1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 102
[Robinsonade] Kapitein Cremasy, ca. 1850 + 1
-[Anoniem] Kapitein Cremasy, de nieuwe Robinson. Een verhaal voor de jeugd. Amsterdam, G.W. Tielkemijer, z.j. [ca. 1850], 1e en enige druk, linnen band met titel en belettering in goud, 8vo, 103 pp., met 6 gekleurde litho's. Goed; [anoniem] Robinson Crusoe, een leerrijk verhaal voor de jeugd. z.p., z.j. [ca. 1850], 1e en enige druk, sm. oblong, gekartonneerd, met 7 [contemporain door lezer ingekleurde] platen. Lossig, rug besch.-
€ 60 - € 100
kavel: 103
[Robinsonade] Felix, of de twaalfjarige Robinson, 1823 en andere
-Mevr. Mallès de Beaulieu, Felix of de twaalfjarige Robinson. U. h. Fransch. Amst., Schaares, 1823. 2e dr., kl. 8vo, heelleer, met 4 platen van C.C. Fuchs. - Goed (iets schuin, besch. rug).; G.A. Gräbner, Robinson Crusoë, u.h. Duitsch d. L.P. Ouwersloot. Sneek, Van Druten & Bleeker, z.j. [1869], 8vo, heellinnen, met 4 platen, ex bibliotheca Buisman. - matig (band besch.); J.H. Campe, Robinson Crusoë. Amst., Ter Brink & De Vries, 1836. 5e dr., 8vo, herbonden in halflinnen, met 6 platen. - matig (roestvlekkig en andere besch.). - En 2 andere.-
€ 80 - € 140
kavel: 104
[Robinsonade] I. de Montolieu, Le Robinson Suisse, 1836
-Baronne Isabelle de Montolieu, Le Robinson Suisse, ou journal d'un père de famille Naufragé avec sa femme et ses enfans. Paris, A. Berthrand, 1836, nouv. ed., 5 dln. in 5 bdn., kl. 8vo, leer met gemarmerde platten en sneden, auteur, titel en decoratie in goud, uitvouwbare kaart en 12 platen.-
€ 80 - € 120
kavel: 105
[Robinsonade] Kavel met 19e-eeuwse geïllustreerde Robinsonades
-[D. Defoe] Le Robinson Suisse trad. de l'Allemand par. É. Voïart, [avec] une introduction par Charles Nodier. Paris, Garnier, z.j. [ca. 1850], gr. 8vo, heelleer met belettering en ornamenten in goud, goud op snee, met 12 platen en 200 vignetten. - goed (titelblad loslatend, binnenzijden platten vlekkig, vlek op voorplat); [Idem] Aventures de Robinson Crusoe, trad. nouv. Paris, Fournier, 1840, gr. 8vo, halfleer met belettering in goud, met 40 platen van Grandville - eigendomsstempel op titel en contemporaine inscriptie eerste schutblad (bovenzijde rug besch., marginaal wat foxing); [Idem] Avontures de Robinson Crusoé, trad, nouv. Paris, Lefèvre & Guèrin, z.j. [ca. 1900], gr. 8vo, rijk geornamenteerd linnen, goud op snee, met vignetten en 15 platen van G. Lafosse. - goed (enkele katernen lossig). - En 2 andere.-

verkocht € 100,00
kavel: 106
[Robinsonade] Kavel met Engelse 19e-eeuwse edities
-[D. Defoe] Robinson Crusoe. Londen, Walker, 1818, kl. 8vo, halfleer, gegraveerd frontispiece. - goed; [Idem] Robinson Crusoe, with a biographical account of Defoe. Londen, Bohn, 1856. 8vo, linnen, geïll. d. Harvey & Stothard, ex bibliotheca Buisman. - matig (bovenste binnenste kneep los en andere besch.); [Idem] Robinson Crusoe, w. a memoir of the author and essay on his writings. Londen, Tegg & Cheapside, 1849, 8vo, gedecoreerd linnen, geïll. d. Grandville, ex bibliotheca Buisman. - matig (schuin, los, besch. aan band) - [Idem] Robinson Crusoe, w. a memoir of the author. Londen, Newman, z.j. [ca. 1870]. 8vo, linnen, geïll. d. Grandville. - redelijk. - En 5 andere.-

