1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

[1 - 10] [11 - 20] [21 - 30] [31 - 40] [41 - 50] [51 - 60] [61 - 70] [71 - 80] [81 - 90] [91 - 100] [101 - 110] [111 - 120] [121 - 130] [131 - 138]
kavel: 1
Plakboek met meer dan 1000 chromolithografische of handgekleurde illustraties,
-ca. 1850, met 50 dubbelzijdig beplakte bladen (laatste blad enkelzijdig) en 22 onbeplakte bladen van zeer stevig handgeschept papier, met dun papieren tussenvelletjes (ontbreken hier en daar), contemporain half marokijn, groot 4to. (30 x 25,5 x 6 cm.).-
€ 200 - € 400
kavel: 2
[Indonesië] Vier zeldzame titels: (1) De residentiën van Java
-door R. Brons Middel. Rotterdam, Nijgh & Van Ditmar, z.d. (1895), 64 p., oorspronkelijk omslag (roestvlekjes en scheurtje op rug, maar een zeer goed exemplaar).-
€ 80 - € 160
kavel: 3
Internationaal Sportboek voor de Jeugd
-Tiel, H.C.A. Campagne & Zoon, ca. 1885. 4to, met 14 geïllustreerde pagina's. Middenpagina (= dubbele pag.) Stierengevecht Spanje, verder o.a. Amerika, Australië en Rusland. Alle met afbeeldingen van gebruiken van het land. -
€ 75 - € 125
kavel: 4
Theo van Hoytema - Hoe de Vogels aan een Koning kwamen
-S. Lankhout & Co, 1892. Losbladige proefuitgave in touwgebonden map. Met 30 van de 31 tipped-in platen, handgekleurd door Hoytema. Folio, 33,5 x 41 cm.-
€ 100 - € 200
kavel: 5
[Robinson Crusoe] De Kleine Robinson
-of lotgevallen van Robinson Crusoé. Tot nut en vermaak der Jeugd. Naar den Vijfden druk uit het Fransch van H. Lemaire. Derde druk, Deventer, A.J. van den Sigtenhorst, 1832. Viii, 218,(2) pp. 8vo, in orig. kartonnen bandje. Rug hersteld. -
€ 60 - € 90
kavel: 6
[Uniek exemplaar] Lolo, Lili en Laila.
-Zonder plaats, uitgever en datum, volledig gelithografeerd in rood en grijs: 29 p. met tekst en illustraties en oorspronkelijk omslag, klein folio.-
€ 100 - € 200
kavel: 7
[Botanie] Bilder zum Anschauungs-Unterricht für die Jugend.
-Zweiter Theil. Enthaltend 30 colorirte Blätter mit Abbildungen von Gift- und Kultur-Pflanzen. Stuttgart en Esslingen, Schreiber & Schill, z.d. (ca. 1840), (2),6,2 letterdruk p. met Duitse (6 p.) en Franse (2 p.) tekst, gevolgd door 30 handgekleurde, gelithografeerde dubbelpagina platen (genummerd 31-60), oorspronkelijk halflinnen met handgekleurd gelithografeerd voorplat, folio.-
€ 75 - € 140
kavel: 8
[Russische kinderboeken] Lot van 49
-Alle jaren '60-'70 in vrijwel nieuwstaat. 30 Engelstalige uitgaves, 14 in Cyrillisch, 5 anderstalige. Meest uitgaves Progress Press, Moscow met titels als The Horned Lam, Sh. Beyshenaliev; The Little Sparrow, Maxim Gorky; Masha and the Bear, M. Bulatov etc. Tekeningen van o.a. L. Mironova, Y. Rachev, V. Chizhikov, Y. Molokanov en V. Lehkobit. -
€ 80 - € 150
kavel: 9
Lot van 27 diverse kinderboeken
-Hoe Daan Hoeksema onze aloude Baker-en kinder-rijmpjes zag. Kleuter Kleurboekje A, B, C en D. Uitgave van Gebr. Koster, Bussum, ca. 1925 + Rie Cramer. Spring + Summer + Autumn + Winter. Augener, London/McKay, Philadelphia, ca. 1920 (alle 4 iets los in band, aan randen geschaafd) + Kom Binnen in het huis van El Pintor + El Pintor's Toverboek van 1001 nacht. Mooi exemplaar, leporello pop-up, 1941 + De Zeekoning. Hilda Lagragne, platen Madeleine Bouché, N.V. Zonnewende, Kortrijk, ca. 1940 - en 16 andere, alle vooroorlogse prentenboeken. -
€ 80 - € 150
kavel: 10
[Struwwelpeter]
-Der Struwwelliese. Bilder von Charly Greifoner, texte von Cilly Schmitt-Teichmann, Pestalozzi, ca. 1950 + De Anti Piet de Smeerpoets. Zeer vrij bewerkt door Alexander Pola, Fontein, 1973 + Petrulus Hirrutus. In Sermonem Latinum translatus ab Eduardo Bornemann, E. Merck, Darmstadt, 1957 + Struwwelpeter im Heilbad. Besinnliche Verse für unsere lieben Kurgäste. Walther Ottendorff-Simrock, Hans Kossatz, Ludw. Flöttmann, Gütersloh, ca. 1975 - en 16 andere - en diverse folders, postzegels etc. m.b.t. Struwwelpeter.-
€ 70 - € 120