraveerde prenten,
-17de-19de eeuw, diverse formaten, voornamelijk (grote) 18de-eeuwse portretten maar ook inclusief religieuze voorstellingen en enkele andere onderwerpen, gemonteerd en los in modern spiraalgebonden karton, folio.-

verkocht € 70,00
kavel: 2502
[Maastricht] Twee items: (1) "Kristal- glas en aardwerkfabrieken "De Sphinx"."
-"Voorheen Petrus Regout & Co., Maastricht (Holland). Gesticht in 1834." Poster met 3 illustraties in vogelvluchtperspectief, gedrukt door Eckert & Pflug te Leipzig, ca. 1900, onder origineel passe-partout met de genoemde tekst en draagkoordje, totale maat 61 x 87,5 cm. (minimaal scheurtje in afbeelding).-

verkocht € 100,00
kavel: 2503
[Mode] Acht items: (1-6) "La Mode. Gazette régionale de la Famille. Saintes."
-Zes handgekleurde, gelithografeerde platen met elegante dames met hoeden, alle gedrukt door H. Lefèvre voor Abel Goubaud, Parijs (4x met ondertitel "la Modiste Parisienne"), ca. 1895, 39 x 29 cm. (1x liggend formaat), alle onder passe-partout, samen in latere doos (minimale defectjes).-

verkocht € 70,00
kavel: 2504
[Maastricht en omgeving] 7 delen: (1-3) De monumenten van geschiedenis en kunst
-in de provincie Limburg. Eerste stuk: de monumenten in de gemeente Maastricht (2 delen)/ Deel V. De provincie Limburg. Derde stuk: Zuid-Limburg uitgezonderd Maastricht. Eerste aflevering. Arnhem, Gijsbers en Van Loon, 1972-1974 (ongewijzigde herdruk uitgave 1926-1953/ 1962), 3 delen, (2),IV,466; (2),467-826; X,396,(2) p., zeer rijk geïllustreerd, oorspronkelijk uniform half kunstleer, 4to (standaardwerken).-

verkocht € 80,00
kavel: 2505
[Handelscatalogi] 3 stuks: (1-2) IJzergieterij Gebrs. Hamers & A. Janssens, Maastricht,
-Lith. en Typ. der Maastrichtse Stoomdrukkerij (dunne deel)/ Lith. H. Rücker(-Rietjens), Roermond of Koninklijke Ned. Steendrukkerij, Den Haag (dikke deel), z.d. (ca. 1890), 2 delen, met 50 gelithografeerde platen op 25 bladen, respectievelijk 184,1 aansluitend genummerde, dubbel-p. gelithografeerde platen met bijna 4000 illustraties en 1 uitslaande plaat, dit dikke deel met het adres van IJzergieterij Joseph & Co. op alle platen overgeplakt met etiketje van Hamers & Janssens, gebonden in modern vol linnen met oorspronkelijk vooromslag opgeplakt/ later halflinnen, folio.-

verkocht € 80,00
kavel: 2506
Vier Franstalige titels in vijf banden: (1) Les Fleurs Animées, par. J.J. Grandville.
-Introduction par Alph. Karr, texte par Taxile Delord. Brussel, A. Delavau, 1852, 2 delen in één band, 282; 270,(2) p., met 52 handgekleurde, gelithografeerde en deels met gom gehoogde platen (incl. 2 frontispieces) en 2 ongekleurde litho's, contemporain halfleer, 4to.-

verkocht € 70,00
kavel: 2507
[Tijdschriften. België, met toevoeging] Rommelpot. Jaargang 1-2 (van 4).
-Opsteller V.C. Dolfijn. Antwerpen, N.V. Ontspanningslectuur, 26 december 1945 - 26 december 1947, 103 (van 104) nummers in twee banden, grotendeels ca. 16 p., omslagen en illustraties grotendeels door "Wannes" (een kleiner deel door "Joost"), contemporain uniform halflinnen, 4to.-
€ 70 - € 140
kavel: 2508
[Tijdschriften. België] La Pédale Militaire. Jaargang 1-3, nr. 2-61 en 63-67.
-Brussel, Imp. L. Wintraecken & Cie., 28 september 1893 - 27 december 1894, doorlopend gepagineerd: (1),5-700,(1); (1),693-733 p. (deels dus foutief gepagineerd), met vele illustraties en advertenties, contemporain halflinnen met marokijnen titelschildje op de rug, 4to.-
€ 100 - € 200