1-138 Kinderboeken, papieren speelgoed en prentenboeken

kavel: 112
[Robinsonade] 19e-eeuwse Robinsonades
-[D. Defoe], Geschiedenis v. Robinson Crusoe, verkort en tot het school- en huislyk gebruik schikt gemaakt. Vlissingen, Corbelyn, 1805, kl. 8vo, gekartonneerd; [Idem] Lotgevallen v. Robinson Crusoë, verkorte uitgaaf. 's-Gravenhage, Ned. Mij. v. Schoone Kunsten, 1841, kl. 8vo, gekartonneerd, 2 dln. in 1 bd., 13 platen; N.A. van Charante (red.) Robinson Crusoe. Rotterdam, Nijgh, 1863, 8vo, halfleer, 2 dln. in 1 bd., 24 contemporain ingekleurde platen. - bovenste binnenste kneep los) - En 2 andere. - Redelijk tot goed.-
€ 100 - € 200
kavel: 113
[Robinsonade] Petit Robinson, 1810 in bijzondere band
-H. Lemaire (red.). Petit Robinson ou Les avontures de Robinson Crusoé (...). Paris, Sage Franklin & P. Blanchard, 1810, 2e dr., kl. 8vo, heelleer, met ornamentering en belettering in goud: 'Tweede departement Amsterdams Schoolbestuur/Maatschappij tot Nut van 't Algemeen', frontispiece en 4 platen. - Goed (wat schuingetrokken, besch. voorplat).-

verkocht € 60,00
kavel: 114
[Robinsonade] Robinson Crusoe, handgekleurde platen, 1860 en andere
-[D. Defoe]. Lotgevallen van Robinson Crusoe, opnieuw voor de jeugd bewerkt. Amsterdam, Bom, [ca. 1860], 8vo, halflinnen met in goud gedecoreerd voorplat, 8 handgekleurde platen, ex bibliotheca Buisman. - redelijk (bovenste binnenste kneep en rug besch., 2 katernen lossig en andere kleine defecten).; M. van Oort [red.]. Verkorte geschiedenis van Robinson Crusoe geschikt tot leesboek in de scholen. U. h. Fransch. Zutphen, Thiemen, 1826, sm. 8vo, papieren omslag, ex biblioheca Buisman. - redelijk (schuin, rug. besch., wat vlekkig); H. Lemaire, De kleine Robinson of de lotgevallen van Robinson Crusoë. Deventer, Van Sigtenhorst, [ca. 1820], 4e dr., kl. 8vo, heellinnen, geïllustreerd titelblad en 5 platen. - goed. - En 2 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 115
[Robinsonade] A. Tastu, Robinson Crusoé, 1846, een fraaie prijsband en andere.
- Amable Tastu (vert.), Aventures de Robinson Crusoé, suivis d'une Dissertation Religieuse par l'Abbe Labouderie. Paris, Didier, 1846, nouv. ed., 2 delen, kl. 8vo, gedecoreerd kartonnen omslag, 8 platen. - goed (marginaal vlekkig, banden besch.); Robinson Crusoé, ed. abrégée a l'usage des enfants. Paris, Hachette, 1886, kl. 8vo, met 40 gravures, heelleren Engelse prijsband met vergulde ornamentering. - goed.; Mallès de Beaulieu, Le Robinson de douze ans. Paris, P.C. Lehuby, 1838, 4e ed., kl. 8vo, halflinnen, frontispiece, geïllustreerde titel en 5 platen. - goed (wat vlekken en verbruind). - en 2 andere.-
€ 150 - € 250
kavel: 116
[Robinsonade] Le petit Robinson in prijsband 1833 en 5 andere
-H. Lemaire, Petit Robinson ou les avontures de Robinson Crusoé. Paris, 1825, 7e ed., kl. 8vo, halfleren prijsband en ingeplakte Franse oorkonde 1833, geïllustreerd titelblad en 5 (v.d. 6) platen. - redelijk; H. de Suckau (vert.), Le Robinson Suisse. Paris, ca. 1880, kl. 8vo, rijk geornamenteerd linnen, gravures par Philippotheaux, ex bibliotheca Buisman. - goed; J. Rudolph Wyss, Le Robinson Suisse. Brussel, 1845. 14 ed., [gebonden tezamen met] Simon de Nantua ou Le marchand Forain. Brussel, 1843, kl. 8vo, halfleer, ex bibliotheca Buisman. - redelijk. - En 3 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 117
