2400-2454 Scheepvaart collectie W.H.E. Scheeres

kavel: 2400
[Luxe editie] Onze mannen ter zee in dicht en beeld
-Gedichten, portretten, penningen en grafmonumenten door tijdgenooten verzameld door Dr. D.F. Scheurleer. 's-Gravenhage, Martinus Nijhoff, 1912-1914. Xxiv,209; xvi,270; xvi,267 p. Uniform gebonden in half kunstleer met gemarmerde platten, geribde, vergulde en versierde rug. Groot 4to. Nummer 20 van 20 genummerde luxe sets op groot papier Van Gelder.-

verkocht € 125,00
kavel: 2401
Vlaggenkaart
-Nieuwe Tafel van al de Zee-Vaarende Vlagge des Weerelts, Amsterdam, Ioannes Covens en Cornelis Mortier, ca. 1700. Handgekleurde kopergravure met 139 vlaggen en een kleurenoverzichtkaartje. 55 x 63 cm. -

verkocht € 420,00
kavel: 2402
Naval Battles, from 1744 to the peace in 1814,
-critically reviewed and illustrated. Charles Ekins, Rear Admiral. London, Baldwin, Cradock, and Joy, 1824, XXIX,(5),425,(3) pp., leer, platten met vergulde randversiering, vergulde en geribde rug, 4to.-

verkocht € 280,00
kavel: 2403
B.J. Tideman (red.). Memoriaal van de Marine,
-bevattende opgaven betrekkelijk de afmetingen, constructie, werktuigen, toetuiging en uitrusting vooral, doch niet uitsluitend, van Nederlandsche oorlogschepen (...). Amsterdam, J.H. & G. van Heteren, 1876-1880, half kunstleer, folio. Op 2 platen na compleet (mist Eerste afdeling plaat D3a en Tweede afdeling plaat 19). Band sleets, vernieuwde schutbladen, intern wat (roest)vlekkig, bladen aan randen gerafeld/ licht ingescheurd, hier en daar stempels van Directie Marine Willemsoord en enkele aantekeningen, enkele plakbandreparaties, desondanks toch een goed exemplaar van dit zeer zeldzame standaardwerk. -

verkocht € 200,00
kavel: 2404
Franse marine
-(1) Croquis Maritimes par Sahib (= Louis-Ernest Lesage). Paris, Librairie Leon Vanier, 1880, 4to. Band wat smoezelig, vernieuwde schutbladen, wat (roest)vlekkig, verder goed + (2) Lt. De Vaisseau Hourst. Notre Marine de Guerre: Honneur et Patrie. Paris, Ancienne Librairie Furne, z.d. (ca. 1900), 4to. Net exemplaar + G.-L. Pesce. La Navigation Sous-Marine. 2e édition. Paris, Librairie Vuibert, z.d. (1912), 4to + A. Sauvaire Jourdan. La Marine de Guerre. (Ills. Albert Sebille). Paris, Librairie Vuibert, 1910, 4to (met transparant stofomslag). Alle in geïllustreerd linnen met vergulde sneden.-

verkocht € 50,00
kavel: 2405
Franse marine
-Amiral Werner. Souvenirs Maritimes. Traduction de Noé. Paris, Librairie Ch. Delagrave, z.d. (ca. 1900), geïllustreerd linnen, vergulde sneden, 4to. (Roest)vlekkig, verder goed + G. Bourgain. Le Marin Français. Paris, Librairie Renouard, z.d. (1896), kunstleer met vergulde en geribde rug, 4to. Rug wat sleets, handtekening op franse titel, verder net exemplaar + Georges Contesse. La Marine d'Autrefois. Tours, Alfred Mame et fils, 1897, geïllustreerd linnen, vergulde sneden, 4to. Vernieuwde schutbladen, licht (roest)vlekkig + Paul Lecène. Les Marins Français (1793-1815). Nouvelle édition. Paris, Librairie d'Éducation de la Jeunesse, z.d. (ca. 1900), geïllustreerd linnen, vergulde sneden, 4to. Vernieuwde schutbladen (met plakresten), plastic stofomslag + 1 andere.-

verkocht € 35,00
kavel: 2406
The Naval Chronicle
-Deel I-XII in 12 banden. London, J. Gold, 1799-1804. Uniform gebonden in half kalfsleer met gemarmerde platten, vergulde titel en anker op geribde rug, 8vo.-

verkocht € 150,00
kavel: 2407
Histoire Maritime de France & Histoire de la Marine Française
-Histoire Maritime de France, contentant l'histoire des provinces et villes maritimes des combats de mer (...) par Léon Guérin. Nouvelle édition. Tome 1-6. Paris, Dufour et Mulat, 1851. 6 delen in 6 banden. Uniform groen verguld halfleer, 4to. Compleet met alle gravures + Histoire de la Marine Française par M. Le Comte de Lapeyrouse Bonfils. Tome 1-3. Paris, Dentu, 1845. 3 delen in 3 banden. Uniform rood verguld halfleer, 8vo.-

verkocht € 130,00
kavel: 2408
Thomas Lediard. Histoire Navale d'Angleterre,
-depuis la conquête des Normands en 1066, jusqu'à la fin de l'année 1734. (...) Traduite de l'Anglois de Thomas Lediard. Tome 1-3. Lyon, Freres Duplain, 1751, 6 boeken in 3 banden, (5),LXXVIII,(2),668; (4),707; (4),748 pp., uniform leer met geribde en verguld decoratieve rug, eerste deel met allegorisch frontispice, elk deel met titel in rood en zwart en met drukkersvignet, 4to.-

verkocht € 75,00
kavel: 2409
Navy & Army Illustrated
-A Magazine Descriptive and Illustrative of Everyday Life in the Defensive Services of the British Empire. Vol. I-VII. London, Hudson & Kearns, 1895-1898, 7 delen in 7 banden, oorspronkelijk uniform groen geïllustreerd linnen, folio. Elk deel rijk geïllustreerd met zwart-witfoto's en illustraties.-

verkocht € 140,00