2100-2125 WOII

[2100 - 2109] [2110 - 2119] [2120 - 2125]
kavel: 2100
Foto's Vlissingen WOII
-Lot van 16 foto's m.b.t. de verwoesting van Vlissingen, 1944. Stempel achterzijde Copyright "Ch. L. Dert Vlissingen". Afm. elk 13 x 18 cm. -
€ 60 - € 90
kavel: 2101
N.S.D.A.P.
-Lot van 28 brochures m.b.t. de N.S.D.A.P. Hieronder: Adolf Hitler und seine Getreuen an der Arbeit, Scherl, Berlin, ca. 1933; Das Programm der N.S.D.A.P. und seine weltanschaulichen Grundgedanken von Dipl. Jng. Gottfried Feder, Verlag Fritz Eher, München, 1933; Kabinett Hitler! Hans Hinkel, Wulf Bley (lichte vochtschade aan onderzijde); Vortrag Adolf Hitlers vor westdeutschen Wirtschaftlern im Industrie-Klub zu Düsseldorf am 27 Januar 1932, Eher, München - en 24 andere soortgelijke.-
€ 125 - € 250
kavel: 2102
Hell on Wheels
-War against the Axis 1942-1943-1944-1945. Second Armored Division. Affiche, 1945. 75 x 106,5 cm. -
€ 80 - € 150
kavel: 2103
Nico Broekman
-Drukvel van de set van 12 karikaturale verzetskaarten, 1941. Elk van deze kaarten in serie van 3 naast elkaar op het oorspronkelijke drukvel. Afm. 100 x 66 cm. Uitgave ca. 1946 - toegevoegd: Ruiten is troef! Doch Arnhem heeft ze niet, tenzij u ons aan glas helpt!, drukkerij Croes & van Zeeventer, Koog aan de Zaan. 64 x 49 cm. - en De Ammunitie Oorlog. Hoe Groot-Brittannië zijne nijverheid gemobiliseerd heeft. (Affiche WOI). 45 x 57 cm. Alle gevouwen.-
€ 60 - € 100
kavel: 2104
Alfred Mazure (1914-1974)
-Honger in Holland. Brochure, ca. 1945. 8 pp. 33,5 x 15 cm. Zonder uitgever. Zonder nietjes, verder goed exemplaar. -
€ 70 - € 120
kavel: 2105
[Affiche] Kunstenaars zien den Arbeidsdienst.
-Tentoonstelling naar motieven uit den Nederlandschen Arbeidsdienst. Amsterdam Sted. Museum 9 t/ 20 dec. 1943. Goedgekeurd door het Dep. van V. en K. Uithangtermijn 25 nov. t/m 20 dec. 1943. 78 x 44 cm. -
€ 70 - € 140
kavel: 2106
Twee affiches: Lou Manche + Wim Bosma
-(1) Lou Manche (1908-1982). Ons nationalisme uw redding, ons socialisme uw toekomst. Goedgekeurd door het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten no. 189. Hangtijd van 15 mei tot 15 juni '44. K 2347. 78 x 55 cm. Gesigneerd linksonder. (2) Wim Bosma (1902-1985). Kunst in het harnas. Gedachtenis tentoonstelling ter eere van gevallen- en vervolgde beeldende kunstenaars. Stedelijk Museum 30 juni-30 juli. Nederlandsche Federatie van Beroepskunstenaars Vereenigingen. 79 x 55 cm. Gesigneerd rechtsboven.-
€ 70 - € 140
kavel: 2107
Zes affiches/ proclamaties
-Nu komt Jodewin? 54 x 39,5 cm. 1943. Monogram DC rechtsonder. Vouw linksboven, enkele kleine scheurtjes + H.R. Seifert. Wiener Messe 8-15 maart 1942. 82 x 60 cm. + Bonaanwijzing noodkaart II voor het tijdvak van 3 december t/m 9 december 1944. 32 x 28 cm. Licht ingescheurd langs randen. In lijst onder glas (glas mist hoek linksonder) + 3 andere.-
€ 70 - € 140
kavel: 2108
[Affiche] Wim Brusse (1910-1978). "Gehavend Nederland. Herstel Nederland door arbeid."
-75 x 52 cm. Ca. 1947.-
€ 70 - € 140
kavel: 2109
[Affiche] Zorg voor hen als lid van den Nederlandschen Volksdienst
-55 x 41 cm. Remaco. 1944.-
€ 70 - € 140