[Robinsonade] Campe, Robinson, Utrecht, 1847 en 4 andere vroege educatieve Robinsons
-J.H. Campe (vert.), Robinson for the use of young persons. Utrecht, Petit & co., 1847. new ed., 8vo, 471 pp., halflinnen, ex bibliotheca Buisman. - matig; Idem, Le nouveau Robinson, pour servir a l'amusement et a l'instruction des enfants. Frankfurt, Kessler, 1791, 3e ed., xv, 621 pp., halfleer, contemporaine inscripties schutbladen. - matig (band besch., vlekkig); Idem, Le nouveau Robinson (...). Amsterdam, Dufour, 1790, 8vo, 2 delen in 1 band, xii,221;ii, 224 pp., heelleren contemporaine prijsband met wapen, gegraveerd frontispiece ex bibliotheca Buisman. - redelijk (katernen lossig, band besch., eerste titelblad in handschrift (Buisman?). - en 2 andere.-
€ 150 - € 300
kavel: 118
[Robinsonade] 4 kleine vroege 19e-eeuwse uitgaven
-D. Defoe, Les aventures de Robinson Crusoe. Paris, Froment et Lequien, 1828, 2 delen in 2 banden, 12mo, 379;348 pp., gemarmerd karton, 2 frontispieces, ex bibliotheca Buisman. - redelijk (verbruind, vlekkig, omslag besch.); Idem. Paris, Adolphe Rion, 1835, 2 delen in 1 band, 16mo, 194,179 pp., halflinnen, ex bibliotheca Buisman. - matig (bovenste binnenste kneep los, band besch.). En 2 andere.-
€ 150 - € 250
kavel: 119
[Robinsonade] Curieuze Robinson in de woestijn, 1837 en 3 andere
-C.H. de Mirval [J.B.J. Champagnac], Le Robinson des sables ou voyage d'un jeune naufragé sur les côtes & dans l'intérieur de l’Afrique, offrant le tableau résumé des curiosités naturelles des mœurs usages & coutumes de ces contrées peu connues. Paris, Lehuby, 1837, 8vo, halfleer, 320 pp., frontispiece, gegraveerd titelblad en 2 platen, ex bibliotheca Buisman. - redelijk (marginaal verbruind, band besch. en geplakt). - En 3 andere.-
€ 150 - € 300
kavel: 120
[Robinsonade] Eerste Duitse Neue Robinson en 4 andere
-[William Williams], Der neue Robinson, oder Tagebuch Llewellin Penroses, eines Matrosen. U. d. Englishen. Jena, A. Schmidt, 1817, 8vo, 2 delen, gemarmerd karton, 381, 310 pp., ex bibliotheca Buisman. - redelijk tot goed; [D. Defoe] Robinson Crusoe's des Aeltern wunderbare Schicksale auf seinen Reisen zu Wasser und zu Lande, besonders waehrend seines acht und zwanzigjaehrigen Aufenthaltes auf einer wuesten Insel an der Ostkueste von Suedamerica. Neurenberg, Campe, 1826, 8vo, gemarmerd kartonnen omslag, 440 pp., ex bibliotheca Buisman, met 6 platen. - redelijk (band besch.); J.H. Campe, Robinson der Jüngere. Braunschweig, 1870. 29e ed., 8vo, linnen, geïllustreerd. - goed.; en 2 andere.-
€ 120 - € 240
kavel: 121
[Robinsonade] Uitvoerig kavel met Duitse Nieuwe en Jonge Robinsons
-J.H. Campe, Robinson der Jüngere. Braunschweig, 1848, 39e ed., 8vo, halflinnen, geïllustreerd; Idem, Reutlingen, 1834, halfleer; J.R. Wysse, Schweizerischen Robinson (...). Zürich, z.j., gr. 8vo, met platen en vele vignetten. - en 5 andere - alle redelijk tot goede staat en (7) ex bibliotheca Buisman. -
€ 100 - € 200