verkocht € 80,00
kavel: 107
[Robinsonade] Kavel met Nederlandse edities voor de jeugd, 19e eeuw
-P. Louwerse [red.] Robinson Crusoë. Rotterdam, [ca. 1900], gedecoreerd linnen, geïllustreerd, ex bibliotheca Buisman; H. Bakels [red.] De Zwitsersche Robinson Crusoë (...). Amsterdam, [1909], linnen, gedecoreerd linnen, geïllustreerd, ex bibliotheca Buisman; A. ten Hoet [red.] Robinson Crusoe. Utrecht, [ca. 1900], gedecoreerd linnen, geïllustreerd. - los; K. Müller, De Robinson van de Noordpool. Gouda, [ca. 1880], 3e dr., halflinnen, geïllustreerd, ex bibliotheca Buisman. - lossig. - En 7 andere. - Matig tot goede ex.-
€ 60 - € 90
kavel: 108
[Robinsonade] L.L. Hubbard, Sjouke Gabbes [1708]
-Lucius L. Hubbard, Sjouke Gabbes, Een Nederlandsche bron v.d. Robinson Crusoe. De historie v.d. El-Ho. Een episode uit de Beschryvinge van het magtig Koningryk Krinke Kesmes door Hendrik Smeets 1708. Herdrukt n.h. origineel en vergeleken d. L.L. Hubbard. Den Haag, 1921, [facsimile ed. 1708], halfinnen, geïllustreerd, oplage 125 ex..; T. Bokma, Een Friesche Robinson Crusoë circa 1850. Groningen, 1930, papieren omslag, geïllustreerd, ex bibliotheca Buisman. - En 3 andere. - redelijk tot goed (2 los en besch.).-
€ 60 - € 90
kavel: 109
[Robinsonade] Looman - De nieuwe Robinson Crusoe, 1851 - en andere
-T.M. Looman (red.) De nieuwe Robinson Crusoë of: de lotgevallen van Philip Ashton. U.h. Duitsch v. G.H. v. Schubert. Amsterdam, Höveker, 1851, 8vo, herbonden in halflinnen, ingeplakt frontispiece, geïllustreerd. - redelijk (1 blz. gerepareerd, roestvlekkig); J. de Liefde, De rotstroon en de nieuwe Robinson. Twee verhalen. Amsterdam, Höveker, [ca. 1870?], kl. 8vo, papieren omslag, gekleurd frontispiece, ex bibliotheca Buisman. - redelijk (rug loslatend.), zeldzaam. - En 1 andere.-
€ 80 - € 140
kavel: 110
[Robinsonade] Twee prentenboeken, circa 1890
-Adelbert, Robinson Crusoe. Amsterdam, J. Vlieger, [ca. 1888], gr. 8vo, 16. blz., geïllustreerd papieren omslag, 12 platen (6 gekleurd) en andere illustraties. - redelijk tot goed (rug. besch.); [D. Defoe] Robinson Crusoe. Bussum, Sleeswijk, [ca. 1890?], gr. 8vo, 11. blz., geïllustreerd papieren omslag, 5 gekleurde platen en andere illustraties. - redelijk tot goed (wat besch.) - Niet in NCC.-
€ 70 - € 140
kavel: 111
[Robinsonade] D. Defoe. Tweede togt v. Robinson Crusoe, 1751
-[D. Defoe], Tweede deel der wonderbare levensgevallen van Robinson Crusoe, behelzende zyne tweede togt (...). Amsterdam, Janssoons van Waesberge, 1721, 8vo, blind perkament, met platen (mist kaart). - matig (los in band, band zeer vlekkig, roestvlekkig en andere besch.).-
€ 50 - € 80